שתף קטע נבחר

לחיאני החתים מתפקדים - יתמודד בקדימה?

לבני אישרה לו לרוץ אף שלא עמד במכסת חודשי החברות במפלגה. מחר יחליט ראש עיריית בת ים סופית אם להתמודד

המירוץ לפריימריז במפלגה הגדולה בכנסת מתחמם: ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני צפוי להודיע עד מחר אם יתמודד בפריימריז לראשות מפלגת קדימה. הבוקר (יום א') לקח לחיאני את טופסי הגשת המועמדות מבית המפלגה והחל בהחתמה של 300 מתפקדים. כדי לממש את התמודדותו, חייב לחיאני להחליט עד מחר ב-16:00. הוא כנראה יחכה עד לרגע האחרון.

 

על כוונתו של לחיאני להתמודד פורסם לראשונה בשבוע שעבר ב-ynet. אם אמנם יצטרף למירוץ, הוא ינסה לגבור ב-27 במרס על יושבת ראש המפלגה ציפי לבני ועל חברי הכנסת שאול מופז ו אבי דיכטר

 

רוצה להיות ראש ממשלה. לחיאני (צילום: דודו אזולאי) (צילום: דודו אזולאי)
רוצה להיות ראש ממשלה. לחיאני(צילום: דודו אזולאי)

 

לקיחת הטפסים והחתמת המתפקדים עוררו עניין גדול במפלגה. בסביבת לחיאני מסבירים כי הצעד מקרב אותו להתמודדות, אולם מדגישים כי ההחלטה עדיין לא נפלה.

 

תקנון קדימה קובע כי מועמד שרוצה להיבחר חייב להיות חבר מפלגה במשך 13 חודשים לפחות. יחד עם זאת, בסמכותו של יו״ר התנועה לאשר השתתפות גם למי שאינו עומד בתנאי הזה. במקרה של לחיאני, האישור המיוחד ניתן לו בשבוע שעבר במהלך פגישה שקיים עם לבני. "אם הוא ירצה להתמודד", אמרו היום בקדימה, "הוא יכול לעשות זאת. זה תלוי כעת בעיקר בו".

 

"אני יכול לתת פייט טוב לביבי" 

בשבוע שעבר אמר לחיאני ל-ynet כי "יש סיטואציה בקדימה שאין למי להצביע ופונים אליי אנשים כל הזמן. יש אליי פניות להתמודד, ואני שוקל זאת ברצינות. אני יכול לתת פייט טוב לביבי, מה ששאול וציפי לא יכולים לעשות, ואני יכול לחבר את קדימה".  

 

תוך כדי התמודדותו על תפקיד יו"ר מפלגת קדימה, יצטרך לחיאני להמשיך להקדיש את מלוא מרצו לחשדות הפליליים נגדו. לחיאני נעצר לפני כשנתיים במבצע מתוקשר מתחת לביתו.

 המשטרה המליצה להגיש נגדו כתב אישום בגין קבלת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות. הפרקליטות טרם הכריעה בתיק, ולחיאני עתר לבג"ץ בטענה כי נגרם לו עינוי דין. 

 

בראיון שהעניק ל-mynet לפני כשנה אמר לחיאני: "אני מניח שבהמשך הדרך אתמודד על ראשות ממשלת ישראל, אך אעשה זאת כאשר אסיים את פרק בת ים בחיי". הוא הוסיף כי "השאיפה שלי היא לחולל שינוי ולהשפיע. אני רוצה לשנות לטובה את החברה שאני חי בה ומגדל בה את ילדיי". גם בראיון שהעניק ל-ynet בספטמבר 2010 אמר לחיאני כי ברצונו להיות ראש ממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובר לזירה הארצית? לחיאני
צילום: עופר עמרם
מומלצים