שתף קטע נבחר

ראש העיר צפת חשוד במעורבות בפרשת שוחד

תיק החקירה הועבר מיאח"ה לפרקליטות מחוז צפון, שתחליט אם להגיש כתב אישום. ראש העיר אילן שוחט: "נחקרתי לפני כשנה, נושא השוחד לא היה ולא נברא"

ארבע שנים אחרי הבחירות לעירייה ושנה לאחר שנחקר, תבחן הפרקליטות אם להגיש כתב אישום נגד ראש העיר צפת, אילן שוחט. בתחילת השבוע הועבר לבחינת פרקליטות מחוז צפון התיק נגד שוחט, שחשוד לצד גורמים נוספים במעורבות בפרשת שוחד.

 

בתיק, שהתנהל ביחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, נחקרו שוחט ומעורבים נוספים בחשד למתן שוחד או לקבלת שוחד, במהלך הסיבוב השני לבחירות המקומיות לעיריית צפת ב-2008. מהפרקליטות נמסר כי מדובר בשלוש פרשיות.

 

החקירה, שנפתחה לפני כשנה, הועברה בימים האחרונים לעיונה של הפרקליטות, שם הסבירו את הזמן הרב שעבר מאז תחילת החקירה במשטרה בכך שבמהלך התקופה נחקרו מעורבים נוספים פרט לראש העיר.

 

שוחט עצמו דחה הערב (יום ב') את הטענות, ואמר כי הפעם היחידה והאחרונה שנחקר הייתה לפני כשנה: "זה שום דבר, מדובר בחקירה שגרתית שהתקיימה לפני כשנה והגיעה לסיומה. אין המלצה לכתב אישום, זה הגיע לפרקליטות בלי המלצה. כל נושא השוחד לא היה ולא נברא. אני סומך על אנשי הפרקליטות שיבצעו את מלאכתם נאמנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר צפת, אילן שוחט
צילום: אביהו שפירא
מומלצים