שתף קטע נבחר

ניסיון פיגוע: RPG ומטען נגד כוח צה"ל בעזה

מחבלים בגבול הרצועה תקפו את הכוח ברקטות ובמטען חבלה, אולם איש לא נפגע. לפני כן נורו רקטות לאשכול ואשקלון

מחבלים פלסטינים ירו הערב (יום ו') רקטות RPG לעבר כוח של צה"ל בגבול הרצועה, והפעילו מטעני חבלה במטרה לפגוע בו. איש מהחיילים לא נפגע, והכוח השיב באש טנקים. נזק נגרם לגדר המערכת כתוצאה מירי ה-RPG. בשעות שלפני כן נורו שתי רקטות מרצועת עזה, והתפוצצו האחת במועצה האזורית אשכול והשנייה מדרום לאשקלון.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

מדובר צה"ל נמסר בעקבות האירועים כי "צה"ל רואה בחומרה את פעולות הטרור הללו, שמטרתן לפגוע בתושבי וביישובי

מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס, אשר מבצע פעולות טרור נגד מדינת ישראל, מסכן את תושבי רצועת עזה ויישא באחריות לכל פעולה עתידית שיבחר צה"ל לנקוט על מנת להסיר את איום הטרור ולהשיב את השקט היחסי לאזור".

 

בצד הפלסטיני דיווחו כי צה"ל ירה אש טנקים לעבר שטח פתוח מזרחית למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז הרצועה, ולדבריהם איש לא נפגע.

 

הרקטה לעבר אשקלון נורתה מעט לפני השעה 17:30 בערב. אזעקת "צבע אדום" נשמעה בעיר, והרקטה התפוצצה מדרום לה. "העירו אותי משנת הצהריים", סיפרה ל-ynet ליאת, תושבת אשקלון. "שמעתי את הנפילה, זה נשמע קרוב. אני לא מאלה שמפחדים, אבל יש כאלה שאחרי נפילה לחצים למשך שבוע ומפחדים לצאת מהבית במשך ימים".

 

כשעה וחצי אחרי האזעקה באשקלון נמסר כי רקטת קסאם נפלה גם במועצה האזורית אשכול, וגם שם לא היו נפגעים ולא

נגרם נזק. מוקדם יותר נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובי המועצה. בתחילה חשבו כי מדובר באזעקת שווא, אך בהמשך אותרה באזור רקטה. מוקדם יותר השבוע נורו ארבע רקטות קסאם לעבר מערב הנגב.

 

בעקבות ירי ארבע הרקטות ההן תקפו מסוקי חיל האוויר בשטחים פתוחים ליד שכונת סג'אעיה בעזה. עוד כמה שעות עברו, ובאותו לילה תקף צה"ל שתי מטרות בצפון ובמרכז רצועת עזה בתגובה לירי הרקטות למערב הנגב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוח צה"ל בעזה (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים