שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: האביב הערבי מקשה על השגת הסכם
  בנאום בוועידת הנשיאים בירושלים אמר ראש הממשלה כי אביב העמים הערבי מציב "לחץ עצום" בכל הקשור להגנה של ישראל על ביטחונה, והופך לקשה יותר את האפשרות להגיע להסכם עם הפלסטינים

  ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (יום א') בירושלים בפתיחת ועידת הנשיאים ה-38 של הארגונים היהודיים העיקריים בארצות הברית. דבריו של נתניהו הועברו בשידור חי ב-ynet.

   

  ראש הממשלה דיבר בפתח נאומו על "אביב העמים הערבי" והזכיר כי כשממשלתו הזהירה בשנה שעברה שהמהפכות במדינות ערב עלולות להביא להקצנה איסלאמית, הטיחו בו כי הוא אינו אופטימי. "חשבנו שזה עלול ללכת לכיוון האיסלאמי, וזה אכן הלך". 

   

  נתניהו אמר כי "עלינו זה שם לחץ עצום בכל הקשור להגנה שלנו על ביטחוננו, זה הופך לקשה יותר את האפשרות להגיע להסכם עם הרשות הפלסטינית. מעבר לזה אנחנו רואים שינוי עצום באזורנו, אנו יודעים שנצטרך להוציא הרבה

  יותר כדי להגן על עצמנו".

   

  הוא הודה לנוכחים על הפעילות למען ישראל והביע את הערכתו להם, אבל הדגיש כי סיוע זר בלבד לא יעזור לישראל לענות על כל צרכיה - גם בתחומים שאינם ביטחוניים, כמו תחום הבריאות. "יש רק מקום אחד שיכול לכסות את זה - זו הגדילה של הכלכלה הישראלית... הכלכלה הישראלית צמחה... זה אפשר לנו לממן את הגנתנו ולהגבירה כדי להתייחס לצורכינו ההגנתיים... עלינו להמשיך בגדילה זו. איך נמשיך בצמיחה? נמשיך לעשות מה שעשינו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לחץ עצום להגנת ביטחוננו. נתניהו נואם
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים