שתף קטע נבחר

פומה: ב-2011 הזקנו לסביבה בכ-95 מיליון ליש"ט

בצעד חריג מפרסמת ענקית ההלבשה וההנעלה דו"ח שמפרט את הנזקים הסביבתיים שנגרמים עקב פעילותה. המספר שבכותרת נמוך בעשרות מיליונים לעומת השנה שלפני. בקרוב אצל נייק ואדידס?

פומה לוקחת את השקיפות צעד אחד קדימה בדו"ח ההשפעות הסביבתיות שלה: חברת ההלבשה וההנעלה דיווחה בצורה מפורטת במיוחד על ההפסדים שהסבה לסביבה בשנים 2010-2011, תוך הערכת מבחינת הנזק לכדור הארץ.

 

עוד כתבות בערוץ כלכלה ירוקה :

 

על פי הדו"ח, בשנת 2010 פומה היתה אחראית להשפעה סביבתית בסך 145 מיליון ליש"ט ובשנת 2011 הצליחה להפחית את הסכום ל-94.4 מיליון ליש"ט. העלויות הסביבתיות נובעות מפעילות החברה לאורך כל שרשרת האספקה. 

 

בין הגורמים העיקריים כלולים שימוש במים וייצור גזי חממה שעולים 47 מיליון ליש"ט כל אחד, והמרה של קרקע חקלאית לייצור חומרי גלם כמו עור, כותנה וגומי - שעלותם 37 מיליון ליש"ט. עד כה, זו החברה הגדולה היחידה בסדר הגודל הזה, שדיווחה בשקיפות שכזו על ההשפעה הסביבתית שלה.

 

על פי פומה, הדו"ח משמש לה ככלי אסטרטגי לפיתוח חומרים ושיטות ירוקות יותר וככלי לניהול סיכונים. בחשיפת "הכביסה המלוכלכת" שלה, החברה ממקדת מאמצים להפחתת הנזקים לכדור הארץ, אך גם מתווה דרך לספקיה, למתחרות שלה ולכל חברה שרוצה להתחיל לפעול באשר להשפעות שרשרת האספקה שלה.

 

החברה מבקשת עזרה

"אם כדור הארץ היה עוד אחד מהספקים שלנו, היינו צריכים לשלם לו 8 מיליון ליש"ט על פעילות המשרדים, המחסנים והחנויות של החברה בשנת 2010", כותב יוכן זייט, יו"ר פומה והאחראי על הקיימות של חברת האם, PPR.

 

זייט הוסיף כי שרשרת האספקה, אותה חולקת החברה עם חברות רבות אחרות, תעלה 137 מיליון ליש"ט נוספים לטבע. משום כך, אם רוצים להפחית לדבריו את ההשפעה הסביבתית, יש להתייחס לפעילות החברות השותפות בשרשרת האספקה.

 

"על מנת להביא לשינוי אמיתי, עלינו לשתף פעולה ולעבוד באופן אחראי כדי להפחית את ההשפעות של ספקים חיצוניים ויצרני חומרי גלם", נכתב בדו"ח, "לפחות עד לנקודה בה הטבע יכול להשתקם ולא להתדלדל, מה שעלול להוביל לנזקים סביבתיים בלתי הפיכים".

 

פומה מסיימת את הדו"ח בקריאה לעזרה ומבקשת מחוקרים, מדענים ומומחים לקיימות תאגידית, לנתח את המידע ולייעץ לחברה כיצד לשפר את פעילותה. זייט קורא גם לספקים של החברה לטפל בהשפעות המשותפות, במקרים בהם ניתן לעשות זאת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים