שתף קטע נבחר

תיק השוחד נגד ברלוסקוני נסגר בשל התיישנות

ראש ממשלת איטליה לשעבר נאשם כי שילם 600 אלף דולר לעורך דין בריטי כדי שימסור עדות שקר לטובתו בשנות ה-90. בית המשפט במילאנו קבע כי על המקרה חלה התיישנות. לברלוסקוני מצפים עוד שני הליכים, בהם משפט המין עם קטינה

עוד סאגה משפטית מאחוריו. בית המשפט במילאנו קבע היום (שבת) כי חלה התיישנות על תביעת השוחד נגד ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, ובכך הביא את ההליך המשפטי לסיומו. ברלוסקוני נאשם כי שילם מאות אלפי דולרים לעורך דין בריטי בשנות ה-90 כדי שימסור עדות שקר לבית המשפט בנוגע להתנהלות עסקיו של איל התקשורת.

 

תזכורת מהרפתקאות ברלוסקוני:

 

ברלוסקוני עצמו לא נכח באולם בית המשפט במילאנו כשהרכב של שלושה שופטים קיבל את טענת פרקליטיו בדבר התיישנות, לאחר דיון שנמשך כשעתיים. ראש הממשלה לשעבר הכחיש בעבר מספר פעמים כי פעל שלא כחוק, וטען כי הוא נרדף כחלק מקנוניה פוליטית. במקביל, עומד ברלוסקוני לדין גם בגין הונאת מס וקיום יחסי מין עם זונה קטינה.

 

ברלוסקוני נאשם כי שילם 600 אלף דולרים לעורך הדין דייויד מילס כדי שישקר במשפטים שנערכו בשנות ה-90 ויציל בכך את ברלוסקוני וחברת האחזקות שלו, "פינינווסט". מילס עצמו הורשע לפני כשלוש שנים ובית המשפט באיטליה אף הטיל עליו עונש של ארבע שנות מאסר וחצי. אולם בסופו של דבר הוא ערער וזוכה.

 

לפני מספר חודשים אמר מילס לבית המשפט כי הוא "חש בושה עמוקה"

על כך שטען לשווא כי ברלוסקוני שילם לו. למעשה, הכסף הגיע לידיו משותף עסקי שלא רצה להודות בקשריו איתו. ברלוסקוני עמד גם הוא לדין, אך ההליך נגדו הוקפא בזכות חוק החסינות שהוביל.

 

ברלוסקוני התפטר מתפקידו בנובמבר האחרון, לאחר כהונה שנמשכה 17 שנים, בשלוש קדנציות שונות. כל אותו זמן הוא הצליח להדוף את יריביו הפוליטיים ונאבק חזיתית בשופטים שהאשימו אותו בשחיתות והתנהגות מינית לא הולמת. אך היו אלה דווקא המשבר הבינלאומי ולחץ השווקים שהביאו להתפטרותו הסופית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברלוסקוני. יכול לחייך
צילום: AP
מילס. הורשע וזוכה
צילום: רויטרס
מומלצים