שתף קטע נבחר

צילום: AP

הודו: "כנראה הרכב הישראלי פוצץ בשלט רחוק"

טל יהושע קורן, אשת שליח משרד הביטחון לניו דלהי, נותחה במשך כמה שעות להוצאת רסיסים מגופה והועברה לחדר ההתאוששות. בהודו ממשיכים לחקור את נסיבות הפיגוע: "עד למעשה ראה אופנוען מצמיד חפץ מגנטי לחלק האחורי של הרכב"

כך בוצע הפיגוע בהודו נגד מטרה ישראלית ? מפקד משטרת ניו דלהי אמר היום (יום ב') כי חפץ מגנטי הוצמד ככל הנראה לרכב של שגרירות ישראל בעיר, שפוצץ כמה שניות לאחר מכן כשבתוכו אשת שליח משרד הביטחון ונהגהּ. אשת שליח משרד הביטחון שנפצעה בפיגוע נותחה במשך כמה שעות כדי להוציא רסיסים מגופה והועברה לחדר ההתאוששות.

 

מתקפה משולבת, כותרות אחרונות:

ליברמן: אנחנו יודעים בדיוק מי אחראי לפיגועים

השגריר בטביליסי: עובד שמע רעש, והמטען נוטרל

 

לדברי מפקד המשטרה בי קיי גופטה, ששוחח עם העיתון "טיימס אוף אינדיה" עד למעשה סיפר לחוקרי המשטרה שהוא ראה רוכב אופנוע מצמיד חפץ מגנטי בחלק האחורי של הרכב הדיפלומטי הישראלי שבו נסעה טל יהושע קורן, אשת שליח משרד הביטחון, אלון יהושע, שהייתה בדרכה לקחת את ילדיה מבית הספר המקומי. הוא הוסיף כי פיצוץ גדול אירע לאחר שהרכב החל לנסוע כמה מטרים והוא עלה באש.

 

 

"זה היה סוג של חפץ מגנטי שבו השתמשו כדי לפגוע במכונית", אמר גופטה. על פי הערכת המשטרה ההודית, מטען הנפץ שהוצמד למכונית הישראלית לא הופעל על ידי שעון עצר אלא על ידי שלט רחוק. מפקד המשטרה הוסיף כי לא נראה שכנופיה מקומית ביצעה את הפיגוע בניו דלהי.

 

אחיה של הפצועה: "קרה שם נס"

יהושע קורן פונתה בריקשה לבית חולים מקומי ומצבה קל-בינוני.

בני משפחתה סיפרו ל-ynet כי היא נמצאת כרגע תחת הרדמה ואמורה להתעורר תוך 48 שעות, אז יגדירו את מצבה ויחליטו על המשך הטיפול בה, כולל האפשרות שתוטס לישראל לטיפול רפואי. 

 

"עכשיו קיבלנו עדכון מבעלה בבית החולים, שטל יצאה מחדר הניתוח והעוברה לחדר ההתאוששות, היא עדיין לא התעוררה. בניתוח הוצאו רסיסים מגופה. תוך 48 שעות יידעו מה מצבה, שבינתיים ממשיך להיות מוגדר קל-בינוני, ואז יחליטו מה המשך הטיפול, ואם הוא יבוצע בארץ או בחו"ל. אנחנו בינתיים ממתינים ונתפלל כולם לרפואתה", אמר ל-ynet אחיה של טל, עידו קורן. 

 

לדברי קורן, "מטרת הניתוח הייתה להוציא רסיסים. אני לא יודע אם כל הרסיסים הוצאו, אבל רסיס בעייתי מאוד שהיה ממוקם בגב הוצא לשמחתנו בהצלחה ואנחנו מתפללים שטל תתעורר בשלום. אחרי שראינו את הרכב, כולנו מבינים שמה שקרה שם זה נס".

 

אחיה של טל סיפר כי היא לא הייתה למעשה בתוך הרכב הדיפלומטי בעת שאירע הפיצוץ. "לפי מידע שקיבלנו, היא התכוונה להיכנס למכונית ואז הגיע מחבל על אופנוע, שהצמיד משהו לאוטו, והיא הבינה את הסיטואציה, גילתה תושייה, הצליחה לחמוק מהרכב ופינתה את עצמה לבית החולים למרות הפציעה, על ריקשה שהייתה ברחוב. הכול קרה תוך שניות".

  

"האופנוען הצליח לברוח, אבל העיקר שטל תרגיש טוב"

"הם אף פעם לא הרגישו מאוימים, למרות התרעות כאלה ואחרות. לא היה משהו נקודתי. יש לה קור רוח מדהים, לא כל אחת הייתה נוהגת כך. ממה שידוע לנו, האופנוען הצליח לברוח, אבל העיקר שטל תרגיש טוב, ואנחנו מתפללים לזה" סיפר אחיה של הפצועה הישראלית.

 

דובר משרד החוץ של איראן רמין מהמנפרסט אמר בתגובה לפיגועים בהודו ובגאורגיה, שם נוטרל מטען חבלה ברכב של השגרירות הישראלית בטביליסי, כי ישראל ובעלות בריתה עומדות מאחורי שני הפיגועים. 

 

"טל גילתה תושייה, הצליחה לחמוק מהרכב" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"טל גילתה תושייה, הצליחה לחמוק מהרכב"(צילום: AFP)

 

בהודעה שפרסם הוא הכחיש את מעורבותה של טהרן בפעולות הטרור וכתב כי "נראה שמעשי הטרור המסתוריים האחרונים תוכננו על ידי המשטר הציוני". הוא ציין כי "מנקודת מבטנו, המשטר הציוני ובעלי בריתו הם האשמים המרכזיים במעשי הטרור, והייחוס של מעשי הטרור האחרונים לרפובליקה האיסלאמית הוא לגמרי חסר בסיס". 

 

"ישראל מסיטה את תשומת הלב ממעשי הטרור שלה"

לדבריו, "המזימה הציונית היא ניסיון חסר תועלת להסיט את דעת הקהל העולמית ממעשי הטרור שהיא מבצעת, בין היתר בשטחים הכבושים, לרבות חיסול המדענים האיראנים".

הוא הזהיר כי "אם המשטר הציוני ותומכיו ימשיכו בפעולות טרור ויצירת מזימות כאלה, עליהם לדעת שכל צעד לא שקול יביא לתגובה מוחצת".

 

תגובת טהרן באה לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר כי "איראן, שעומדת מאחורי שני הפיגועים, היא יצואנית הטרור הגדולה בעולם. ממשלת ישראל ושירותי הביטחון שלה ימשיכו יחד עם שירותי הביטחון המקומיים לפעול נגד הטרור הבינלאומי שמקורו באיראן". 

 

שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, גינתה את מתקפת הטרור המשולבת. בהודעה מטעמה נאמר: "אנו מגנים בכל תוקף את ההתקפות שכוונו נגד צוותי השגרירויות של ישראל בהודו ובגאורגיה, ומביעים הזדהות עם הנפגעים".

 

מוקדם יותר גינתה גם מזכירת המדינה, הילרי קלינטון, את מתקפת הטרור המשולבת. "נגע הטרור פוגע בכל הקהילה הבינלאומית. ארה"ב שמה בעדיפות גבוהה את הביטחון והבטיחות של הנציגות הדיפלומטית מסביב לעולם ואנו מוכנים לסייע בכל חקירה של הפעולות הפחדניות הללו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיגוע בשלט רחוק. פיצוץ הרכב בניו דלהי
צילום: AFP
נסעה לאסוף את הילדים מבית הספר. יהושע קורן
תקף את "התעמולה הציונית". שגריר איראן בניו דלהי, נבי זאדה
מומלצים