שתף קטע נבחר

דיווח במצרים: כך הפעיל איש המוסד רשת ריגול

לפי "אל-אהרם", מהנדס ירדני הבריח שבבי טלפונים ניידים, שסייעו לישראל ליירט שיחות נכנסות לבכירים במצרים

חצי שנה לאחר שנחשף במצרים כי "איש המוסד הישראלי אופיר הררי" ואזרח ירדני בשם איברהים אבו זיד יועמדו לדין בגין ריגול למען ישראל, נחשפים היום (ו') פרטים חדשים בפרשה. לפי דיווח בעיתון המצרי הממסדי "אל-אהרם", השניים סיכמו ביניהם ליירט שיחות בינלאומיות נכנסו למצרים, על מנת לאפשר לגופי הביטחון הישראליים להאזין להן. בקהיר חושדים כי היירוט כלל גם שיחות של גורמים בכירים במצרים.

 

עוד על המתיחות בין ישראל למצרים:

צה"ל: הסיוע לטרור בסיני הפך אידיאולוגי

'שגריר ישראל דרש מקהיר להגביר את האבטחה'  

סוכל פיגוע: מטען רב עוצמה נמצא בגבול מצרים

טענות במצרים: ישראל מרעילה עופות. וגם ג'ינס

 

הפרשה נחשפה לאחר שהמהנדס הירדני יצר לכאורה קשר עם "איש המודיעין הישראלי" המכונה אופיר הררי. הישראלי יועמד לדין שלא בפניו, משום שמנגנוני הביטחון המצרים לא הצליחו ללכוד אותו. אבו זיד הואשם בגרימת נזק לביטחונה הלאומי של מצרים, לאחר שלפי החשד הבריח שבבים של טלפונים ניידים, שבהם נעשה שימוש לצורך העברת שיחות בינלאומיות.

 

בנוסף נטען כי הררי ביקש מהמהנדס הירדני לרכוש לו 300 חלקי טלפונים ניידים של חברת הסלולר המצרית "מוביניל" ולשלוח לו אותם לישראל. לטענת המצרים, המהנדס הירדני שלח את החלקים לישראל במרס בשנה שעברה, כשהם מוסתרים בתוך צעצועים.

 

בעקבות חקירת המהנדס הירדני נעצרו עוד ארבעה בני אדם, המועסקים בחברת הסלולר המצרית. אחד מהם נושא אזרחות אמריקנית. הארבעה מואשמים שהסכימו להקים תחנת ממסר של החברה באזור המרוחק שני קילומטרים בלבד מהגבול המצרי, ללא קבלת רישיון מהגורמים המתאימים. בכתב האישום נגד הארבעה נטען גם שהם הציבו אנטנה בגובה 70 מטרים, כדי שהדבר יסייע ליירוט השיחות הבינלאומיות.

 

החשד של הרשויות במצרים גבר בשל העובדה שתחנת הממסר הוצבה באזור מדברי מבודד, שמאכלס פחות מ-600 בני אדם. בכתב האישום נטען עוד כי סמוך למקום הצבת האנטנה, ישנו אזור צבאי ישראלי סגור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הציוד סייע בהעברת שיחות בינלאומית (אילוסטרציה)
צילום: AP
מומלצים