שתף קטע נבחר

נתניהו נגד מופז: אני לא תפאורה לפריימריז

ראש הממשלה זומן לדיון מיוחד שמכנס יו"ר ועדת החוץ והביטחון בנושא התקציב, וסירב להופיע פעם שנייה בתוך חודש. מופז: "התנהלות פחדנית ומבישה, הוא ושטייניץ משחקים באש". שר האוצר נגד צה"ל: "קמפיין אנטי דמוקרטי, סחיטה באיומים"

תקציב הביטחון על השולחן, והוא מספק עוד רקע להתגוששות פוליטית בין ראש הממשלה ליו"ר ועדת החוץ והביטחון. בנימין נתניהו הודיע הבוקר (יום א') בישיבת שרי הליכוד שלא יופיע לדיון בהול שזימן למחר יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז מקדימה. במקביל, שר האוצר תקף את הטענות שנשמעו מצה"ל על קיצוצים, ואמר שמדובר ב"סחיטה באיומים".

 

עוד בחדשות ynet:

 

יחד עם נתניהו אמורים היו להופיע בדיון בוועדת משנה גם שר הביטחון אהוד ברק ושר האוצר יובל שטייניץ. ראש הממשלה, שרק לפני חודש הופיע בפני הוועדה, אמר הבוקר בהקשר לזימון: "לא תודה", והוסיף עקיצה למופז, שמתמודד מול ציפי לבני על ראשות קדימה: "אני מעריך את התהליך הדמוקרטי בתוך המפלגות, אבל אני לא מתכוון שמשרד ראש הממשלה ויתר משרדי הממשלה ישמשו תפאורה לפריימריז בקדימה".

 

"התנהלות לא תקינה", ח"כ שאול מופז וראש הממשלה נתניהו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"התנהלות לא תקינה", ח"כ שאול מופז וראש הממשלה נתניהו(צילום: גיל יוחנן)

 

נתניהו התייחס לכך בהמשך לדברים שאמר לו שטייניץ: "ראיתי לתהדמתי שהוועדה זימנה אותך, אותי ואת שר הביטחון. הייתי פעם יושב ראש הוועדה הזאת ואני לא זוכר אי פעם התנהלות כל כך לא תקינה".

 נתניהו והשרים, שהודיעו כי לא יגיעו לישיבה למרות הזימון, אמרו בעבר כי מופז הפך את הוועדה לפוליטית, עיכב תקציבים חשובים וכעת, למרות שנהוג לזמן ראש ממשלה להופיע בפני הוועדה פעם בשלושה חודשים - זימן שוב את נתניהו.

 

לפי החוק, ראש הממשלה והשרים אינם חייבים להגיע, אולם הנוהל עד כה הכתיב כי בהמשך לזימון באים הבכירים לדיונים הרלוונטיים.

 

"כיפת ברזל" תיפגע בגלל התקציב? (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות) (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)
"כיפת ברזל" תיפגע בגלל התקציב?(צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)

 

מלשכת מופז הגיבו בהמשך לדברים וטענו ש"נתניהו הפך לתפאורה במזרח התיכון, למנהיג חסר השפעה, חסר עמדה וחסר עמוד שדרה. נתניהו ושטייניץ כנראה לא הפנימו את הביקורת על השריפה בכרמל ומה קורה כאשר מציבים אולטימטום בלתי ראוי". זאת, ברקע טיוטת דו"ח מבקר המדינה, שהטיל "אחריות מיוחדת" על שטייניץ מכיוון שלא העביר תקציבים לכבאות.

 

"מדובר בעוד דוגמה להתנהלות פחדנית ומבישה", הוסיפו בלשכת מופז. "כשמשחקים באש פורצת שריפה. בכל הנוגע לתקציב הביטחון ראש הממשלה ושר האוצר משחקים באש. אין ולא יהיה סופרטאנקר שאפשר להסתמך עליו במקרה הזה. מדובר בחוסר אחריות. מעבר לכך איננו נוהגים להגיב על תוכן ישיבות ועדות המשנה".

 

עוד בהקשר לתקציב הביטחון, לכתבים לפני ישיבת הממשלה אמר שטייניץ: "אנו עדים בחודש האחרון למסע הפחדות חסר תקדים של מערכת הביטחון".

 זאת, אחרי שבצה"ל הזהירו מסכנה לביטחון עקב הפסקת אימונים והצטיידות, בין היתר במערכת "כיפת ברזל". כמו כן, דובר על ביטול תרגיל העורף השנתי הגדול.

 

"אני לא זוכר מקרה אחד שאחרי ההכרעה התקיים מסע כזה של איומים על מדינה שלמה. לא צה"ל ולא משרד הביטחון קובע את סדר העדיפויות. במדינה דמוקרטית הממשלה מכריעה והצבא מצדיע. הקמפיין של מערכת הביטחון הוא עם סממנים אנטי דמוקרטים. זה ממש ניסיון של סחיטה באיומים - נאיים על המדינה והממשלה כדי לקבל יותר כסף על חשבון החינוך והרווחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא יגיע לוועדה. בנימין נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם
סחיטה באיומים. שר האוצר שטייניץ
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים