שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מה נעשה בסוף השבוע?

  סיורים מודרכים בפארק שוהם, תערוכת כלבים זעירים שנתית בהוד השרון, סיורי פריחה בשמורת הטבע אלוני אבא ועוד, רק בדקו לפני את מזג האוויר שאמור להיות סגרירי. בילוי נעים

   

  צפון

   

  סיפורי מתיישבים בין כלניות

  טיול מודרך לגילי 65-40 בגליל התחתון. המסלול יחל בתצפית מראש גבעת המורה, שפריחת הכלניות צובעת אותה באדום, המשך לביקור בכפר תבור שם ישמעו המשתתפים סיפורי מתיישבים מימי העלייה הראשונה והעלייה השנייה. סיום במסלול טבע באפיק נחל יבנאל.

  מתי: שבת, 18 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  נלחמים על הביצה

  סיור מודרך בשמורת הטבע עין אפק, בו יכירו המשתתפים את מאמציה של רשות הטבע והגנים הפועלת בדרכים שונות ומגוונות להגן על השמורה וסביבתה, להיאבק על השפיעה הטבעית, להוות "פה" של הדג והציפור ולשמור על ביתם. היכרות עם פרויקטים של שמירת טבע, המאמצים לקיומם, הקשיים, חשיבותם והוצאתם לפועל.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 11:00 ו-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  לצפות באלפי ציפורים מקרוב

  סיור מודרך בשמורת הטבע עין אפק וצפייה במושבת הלינה המרשימה של קורמורנים ואנפות בלב האגם. בהמשך הפעילות יציאה ברכבים לכרי נעמן אל חורשת איקליפטוסים המשמשת מקום לינה לאלפי דיות, כאשר הן מתרכזות ללינה בקבוצות על עצים גבוהים לאורך נחל הנעמן.

  מתי: שישי, 17 בפברואר, 17:00-14:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט


  סיור מודרך בעין אפק. נחל נעמן (צילום: חווה בראון, קק"ל)

   

  עיר עתיקה מבזלת

  סיור מודרך בגן לאומי כורזים אל שרידי העיר העתיקה הבנויה כולה מאבן בזלת מקומית. מעקב אחר אומנות הסיתות והבנייה באבן הקשה ובעלי החיים המסתתרים בקירות בית הכנסת. הצצה אל "חלונות כורזים" והאדריכלות הייחודית של הבנייה במקום.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 10:00, 12:00 ו-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  עמקים

   

  פעילות יין ופריחות

  מרכז המבקרים "יקב יפתחאל" בישוב אלון הגליל מקיים פעילות המשלבת יין ופריחות. במרכז המבקרים יוצעו ללא תשלום טעימות יין ממגוון יינות היקב האדומים כולל הסברים וסיור ביקב. טיול מודרך יצא מהיקב ויעבור בין השבילים הפורחים ומרבדי הרקפות הסובבים את אלון הגליל. משך הטיול כשעתיים.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 15:00-10:00, הסיור יצא ב-12:30

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: צביקה 052-2824644

   

  יום למשפחה שכולו עץ

  מתחם "דרך העץ" בשדמות דבורה חוגגים את יום המשפחה עם שלל פעילויות. סדנת עץ המשאלות בשיתוף כל בני המשפחה, צפייה משפחתית בסרט על יערות הגשם ועץ הפאולוניה, משחק מבוך עם מספר מסלולים בדרגות קושי שונות, סדנת תיפוף על דרבוקות, סדנה לבנייה בעץ, מיני גולף ובאולינג מעץ ומתחם משחקי עץ. הפעילות תימשך כל השבוע.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 17:00-10:00 (כניסה אחרונה שעתיים לפני הסגירה)

  מחיר: 39 שקל לילד, 20 שקל למבוגר

  לפרטים: 04-6620606

   

  פריחות, אגדות וסיפורים

  סיורי פריחה בשמורת הטבע אלוני אבא, במסלול מעגלי קצר הלוקח למפגש עם מרבדי פריחה, אגדות וסיפורים.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 15:00-10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 3639*


  מפגש עם מרבדי פריחה. כלניות באלוני אבא (צילום: שירלי קיזל)

   

  מרכז

   

  טועמים ארטישוק בשדות

  מתחם "הארטישוק של נועם" במושב ניר בנים מקיים פעילות לכל המשפחה בנושא הארטישוק. מגדל הארטישוקים, נועם יעקבא, עורך סיורים בשדות הארטישוקים ומכין ארוחה שמבוססת על הארטישוק. הפעילות מתקיימת בכל מזג אוויר. יש במקום מגפי גומי במידות שונות.

  מתי: שישי, שבת, 18-17 בפברואר, 16:00-10:00, סיורים מודרכים ב-11:00, 13:30

  מחיר: סיור בלבד 20 שקל, סיור וארוחה בשישי 60 שקל למבוגר, 30 שקל לילד, בשבת 80 שקל למבוגר, 40 שקל לילד.

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  ניווט תחרותי ועממי בטבע

  אירוע ספורטיבי עממי בסימן גאולת הארץ ופיתוחה יערך ביערות בן שמן לזכרו של סגן יואב הרשושנים הי"ד, שנפל בלבנון בשנת תשנ"ד (1994). באירוע מסלולי ניווט תחרותיים ועממיים, בהם תשולב הדרכה בנושאי טבע, מורשת קרב, המורשת היהודית, ארץ ישראל וכן "מיצג יואב", בסימן "אנו אוהבים אותך, מולדת". המסלולים העממיים הם לאורך 5 ק"מ ו- 3 ק"מ.

  מתי: שישי, 17 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 1-800-350-550

   

  סיורים מודרכים בפארק שוהם ללא תשלום

  סיורים מודרכים מתקיימים בפארק יער שוהם. מתנדבי הפארק מקיימים הדרכות בנושאי בוטניקה, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של האזור. הסיורים יוצאים מהחניון המרכזי בפארק (חניון ברסלר) למרגלות נקודת התצפית ועוברים דרך גבעת הספלולים, כנסיית בכחוס הקדוש, חרבת תנשמת, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי הפארק. בשטח פריחת רקפות, כלניות, אירוסים וכרכומים. האירוע בשיתוף אגף איכות הסביבה במועצה המקומית שוהם, קק"ל ורשות העתיקות. מתאים לכל המשפחה (ללא עגלות ילדים). מגיעים מכביש 444 ופונים ימינה לאזור התעשייה חבל מודיעין.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, הסיורים יצאו בשעות 10:00, 11:00

  מחיר: ללא תשלום


  סיור בוטניקה, ארכיאולוגיה, היסטוריה ועוד. פארק שוהם (צילום: קק"ל)

   

  חגיגה של מורשת

  העיר נתניה חוגגת יום הולדת 83 עם מגוון אירועים תרבותיים העוסקים במורשת, יצירה ועשייה מקומית. האירועים כוללים סיורים מודרכים למשפחות ברחבי העיר, הופעה של הרכב בוסה נובה בבית קפה "בצל ירוק", ערב שירי נמל וים, במה לנוער היוצר, יריד עתיקות ואוספים. בנוסף, אמני רחוב יתחפשו לדמויות היסטוריות בעיר ויערך קונצרט חגיגי בהשתתפות הרכבי הקונסרבטוריון העירוני.

  מתי: חמישי-שבת, 18-16 בפברואר

  מחיר: הכניסה חופשית

    

  תערוכת כלבים זעירים

  בקניון שרונים תתקיים תערוכת ותחרות הכלבים הזעירים השנתית של החוג לכלבים זעירים בישראל. בתערוכה צפויים להשתתף כ-400 כלבים זעירים, מ-40 גזעים שונים. לרגל התחרות, הגיעו לישראל שופטים מאירופה וקנדה המתמחים בשיפוט של כלבים זעירים לפי הקריטריונים המקובלים בענף בעולם. בנוסף לתחרות יתקיימו דוכנים של גאדג'טים ושאר אביזרים לבעלי החיים ובעליהם.

  מתי: שבת, 18 בפברואר

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  הקריקטוריסטית הראשונה

  המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, חולון מציג תערוכה רטרוספקטיבית החושפת את יצירותיה של הקריקטוריסטית הראשונה בישראל פרידל שטרן בתערוכה "הייתי תיירת בארץ".

  מתי: פתיחה: חמישי, 16 בפברואר

  מחיר: הכניסה חופשית

     

  תל אביב

   

  שורשים תל אביבים

  עיריית תל אביב-יפו הוציאה לקראת ט"ו בשבט ספר מיוחד הנקרא "השורשים שלי- העצים המיוחדים של תל אביב" . הספר יכלול את תמונותיהם וסיפוריהם של 29 עצים ייחודיים בעיר; עצים מבוגרים, נדירים, בעלי צורה או מופע לא שגרתי או עצים בעלי סיפור רקע מיוחד. את הספר תלווה תערוכה אמנותית של צילומי העצים המופיעים בו, אשר תוצג במתחם התחנה. במסגרת התערוכה יחולקו 3000 צמחי תבלין שהוכנו על ידי תלמידי בית הספר לחינוך מיוחד "ניב".

  מתי: חמישי-שבת, 18 בפברואר

  מחיר: כניסה חופשית

   

  אדריכלות, אמנות ועיצוב

  סיור אדריכלות וביקור בתערוכות אמנות ועיצוב במתחם של אחוזת בית בתל אביב. במהלך הסיור צופים בסגנונות אדריכלים האופייניים לשנותיה הראשונות של העיר. שומעים סיפורים על משפחות שהקימו את 'אחוזת בית', תוך כניסה לבתים ולחצרות וטעימה מאווירת התקופה. הסיור יחלוף על פני סגנונות בנייה, צביעה וסיוד שהיו נפוצים באותן שנים. מפגש בשדרות רוטשילד (פינת אלנבי) מול 'ארקפה'.

  מתי: שישי, 17 בפברואר, 9:00

  מחיר: 45 שקל לאדם

  לפרטים: 1-700-706-711


  סיור אדריכלות בת"א. סגנון באוהאוס ברח' ביאליק

   

  ברחובותיה של מונטיפיורי

  סיור מודרך בשכונת מונטיפיורי בתל אביב. מסלול הסיור יעבור ברחובותיה של השכונה וילווה בסיפורים מהעבר ומההיסטוריה של השכונה בנוסף, יסופר על האישים שחיו והקימו אותה. המפגש בשדרות יהודית פינת מנחם בגין.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 10:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 03-5100337

   

  מדע בחווה

  בחווה בתל אביב תתקיים פעילות מדעית על ידי מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. בכל שבת תתקיימנה שתי סדנאות במקביל המיועדות לגילים שונים ובכל שבועיים יתחלפו תכני הסדנאות, כך שניתן לשוב ולבקר וליהנות מניסויים חדשים. הפעילויות יועברו במקביל לגילאי 5-2 ו-8-5. בין הפעילויות: סדנת בועות סבון, על אנרגיית השמש ושימושיה, על תכונותיה של שושנת מים ועל סביבוני ניוטון.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, מהשעה 10:00 ובכל שעה עגולה עד 13:00

  מחיר: בתשלום

   

  במתחם התחנה

  סיור מודרך במתחם התחנה תל אביב. בין המבנים הכוללים את המפעל, חנות המפעל, מחסנים ואולמות של האריחים המצוירים. סיפורים שמאחורי הקלעים כגון: מי הצייר שציוריו נחשפו על קירות המבנים, ומה הקשר של משפחת וילנד למבצע "אטלס" ותרומתה של משפחת וילנד אז והיום.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 10:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 03-5100337


  סיור מודרך אל ההיסטוריה של ת"א. מתחם התחנה

   

  מקצה לקצה

  סיור מודרך בשדרות רוטשילד תל אביב. סיור המשחזר את ימיה הראשונים של אחוזת בית מקצה השדרה ועד ל"הבימה" החדשה. הסיור כולל סיפורים על בתים, אנשים, עצים, כלבים ואפילו על אופנים.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-5100337

   

  החומוס הפול ומה שביניהם

  סיור קולינרי מודרך ביפו שיעסוק בחומוס, פול, פלאפל ומה שביניהם. הסיור עובר בפינות האהובות והידועות ומלווה בטעימות.

  מתי: שישי, 17 בפברואר, 10:00

  מחיר: 60 שקל כולל טעימות

  לפרטים: 03-5100337

   

  ירושלים

   

  חוקרים את ירושלים

  סדרת סיורים ייחודית באתרי ירושלים הקדומה במפגש עם המומחה שחקר או הארכיאולוג שחפר במקום. סיורי פברואר: מוזיאון רוקפלר (16 בפברואר), הפרבר ההרודיאני (17 בפברואר).

  מתי: חמישי ושישי, 16 ו-17 בפברואר

  מחיר: 75-50 שקל לסיור

  לפרטים: 02-6726883


  סדרת סיורים ייחודית בי-ם הקדומה. מוזיאון רוקפלר (צילום: רון פלד)

   

  בתי כנסת ברובע

  סיור מודרך בין בתי הכנסת הספרדיים ברובע היהודי ירושלים. מקום המפגש יימסר בעת ההרשמה.

  מתי: חמישי, 16 בפברואר, 17:30

  מחיר: הכניסה בתשלום

  לפרטים: 02-6252357

   

  בנייה אירופאית

  סיור מודרך ברוח הבנייה האירופאית מצפון לעיר העתיקה ירושלים. מקום המפגש יימסר בעת ההרשמה.

  מתי: שישי, 17 בפברואר, 16:30

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 02-6252357

   

  דרום

   

  הפנינג אופניים ביער בארי

  דרום אדום וקק"ל מקיימים אירוע אופניים ביער בארי. הפנינג המיועד לכל המשפחה: מתחם אוכל ודוכנים, טיולים במסלולים עממיים, הפעלות בשטח על ידי מדריכי קק"ל, נקודות קפיצה ונדנדה לאופנים, מתחם פעילות הכולל מופע אופנים וקפיצות ראווה החל מהשעה 11:00 כל שעה עגולה, מופע אחרון ב15:00 פעילות לילדים ועוד. יציאה מ"לה מדווש" בכניסה לקיבוץ בארי, ניתן להגיע עם אופנים מהבית או לשכור אופניים במקום. (מומלץ להזמין מראש)

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 16:00-09:00

  מחיר: הפעילות ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  חוגגים 60 לשדות

  הפנינג משפחות בסימן 60 שנה לשדות נגב יערך ביער שוקדה. במסגרת האירוע תתקיים צעדה לאורך הציר החדש דרך נוף שוקדה ויתקיים הפנינג בשטח היער המרכזי כולל : במה פעילה , מתחם אופניים וספורט עממי , יצירות לילדים מעגל מתופפים ודוכני מזון. באי האירוע יכובדו בפירות הדר תוצרת האזור.

  מתי: שישי, 17 בפברואר, 15:00-11:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 050-2662680

    

  דוכני אמנות ונוי

  בגן לאומי פארק הבשור יתקיים שוק איכרים הכולל דוכני אומנות וחפצי נוי, קפה בטבע, מוסיקה ומטעמים. פעילות לילדים: בריכות שכשוך, מתקני שעשועים אתגריים, מתנפחים ויצירה לילדים. יתקיימו מסלולי ניווט למשפחות ומסלולי אופניים משולטים. במקום חניון לילה מוסדר. מופע להטוטים לכל המשפחה בשעות 12:30 ו -14:00. קיום השוק מותנה במזג האוויר.

  מתי: שבת, 18 בפברואר, 16:00-10:00

  מחיר: ללא תשלום למעט דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

    

  ניווטי אופניים וסיורים מודרכים

  אליפות הניווט בשביל הגר פלמ"ח תתקיים ברמת הנגב, והשנה יתקיימו גם ניווטי אופניים לכל הגילים, המשתתפים יתחרו על פי קטגוריות הגיל השונות. לצד תחרות הניווט יתקיימו סיורי חינם לאתרים באזור, טיול מודרך במכוניות פרטיות אל שבטה ובאר מילכה שיכלול גם ביקור בחוות היין וקבלת שבת בניצנה. הפנינג לכל המשפחה בבריכה בניצנה (בריכה מקורה). הפעלות לילדים עם כתבי חידה טיולים בעקבות הפריחה באזור.

  מתי: שישי-שבת, 18-17 בפברואר

  מחיר: 35 שקל למפה, עבור תושבי המועצה וחברי איגוד הניווט 30 שקל, חיילים ללא תשלום

  לפרטים: 08-6564165

   

  מתחקים אחר הנבטים בנגב

  סיור מודרך שיתחקה אחר הנבטים בנחל חווארים ויעסוק במסורת עתיקה של אגירת מים במדבר. המשך אל 'עין עבדת' לנווה מדבר עם צמחייה עשירה ומגוון בעלי חיים.

  מתי: שבת, 18 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  בין שני מעיינות שופעים

  טיול מודרך בשביל ישראל החוצה את שמורת מצוק הצינים, במפגש עם שני מעיינות שופעים. המסלול יחל למרגלות העיר עבדת בין שרידי חקלאות עתיקה, ירידה בנחל עקב, התרעננות במי מעיינות קרירים וסיום בערוצו הרחב של נחל צין.

  מתי: שבת, 18 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688


  טיול החוצה את מצוק הצינים יחל כאן. עבדת (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  מסלול אתגרי במדבר

  טיול מודרך לחובבי לכת ואתגר שיחל בעליה למצודה עתיקה, המעידה על חשיבות אזור ערד בתקופת המקרא, הגעה אל גב מים מסתורי בערוץ קניוני, במסלול מאתגר מחורבת עוזה לנחל קינה שבמדבר יהודה.

  מתי: שבת, 18 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

    

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האירוסים כבר פורחים. צאו לטבע!
  צילום: גילי סופר
  מומלצים