שתף קטע נבחר

יאיר לפיד נגד תוכנית סיפוח שטחים: "לא ציונית"

הפוליטיקאי הטרי תקף את היוזמה של נפתלי בנט, להעניק אזרחות לכ-50 אלף פלסטינים. מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר הגיב בציניות: "מעריך את יכולת הניתוח הגיאו-אסטרטגית שלו"

הקיפאון המתמשך בזירה המדינית מתעורר לפחות במערכת הפוליטית, בעקבות "תוכנית בנט" שפורסמה ב-ynet, שכוללת סיפוח חלק גדול מיהודה ושומרון ואזרוח רבבות פלסטינים. יאיר לפיד הגיב הלילה (יום ו') על היוזמה וטען שהיא "לא ציונית". 

 

 (מתוך פייסבוק) (מתוך פייסבוק)

 

"נטע, בעיני זו תוכנית לא ציונית כי היא מציעה לתת תעודות זהות לעשרות אלפי פלשתינאים", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו, אחרי שאחת הגולשות העלתה את הידיעה מ-ynet.

 

 (מתוך פייסבוק) (מתוך פייסבוק)

 

על פי "תוכנית ההרגעה" של נפתלי בנט, תוחל ריבונות ישראלית על השטחים הישראליים ביהודה ושומרון, כלומר שטחי C, באופן חד צדדי. שטחים אלה מהווים כ-60% מהגדה המערבית. כמו כן, הוא מציע להעניק אזרחות ל-50 אלף התושבים הערבים בשטחים שיסופחו, כ-2 אחוזים מתושבי הגדה. לפי התוכנית, אף פליט מארצות ערב לא ייכנס לשטח יהודה ושומרון.

 

שלום עכשיו: "זה מדע בידיוני" (צילום: יואב גלאי) (צילום: יואב גלאי)
שלום עכשיו: "זה מדע בידיוני"(צילום: יואב גלאי)

 

"אני בהחלט מעריך את יכולת הניתוח הגיאו-אסטרטגית של מר לפיד ואת ניסיונו הרב", הגיב בנט, מנכ"ל מועצת יש"ע עד לא מכבר, "אך לדעתי התוכנית שהצגתי, שבה אנו נותנים מענה לטענות הדה לגיטימציה נגד ישראל ולוקחים את גורלנו בידנו, היא המענה הציוני ההולם ביותר למצב שישראל נמצאת בו".

 

מעבר לכך, הוא הסיף, "אני מודה שטרם ראיתי את תוכניתו של מר לפיד על מנת שנוכל לקיים דיון גם עליה.

 אני לפחות מבטיח שלא אגיב עליה בסיסמאות בנות שתי מילים".

 

גם בשמאל תקפו אתמול את היוזמה והזהירו שהיא מובילה למדינה דו לאומית. "תוכנית בנט היא ניסיון כושל לעגל פינות, להנדס את המציאות, ולהפוך את הכיבוש ליותר נוח", אמר מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר, "התוכנית מנותקת מהמציאות ומקומה להישאר על מדף ספרי המדע הבדיוני".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד
צילום: מוטי קמחי
נפתלי בנט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים