שתף קטע נבחר

"בלשים תקפו אותי ואת חברתי מול ילדה בת 9"

"הם היו חמישה שוטרים ואנחנו רק שתי נשים וילדה", טוענת תושבת חדרה, שבבית חברתה חיפשו סמים. "שוטר בעט בה והרביץ לה אחרי שנפלה". החברה נעצרה וקיבלה טיפול בבית חולים. המשטרה: הבלשים הם אלה שהותקפו

תושבת חדרה טוענת שהותקפה הערב (יום ג') יחד עם חברתה על-ידי שוטרים שחיפשו סמים בבית של החברה בעיר. כל זאת, לעיניה של בתה בת ה-9 של בעלת הבית. המשטרה טוענת בתגובה כי הבלשים הם אלה שהותקפו. בעלת הבית, אם חד-הורית בת 28, נעצרה וקיבלה טיפול בבית חולים.

 

עוד בערוץ החדשות:

עובדי הרכבת פתחו בשביתה - ויצאו יחד לנופש

אין פיקוח: "נאנסתי, וכלום לא זז בפרקליטות"

 

חברתה של העצורה, בת 25, סיפרה ל-ynet כי השתיים בילו הערב יחד, כאשר פתאום הגיעו שוטרים לבית של החברה ואמרו שעליהם לבצע חיפוש במקום. "הם הלכו ישר למרפסת ומצאו במקום שתיל", שחזרה, "החברה שלי החלה להתווכח איתם ואז אחד השוטרים העיף לה סטירה לפנים. כשראיתי שהוא מכה אותה ניסיתי למחות ולדבר איתו, ובתגובה הוא העיף לי סטירה לפנים שהעיפה אותי והדביקה אותי לקיר".

 

"הם היו חמישה בלשים ואנחנו רק שתי נשים והילדה", אמרה הצעירה, "הם הכריחו אותי להיכנס פנימה, הוציאו את החברה שלי החוצה ושם השוטר החל להכות אותה באלימות וגם כשנפלה המשיך לבעוט בה ולהרביץ לה. היא לבשה חלוק שמתחתיו היו רק תחתונים וחזייה, וראיתי איך החלוק נפתח ואיך שאת הבלשים זה לא עניין. כל הזמן ניסיתי למחות ולצעוק אך הם השתיקו אותי בצעקות. שמעתי איך החברה שלי צורחת מכאבים כתוצאה מאלימות אבל לא נתנו לי לעזור לה".

 

הסבתא התקשרה, הילדה בכתה 

במהלך התקיפה ניסתה אמה של בעלת הדירה להתקשר אליה, ולאחר שלא ענתה התקשרה לבתה בת ה-9. "כשהילדה ענתה לטלפון מסבתה, השוטרים החלו לצעוק עליה שלא תענה ושלא תדבר", סיפרה החברה, "לקחו לה את הטלפון מהיד. היא גם ככה הייתה מבוהלת ומכל הצעקות נבהלה עוד יותר והחלה לבכות. כל אירוע התקיפה היה לעיני הילדה שהייתה צריכה לראות את אמה מקבלת מכות כשהיא בלי בגדים".  

 

לדברי החברה, אחרי חצי שעה הזמינו חמשת הבלשים שתי שוטרות. "הן דיברו איתנו יפה ועשו עלינו חיפוש גופני", סיפרה, "החברה שלי ביקשה שייקחו אותה לבית חולים מכיוון שכל הגוף שלה כאב, אך הם לא הסכימו, שמו עליה אזיקים ולקחו אותה לתחנת המשטרה. רק לאחר חצי שעה בתחנה הם הסכימו והיא הועברה על ידם כשהיא אזוקה לבית החולים, שם קיבלה טיפול רפואי. על הגוף שלה היו חבלות והיא הלכה מכופפת עקב המכות שקיבלה".

 

"נגיש תלונה במח"ש" 

"אנחנו לא מבינות למה השוטרים היו צריכים להתנהג בצורה ברוטאלית כזו", אמרה הצעירה, "אנחנו בסך הכול שתי נשים עם ילדה. בשביל מה כל האלימות הזו? מה אנחנו יכולות כבר לעשות עם בלשים שכל אחד מהם הר אדם?". היא סיפרה שניסתה לצלם את האירוע, אך השוטרים החרימו את הטלפון הסלולרי שלה. "גם

בבית החולים רצינו לצלם אותה, אך השוטרים לא נתנו לנו, הסתירו אותה ואיימו לעצור אותנו מכיוון שמדובר בשיבוש הליכי חקירה".

 

לאחר שקיבלה טיפול רפואי בבית החולים הלל יפה, הועברה העצורה באזיקים לחקירה בתחנת המשטרה. "אנחנו לא נשתוק מול האלימות הזו", הבטיחה חברתה, "לא נוותר, מחר דבר ראשון בבוקר נגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים".  

 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "במסגרת פעילות משטרתית בבית נערך חיפוש ובמהלכו נתפסו חומרים החשודים כסם. השוטרים הותקפו על ידי הנוכחים בבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: ירון ברנר
מומלצים