שתף קטע נבחר

"הודו קיבלה לפני הפיגוע רשימת איראנים למעקב"

לפי דיווחים בהודו, עוד בחודש שעבר העבירה ישראל שמות של 50 אזרחי איראן וביקשה לעקוב אחריהם. כן פורסם שסוכני מוסד בחנו את הרכב שפוצץ, השליחים ומשפחותיהם הונחו לנסוע רק במוניות. שישה אופנוענים נחקרו ושוחררו

בעוד בתאילנד נראה ש"תאונת עבודה" חשפה מזימה איראנית לפגוע במטרות ישראליות, חקירת הפיגוע בניו דלהי שבו נפצעה טלי קורן יהושע, אשת שליח משרד הביטחון, עדיין לא הניבה מעצרים. לפי דיווחים אמש (יום ג') בהודו, עוד בחודש שעבר העבירה ישראל להודים רשימה של 50 איראנים שיש לעקוב אחריהם. כעת, משתתפים אנשי מוסד בחקירה.

 

הטרור האיראני בעולם - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

אוספים את השברים. גם סוכני מוסד בדקו (צילום: AP) (צילום: AP)
אוספים את השברים. גם סוכני מוסד בדקו(צילום: AP)

 

בדיווח ב"הינדוסטן טיימס" נכתב כי סוכני מוסד כבר הגיעו לניו דלהי ובחנו את הרכב שפוצץ, סמוך לשגרירות. לא צוינו פרטים נוספים לגבי אותה רשימת האזרחים האיראנים למעקב. לפי ה"אינדיאן אקספרס", כ-15 מאבטחים התפרסו באזור במסגרת תגבור האבטחה, שהודקה עד כדי כך שהולכי רגל לא הורשו לעבור ליד בניין השגרירות.

 

עוד דווח שכחלק מנוהלי האבטחה של הישראלים, על הדיפלומטים נאסר להשתמש בכלי הרכב של השגרירות. לפי "גורם בשגרירות" שצוטט ב"אינדיאן אקספרס", המכוניות עם לוחיות רישוי שמתחילות ב-CD הן כעת מחוץ לתחום. "דיפלומטים ומשפחותיהם ימשיכו לנסוע במוניות עד להוראה אחרת", הוא אמר.

 

"הפצצה, כנראה לא גדולה יותר מלבנה, התפוצצה שלוש או חמש שניות אחרי שהוצמדה לרכב", הסביר מפקד המשטרה בניו דלהי, ב.קיי. גפטה.

 לפי העדויות, רוכב אופנוע אדום הצמיד את המטען. עד כה נחקרו שישה בעלי אופנועים, כולם שוחררו. סוג חומר הנפץ טרם נקבע, כך דווח.

 

"אחרי שהפצצה הוטמנה", הוסיף מפקד המשטרה, "האופנוען פגע בעמוד פלסטיק ועבר לנתיב הנגדי, כנראה פנה שמאלה ונמלט". לדבריו, אנשי הסוכנות ההודית למלחמה בטרור, בשיתוף שוטרי ניו דלהי וגורמי ביטחון ישראלים, בחנו את הרכב שנפגע.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיצוץ ליד השגרירות
צילום: AFP
מומלצים