שתף קטע נבחר

צפו: השפן של כבל יצא לבדוק "למה עיני משתפן"

ח"כ איתן כבל, שמועמדותו ליו"ר ההסתדרות נפסלה, שלח לבניין ארגון העובדים אדם מחופש לשפן כדי להבין "מה כל כך מפחיד בדמוקרטיה". כך נראית התוצאה המשעשעת

חודשיים אחרי הנאום על נתניהו "שמש העמים", ח"כ איתן כבל שוב רותם את חוש ההומור שלו למען המטרה הפוליטית - הפעם במסגרת המאבק נגד פסילת מועמדותו בבחירות להסתדרות. סרטון שהופץ על-ידו באינטרנט מתעד אדם מחופש לשפן שואל את עובדי ארגון העובדים מדוע עופר עיני "משתפן" ומתנגד לאפשרות שחבר הכנסת ממפלגת העבודה יתמודד מולו בבחירות.

 

ה"שפן", יחד עם פעיליו של ח"כ כבל, שאל את העוברים ושבים מחוץ לבניין ההסתדרות בתל אביב "ממה עופר עיני מפחד?" ואף ראיין את המזכירה של יו"ר ההסתדרות, שטענה כי אין צורך בבחירות. 

 

"זכותנו כאזרחים לדעת ממה אתה מפחד", אומר השפן בסרטון, "למה אתה משתפן? רצינו לדבר איתך ולשאול - מה כל כך מפחיד בדמוקרטיה?". הפעילים גם נכנסו לבניין ההסתדרות, וניסו לשוחח עם העובדים עד שנבלמו והוצאו על-ידי אנשי אבטחה.

 

ביום ראשון הגיש ח"כ כבל לבית המשפט המחוזי בתל אביב עתירה נגד עיני, בדרישה לאפשר לו להתמודד על ראשות ההסתדרות בבחירות שיתקיימו בחודש מאי. זאת, לאחר שוועדת הבחירות המרכזית פסלה את מועמדותו בטענה שלא היה חבר הסתדרות זמן ממושך. ח"כ כבל דרש בעתירה לבטל מיידית את חוקת ההסתדרות והאשים את היו"ר עיני בכך שהוא מתנהל בשיטות של "מאפיה". 

 

בעמוד היו-טיוב של ח"כ כבל מופיע לצד הסרטון גם מכתב רשמי ומספר הפקס בהסתדרות, כך שכל צופה יוכל בלחיצת כפתור לשגר בקשה לאפשר לו להתמודד. המטרה, לדברי הפעילים, היא להציף את מכשיר הפקס בהסתדרות בפניות לטובת הליך בחירות דמוקרטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השפן של כבל, מתוך הסרטון
כבל. נאבק ביו"ר ההסתדרות
צילום: דודי ועקנין
"פוחד מדמוקרטיה". עיני
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים