שתף קטע נבחר

"כבל לא שילם דמי חבר 16 שנה"

ח"כ כבל עתר לבית המשפט המחוזי בעקבות אי הכללתו בספר הבוחרים. פרקליטי ההסתדרות טענו בתגובה כי מדובר בעתירת סרק: "כבל מעוניין שבית המשפט יורה על 'כיפוף' חוקת הבחירות והתאמתה לצרכיו"

ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות נגד ח"כ איתן כבל: בעקבות עתירתו של כבל לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד ועדת הבחירות המרכזית, הגישה ההסתדרות תגובה לבית המשפט וטענה כי "מדובר בעתירת סרק". בתחילת השבוע עתר ח"כ כבל לבית המשפט נגד עופר עיני בעקבות פסילת מועמדותו לראשות ההסתדרות. בעתירה טען כבל כי עיני מפעיל משטר בשיטות "המאפיה" ומונע ממתחריו את האפשרות להתמודד.

 

בתגובת ועדת הבחירות לבית המשפט, שהוגשה באמצעות עורכי הדין יחיאל שמיר ויפתח הלינג, נטען כי מדובר בעתירת שווא. "חבר הכנסת איתן כבל מעוניין שבית המשפט יורה על 'כיפוף' חוקת הבחירות והתאמתה לצרכיו", נאמר בתגובה. "כבל פונה לבית המשפט בחוסר ניקיון כפיים והצהיר על עובדות מהותיות שאינן נכונות. ח"כ כבל לא שילם את דמי החבר להסתדרות במשך 16 שנה ולא נטל חלק בשלוש מערכות הבחירות האחרונות בהסתדרות". 

 

ח"כ כבל ביקש מבית המשפט להוציא צו מניעה נגד ההסתדרות. בתגובה לכך טענו פרקליטי ההסתדרות, כי כבל לא עומד כלל בקריטריונים להיכלל בספר הבוחרים. "כבל 'איים' על ועדת הבחירות כי אם לא ייכלל בפנקס הבוחרים יגיש תביעה כנגד החוקה כולה", טענה ההסתדרות.

 

עו"ד איתן לירז, המייצג את איתן כבל מסר כי ההסתדרות נתנה תשובה מעורפלת לעתירה, המתחמקת מלדון בכשלים המרכזיים שפורטו בה, "הדברים יתבררו מחר בבית המשפט".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טען שעיני מפעיל משטר בשיטות "המאפיה". כבל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים