שתף קטע נבחר

עמיר פרץ חוזר לזירה: מצטרף למרוץ להסתדרות

מחר יודיע ח"כ עמיר פרץ רשמית על הצטרפות למרוץ על ראשות ההסתדרות. לעת עתה יודיע פרץ כי יתמודד רק אם עמיתו לסיעה, איתן כבל, לא יורשה לרוץ בגלל התנגדות ההסתדרות

ח"כ עמיר פרץ, לשעבר יו"ר ההסתדרות, צפוי להצטרף מחר (יום ד') למרוץ על ראשות ההסתדרות ולנסות לכבוש מחדש את ראשות ארגון העובדים הגדול ביותר במדינת ישראל מידיו של היו"ר הנוכחי, עופר עיני. לעת עתה, יודיע פרץ כי יתמודד רק אם חברו למפלגה, איתן כבל, לא יקבל את אישור ההסתדרות לרוץ לתפקיד.

 

ח"כ פרץ גייס כבר 5,000 חתימות לקראת ההצטרפות למרוץ. היום קיים התייעצויות עם מקורבים, פעילים מרכזיים במפלגת העבודה ובהסתדרות לקראת קבלת ההחלטה הסופית על הצטרפותו למרוץ. כאמור, אם יקבל איתן כבל אישור מההסתדרות להתמודד לתפקיד, יסיר פרץ את מועמדותו ויתמוך בכבל.

  

פרץ הכחיש בחודשים האחרונים כי בכוונתו להתמודד מחדש על ראשות ההסתדרות, אולם בשל עמדתה של יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', שלה הפסיד בפריימריז ושתמכה בעופר עיני באופן גורף וללא תנאים, ומבלי לאפשר לאיש במפלגת העבודה להתמודד מולו, החליט פרץ לשוב לביצה הפוליטית של ארגון העובדים ולנסות לכבוש מחדש את ראשות ההסתדרות שש שנים אחרי שעזב אותה.

  

פרץ ועיני תקפו בשנים האחרונות איש את רעהו באופן חריף ובוטה. פרץ עצמו היה היו"ר שהמליך את עיני לממשיכו, אך בשנים האחרונות עלו היחסים ביניהם על שרטון והובילו למשבר אישי חריף. רק באחרונה כינה הח"כ עמיר פרץ את יו"ר

ההסתדרות עיני "בוגד" לאחר שנטש את הברית ביניהם ותמך בח"כ שלי יחימוביץ' בהתמודדות על תפקיד יו"ר העבודה.

 

לפי שעה ח"כ כבל אינו יכול לרוץ לראשות ההסתדרות, משום שוועדת הערעורים של ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות דחתה בחודש שעבר את עתירתו נגד ההחלטה של ועדת הבחירות לפיה הוא לא יוכל להתמודד בבחירות. לאחר דיונים שנערכו בוועדת הערעורים, הוחלט שהעובדה שכבל אינו חבר בהסתדרות לא מאפשרת לו להתמודד בארגון. כבל אמר בתגובה כי זו "החלטה פוליטית במסווה משפטי שמוכיחה עד כמה פוחד עיני מהתמודדות דמוקרטית". כבל עתר נגד ההחלטה לבית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר פרץ
צילום: צביקה טישלר, ידיעות אחרונות
מומלצים