שתף קטע נבחר

מצטרפת לחרם: קסנדרה ווילסון ביטלה הגעתה

יום אחרי שקיבלה את התשלום על הופעתה בפסטיבל אשה בחולון, הודיעה הזמרת קסנדרה ווילסון על הביטול ואמרה להנהלת הפסטיבל: "כפעילת זכויות אדם אני מזדהה עם החרם התרבותי על ישראל". בפסטיבל מתכוונים לתבוע

הזמרת קסנדרה ווילסון ביטלה את בואה לישראל, יום לפני הגעתה המתוכננת לפסטיבל אשה בחולון. ההחלטה על הביטול התקבלה אמש ונבעה, לדברי הנהלת הפסטיבל, מלחצים פוליטיים שהופעלו על הזמרת מצד גורמים פרו-פלסטינים שביקשו ממנה להצטרף לחרם התרבותי על ישראל. המופע של ווילסון נחשב לאירוע המרכזי בפסטיבל שייפתח מחר.

 

תומכת בחרם על ישראל (צילום: קסנדרה ווילסון) (צילום: קסנדרה ווילסון)
תומכת בחרם על ישראל(צילום: קסנדרה ווילסון)

 

גיא תלם, מנכ"ל תיאטרון חולון ופסטיבל אשה ששוחח אמש עם הזמרת, אומר ל-ynet כי ההודעה על הביטול הפתיעה אותו: "קיבלנו את ההודעה חודשים לאחר חתימת החוזה ויום לאחר שווילסון קיבלה את התשלום המלא על הופעתה. עד לרגע העברת התשלום לא שמענו על כל כוונת ביטול. בשיחה עם ווילסון הודעתי לה שהביטול יגרום אכזבה גדולה למעריציה בארץ ולקהל שרכש כרטיסים למופע. היא אמרה שהיא מזדהה עם החרם התרבותי על ישראל בשל היותה פעילת זכויות אדם. שאלתי אותה מדוע נזכרה רק עכשיו ולמה לא אמרה לנו את זה בזמן החתימה על החוזה. לא הצלחתי לקבל תשובה עניינית לשאלה".

 

לדברי תלם, מרבית הכרטיסים למופע כבר נמכרו וכעת שוקלים בפסטיבל גם צעדים משפטיים. "אני יכול לומר שאין לנו שום כוונה לוותר", הוסיף תלם, "במהלך השיחה לא היה זמן לכעוס כיוון שהיינו במצב של ניהול משבר ונותרו לנו כמה שעות בלבד עד שקסנדרה היתה אמורה לעלות על רכבת לשדה התעופה. אלו היו שעות של הכרעה והשיחה היתה עניינית. היא שלחה לי דוגמאות למיילים שקיבלה וההתרשמות שלי היתה שמדובר במיעוט קולני ותו לא.

אמרתי לה שבשנים האחרונות קצב הביקורים של אמנים מהשורה הראשונה בישראל רק הולך וגובר ונתתי כדוגמא בין היתר את מדונה שתפתח בארץ את סיבוב ההופעות הלאומי שלה וגאנז אנ' רוזס שהודיעו על הגעתם. כל מי שהיה ויהיה פה מפעיל שיקול דעת ומעבר לכך ההחלטה שלה מתמיהה, כיוון שהנושא כלל לא עלה בעבר ולא מדובר בילדה אלא באמנית פעילה שבחרה להתקשר איתנו מבחינה חוזית וכבר קיבלה את כל התשלום".

 

תלם מסכם ואומר: "אפשר היה להתייחס להחלטתה עם סוג של סימפטיה לו התזמונים היו אחרים, אבל האופן שבו זה נעשה מעורר תמיהה לגבי תום לב בעשיית עסקים. נטפל בזה בצורה הכי מקצועית ובלי הנחות. אין לנו שום כוונה לעבור על זה לסדר היום".

 

אורי אגוז, המנהלת האומנותית של הפסטיבל, הגיבה גם היא לביטול ואמרה: "אקט של הטלת חרם הוא אקט מאד חריף שבמקום להוביל לדיאלוג בוחר עמדה של ניכור. זה מנוגד לחלוטין לקו שמוביל את כל הפסטיבל, וניכר גם בבחירה של המופעים, שבייחוד בנושאים שנויים במחלוקת כיוון לשיח ולהבעה של עמדות מגוונות. זה אבסורד שדווקא האמנית המרכזית שבחרנו לפסטיבל, משום שייצגה קול אותנטי בעשייה שלה, בוחרת יום לפני ההגעה שלה לישראל לבטל הופעה בגלל לחצים שמופעלים עליה".

 

רוכשי הכרטיסים למופע של קסנדרה ווילסון יוכלו לקבל החזר כספי מלא לכרטיסים שרכו או לרכוש במקומם כרטיסים למופעים אחרים בפסטיבל. "אנחנו מציעים לקהל להצטרף לחגיגת האירועים שלנו שמתחילה מחר. יש הופעות נוספות בפסטיבל שהן לא פחות מרתקות. הפסטיבל לא פחות טוב בלי קסנדרה ווילסון", הוסיף תלם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסנדרה ווילסון. ביטול ברגע האחרון
לאתר ההטבות
מומלצים