שתף קטע נבחר

שוב שיבושים ברכבות: "נוסע משך בידית החירום"

לטענת הנהלת רכבת ישראל נוסע משך בידית חירום באזור רחובות וגרם לשיבושים. אחרי הפרת צווי המניעה בשבוע שעבר, לא כל הנוסעים מאמינים לגירסה הזו: "חולים רוצים לצאת, אשה הרה צועקת שהיא רוצה לרדת - והעובדים לא פותחים את הדלת"

אחרי שבבוקר (יום ג') דיווחו עובדי הרכבת על "תקלה" שגרמה שיבושים קשים בתנועת הרכבות, אחר הצהריים נתקעה רכבת באזור רחובות, והדבר גרם שיבושים גם בתנועת רכבות אחרות. לטענת ההנהלה, נוסע משך ידית חירום ברכבת באזור פלשת, היא נעצרה - וכתוצאה מכך עיכבה גם רכבת אחרת. אבל אחרי השיבושים המכוונים שנעשו בשבוע שעבר למרות צווי מניעה, רבים מהנוסעים התקשו להאמין שהפעם מדובר ביד המקרה.

 

נסעתם ברכבת שנתקעה? צילמתם את ההמולה בקרונות? שלחו לנו תמונות וסרטונים באימייל האדום

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

בהנהלה טוענים כי בהמשך התחדשה נסיעת הרכבת שנתקעה, אולם אז היא נתקעה שוב - כנראה משום שנגרמה לה תקלה. נוסעים המשיכו לדווח ל-ynet על שיבושים בתנועת הרכבות באזור גם זמן רב אחר כך. שיבושים נגרמו בנסיעת שלוש רכבות, אבל נוסעים דיווחו בהמשך על שינויים בזמני נסיעת רכבות נוספות.

 

נוסעים שהורדו בתחנת אשדוד (צילום: דניאל צ) (צילום: דניאל צ)
נוסעים שהורדו בתחנת אשדוד(צילום: דניאל צ)

 

נוסעים טוענים שהורדו בתחנת רחובות, ואחר כך הועלו חזרה. מארק, אחד הנוסעים, סיפר ל-ynet: "רכבת פרברית מבנימינה לאשקלון, שהייתה אמורה להגיע לאשקלון ב-16:38, נעצרה לפתע ברחובות וכל הנוסעים הורדו מהרכבת בטענה שיש תקלה בהמשך הקו".

 

הוא המשיך: "נאמר לנוסעים שהרכבת הבאה תמשיך לאשקלון, והנוסעים התבקשו לחכות ברציף. כשהגיעה הרכבת הבאה, נאמר לנוסעים לא לעלות לרכבת משום שהיא חוזרת צפונה. רק לאחר כחמש דקות של עוד צעקות זועמות, נאמר לנוסעים כן לעלות לאותה הרכבת שתמשיך לאשקלון". גולש כתב ל-ynet באימייל האדום: "רכבת מאספת מאשקלון לבנימינה בוטלה, הנוסעים מטורטרים מרציף לרציף ללא הרף, זקנים נשים וטף".

 

נוסעים זועמים על הנהלת הרכבת באשדוד, אחר הצהריים (צילום: מירב לוי) (צילום: מירב לוי)
נוסעים זועמים על הנהלת הרכבת באשדוד, אחר הצהריים(צילום: מירב לוי)

 

"אנשים חולי סוכרת רוצים לצאת ואף אחד לא נותן להם, ממש כמו בני ערובה", כתב ל-ynet נוסע באחת הרכבות, "ביזיון לרכבת ישראל". נוסע אחר כתב: "עובדי הרכבת מחזיקים את הנוסעים כבני ערובה על המסילה, אשה צועקת שהיא לא מרגישה טוב ומבקשת לרדת, ואשה במדי שוטר צורחת על האחראי. עובדי הרכבת לא מתייחסים ואומרים שהם מוכנים להזמין רופא, אבל לא מוכנים לפתוח את הדלת וגם לא מוכנים להמשיך בנסיעה". 

 

"הרכבת עושה צחוק שוב!", אמר ל-ynet הנוסע דימה, "רכבת מבנימינה לאשדוד עצרה בתחנת רחובות עקב תקלה, כך דיווחו בקשר. לאחר שירדנו הרכבת שינתה מסלול מרחובות לבנימינה, ופתאום אין תקלה. לאחר מכן הודיעו לנו שהרכבת הבאה תגיע בשעה 16:27. איך שהיא הגיעה אמרו שהרכבת לא ממשיכה הלאה אלא 'תצטרכו לחכות להודעה חדשה'. מיד עם תום ההודעה מודיעים לנו שהרכבת כן תמשיך, וכל חמישה מטרים היא עצרה. זה פשוט ביזיון, זה מזמן חצה את כל הגבולות".

 

נוסעים שנתקעו בתחנת אשדוד (צילום: דניאל צ) (צילום: דניאל צ)
נוסעים שנתקעו בתחנת אשדוד

 

הנוסעת הילה סיפרה: "הגענו על הרכבת שבמקור יצאה מנהריה לאשקלון. הורידו אותנו ברחובות, העלו אותנו לרכבת אחרת, בין רחובות ליבנה נתקענו שוב, וניסינו לרדת ולא נתנו לנו. אנשים ניסו לפתוח את דלתות החירום והן לא נפתחו.

אנשים נכנסו להיסטריה והתקשרו למשטרה. חצי שעה נתקענו שם ועכשיו חזרנו לנסוע, זה לא ייאמן".

 

הנוסעת מירב לוי מגן יבנה סיפרה על מסע ארוך ומתיש בדרך למחוז חפצה: "עליתי בתחנת השלום על הרכבת שיצאה ב-15:43, וב-16:26 הורידו אותנו ברחובות בטענה שיש תקלה ברכבת אחרת. חיכינו 20 דקות, ואז הורידו את הנוסעים שהגיעו ברחובות גם כן ואמרו להם שיש עיכוב. עשינו בלאגן ומנענו מהדלתות להיסגר, אז אמרו לנו שאנחנו מוזמנים לעלות והיא תמשיך ליבנה, אשדוד ואשקלון. אחרי 10 דקות יצאנו, ועכשיו אנחנו תקועים בין רחובות ליבנה בטענה שיש רכבת אחרת שתקועה. אנחנו לא יודעים מתי זה ייגמר".

 

המידע הראשוני הגיע באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדי לביא
שיבושים, הבוקר
צילום: עדי לביא
אין רגע דל ברכבת
צילום: עידו ארז
מומלצים