שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פוצץ המו"מ על הרכבת. עיני: השר כץ יצר משבר
  יו"ר ההסתדרות לקח את המושכות לידיו, אבל פתרון למשבר לא נראה באופק. הפגישה בינו לבין שר התחבורה התפוצצה אחרי רבע שעה, ובסיומה אמר עיני: לא אנהל מו"מ בתנאים כאלה

  שביתת הרכבת אמנם הסתיימה, אבל המחלוקת עדיין בעינה. היום (ה') נמסר מההסתדרות כי התפוצצה הפגישה בין שר התחבורה, ישראל כץ, לבין יו"ר הארגון, עופר עיני, בעניין סכסוך העבודה ברכבת ישראל. הפגישה התפוצצה רבע שעה בלבד אחרי שהחלה.

   

  דיווחים אחרונים על ועד עובדי הרכבת ב-ynet:

  עובדי הרכבת ננזפו בכנסת: "אל תרדו מהפסים"

  גילה אדרעי: ביזיון? עיני אישר לשבות

  אדרעי הוצאה מהדיון: "זה השואו שלי"

  יו"ר הוועד איחרה לדיון: "אין לי כנפיים"

   

  עיני חזר והדגיש את התנגדותו למיקור החוץ ולהחלפת העובדים המאורגנים ברכבת בעובדי קבלן. יו"ר ההסתדרות אמר כי לא יקבל תכתיבים: "השר כץ יצר משבר ואני לא אנהל משא ומתן בתנאים כאלה".

   

  לפני תחילת הפגישה, התייחס השר כץ לראשונה לשביתת עובדי הרכבת: "היה פה שבירת כללים, תופעה שלא נראתה של אי כיבוד צווי בתי משפט, וגם תקיפה פיזית של מנכ"ל הרכבת". הוא גינה את התנהלות הוועד ואמר: "לא הבנתי את התופעה הזו, איך פורצת שביתה ללא התראה".

   

  לדברי השר כץ, הוא הינחה את הנהלת הרכבת לחתום עד סוף החודש על הסכם לתחזוקת חוץ ברכבת. הוא הדגיש כי ההסכם ייחתם בכל מקרה, "אבל אני מעדיף שדברים יקרו בהסכמה". עיני, שכעס על דברי השר כץ, אמר בצאתו מהפגישה כי "שמע דקה לפני שנכנס לשיחה עם השר כץ על הודעתו. צר לי שבמקום לנהל משא ומתן נאמר דבר כזה לפני הפגישה".

   

  השופטת אמרה בהחלטתה כי ראשי הוועד "נהגו בהפקרות כשהפרו בבוטות החלטות של בית הדין ובכך גרמו להתרופפות מוחלטת של יחסי העבודה בין הצדדים ולירידה של הרכבת מהפסים". כמעט במקביל חזרה אז תנועת הרכבות לסדרה, אחרי השבתה שארכה כיממה. עיני הודיע אז כי מעתה הוא זה שיחליט על השבתת הרכבת, אבל פתרון למשבר עדיין לא נראה באופק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פוצץ המו"מ על הרכבת. עיני: השר כץ יצר משבר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יו"ר ההסתדרות עיני. רבע שעה של פגישה
  צילום: גיל יוחנן
  יו"ר הוועד אדרעי
  צילום: גיל יוחנן
  השביתה ברכבת, השבוע
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים