שתף קטע נבחר

חשד: מנהל מוסד חינוך חרדי תקף מינית תלמידות

המשטרה חוקרת פרשה שלפי החשד בכירים ופוליטיקאים חרדים ניסו להשתיק: מנהל מוסד חינוכי חרדי לבנות בשרון חשוד שתקף נערות. תלמידה לשעבר התלוננה שביצע בה מעשים מגונים וקיים עמה יחסי מין שלא בהסכמה. הוא התפטר

מנהל מוסד חינוכי ידוע במגזר החרדי, רב מוסמך, חשוד שביצע עבירות מין בתלמידות. כך נודע ל-ynet. לפי החשד, בכירים ופוליטיקאים חרדים ניסו להשתיק את הפרשה. היא נחקרת בחשאי במשטרת מחוז מרכז.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

במוסד החינוכי המוכר מאוד באזור השרון לומדות בנות חרדיות. לפני כמה ימים התייצבה במשטרה נערה, תלמידה לשעבר, יחד עם אביה כדי להגיש תלונה נגד מנהל המוסד, רב מוסמך. לבני המשפחה לקח זמן רב לאזור אומץ כדי להגיש את תלונה.

 

גם במשטרה יודעים שאם יש ממש בחשדות, מדובר בפרשה גדולה, ולכן החקירה הופקדה בידי יחידת ההונאה המחוזית בראשותו של רב-פקד משה רגב. בימים האחרונים גבו החוקרים עדות מפורטת מהנערה, והיא סיפרה כי המנהל ביצע בה מעשים מגונים והטרדות מיניות, וקיים עמה יחסי מין שלא בהסכמה.

 

הנערה אמרה לחוקרים כי מעשים דומים ביצע המנהל גם בתלמידות נוספות, וכעת בודקת המשטרה את התלונה. למשטרה נודע כי המידע על המקרה פשט במהירות בתוך הקהילה החרדית, וגורמים בכירים בה - כולל פוליטיקאים - ניסו להשתיק את הפרשה, ללא הצלחה. גם במשטרת מחוז מרכז מעדיפים להשאיר את החקירה בערפל ולא למסור לפי שעה מידע עליה.

 

לאחרונה אסר בית הדין על המנהל החשוד להיכנס לשטח המוסד החינוכי, והוא חתם על הסכם התפטרות. בית הדין קיבל את ההחלטה בעקבות תמונות, מסמכים וראיות המחזקים את הטענות נגדו.

 

"רבנים פעלו בשיטות הזויות, תיפתח תיבת פנדורה"

בית הספר שניהל הרב הוא בית ספר גדול בשרון, ולומדות בו כ-750 בנות. הורים אמרו כי הם חרדים לבנותיהם הלומדות בבית הספר, כיוון שהמעשים נעשו לכאורה במשך תקופה ארוכה. "מה שמפחיד הוא שרבים ידעו על המעשים המיוחסים למנהל, אבל אף אחד לא קם והתלונן. ניסו לסגור את הנושא הזה ולטאטא אותו מתחת לשטיח", אמרו.

 

עוד אמרו: "רבנים רבים וידועים ידעו על כך ופעלו בשיטות הזויות. גם כשהובאו בפניהם ראיות ועדויות כדוגמת מכתבי תלונות של נערות והודעות טלפוניות, הם העדיפו לטייח ובחרו להעבירו מתפקידו עד לסיום הבדיקה".

 

ל-ynet נודע כי מלבד התלונה שפוצצה את הפרשה, הוגשה גם תלונה של תלמידה אחרת על-ידי פרקליט שמייצג אותה. לדברי גורמים המעורבים בפרשה, התלונות לא הוגשו בתחנת המשטרה שבתחומי השיפוט שלה נמצא בית הספר, כיוון

שהמתלוננות לא סומכות על המשטרה שבתחום אחריותה בוצעו המעשים. זאת משום שלפני כשנה הוגשה תלונה, והמשטרה לא חקרה כראוי את הנושא וסגרה את התיק. במשטרה אישרו כי בעבר אכן הוגשה תלונה אך הוחלט לגנוז אותה.

 

מעורבים בפרשה אמרו כי אם הפרשה תיחשף במלואה, תיפתח תיבת פנדורה גדולה: "לא רק אותו יצטרכו לחקור, אלא גם אנשים שידעו ושתקו, גם מבית הספר, גם רבנים שישבו בכמה בתי דין וגם פוליטיקאים שאליהם קשור המנהל בקשר משפחתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התלמידה לשעבר התייצבה במשטרה עם אביה (אילוסטרציה)
צילום: דודי ועקנין
מומלצים