שתף קטע נבחר

ארבע רקטות נורו לנגב המערבי - אין נפגעים

רקטות נורו לאזור מועצת חוף אשקלון, שדות נגב, ולשטח מועצת אשכול. הפלסטינים: מסוקים ירו אל שטחים פתוחים במזרח רצועת עזה. קב"ט בעוטף עזה: "לא קיבלנו התרעה", ראש מועצת חוף אשקלון: "הצבא לא יכול לתת לזה להימשך"

ארבע רקטות קסאם נורו הערב (יום ד') מצפון רצועת עזה והתפוצצו בנגב המערבי. רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח במועצת חוף אשקלון, ושתיים נוספות באזור שדות נגב. מוקדם יותר התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא דווח על נזק. לא נשמעה אזעקת "צבע אדום".

 

גורמים פלסטיניים דיווחו כי מסוקי חיל האויר ירו לעבר שטחים פתוחים שמפרידים בין החלקים המזרחיים של שכונת סג'אעיה בעיר עזה ומחנה הפליטים ג'בליה לבין גדר המערכת עם ישראל. נראה כי זה ירי הרתעתי שנועד למנוע שיגור רקטות. מצה"ל נמסר כי הירי בא בתגובה לירי רקטות הקסאם לעבר יישובי הדרום.

 

עוד בחדשות ynet:

 

קציני הביטחון ביישובים בנגב המערבי הופתעו מהירי. "איש לא יידע אותנו על התראה כזו או אחרת", אמר אחד הקב"טים, "גם עכשיו, לאחר הירי, לא קיבלנו שום הנחיות מיוחדות, ואנחנו בכוננות".

 

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון אמר כי הוא מעריך שתגובת צה"ל קרבה. "אנחנו לא יכולים להמשיך לקבל את טפטוף הרקטות שהתחיל בסוף השבוע האחרון. המציאות הזו, שבה אנשים חיים תחת ירי בלתי פוסק כאשר אחת הרקטות עלולה לפגוע בבית מגורים ובאנשים, אני חושב שהצבא לא יכול להמשיך ולתת להתרחשות הזאת להימשך".

 

ראש מועצת אשכול חיים ילין אמר כי "יש פה אנשים מדהימים שחורקים שיניים, שמבינים את המצב וממשיכים הלאה". הוא טען כי "הממשלה לא יודעת לקבל החלטות. או שיושיטו יד וידברו על שלום או שיושיטו יד ויביאו לפה שקט אחת ולתמיד".

 

ילין ביקש להזכיר לממשלה שהפקירה, לדבריו, אלפי תושבים המתגוררים בטווח של 4.5-7 ק"מ מרצועת עזה, שאין להם "כיפת ברזל" ולא מיגון. "כל עוד לא יודעים להביא פתרון מדיני ואנחנו נמצאים במלחמת התשה, חובתם למגן", הוא הוסיף.

 

בשבוע האחרון נורו שתי רקטות מרצועת עזה. בשבת התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח באזור הנגב המערבי. לא היו נפגעים או נזק.

בתגובה תקף חיל האוויר שני יעדים ברצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי בן 60 נהרג בתקיפה. מדובר צה"ל נמסר כי היו פגיעות מדויקות במטרות: שתי מנהרות טרור במרכז הרצועה ובצפונה.

 

ביום שישי האחרון, מעט לפני חצות, התפוצצה רקטת קסאם בשטח יישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. נזק נגרם לכמה מבנים במקום ולעמוד חשמל, אך לא דווח על נפגעים. גם אז לא נשמעה אזעקת "צבע אדום".

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטה בדרום. ארכיון
צילום: EPA
מומלצים