שתף קטע נבחר

עשו שירה, לא אלימות: אהובה אלפרון בכנסת

קריירה חדשה? אלמנת יעקב אלפרון עומדת בראש צוות היגוי של הצעת חוק המבקשת לצמצם אלימות בני נוער באמצעות כתיבת שירה. "כשנכנסתי המשתתפים היו בהלם", הודתה

הצעת חוק המבקשת להחיות מחדש את השירה העברית ולהחדירה למערכת החינוך זכתה לתמיכה מגורם מפתיע - אהובה אלפרון, אלמנתו של העבריין יעקב אלפרון שנרצח לפני כשלוש שנים.

 

אלפרון, ד"ר לפילוסופיה, עומדת בראש צוות ההיגוי המוביל את היוזמה, שמבקשת לצמצם את האלימות ולאפשר לבני נוער לפרוק תסכולים באמצעות "הבעה וכתיבת שירה עברית". את הצעת החוק מקדם חבר הכנסת אריה ביבי (קדימה).

 

היום (ב'), אחרי ישיבה בכנסת של צוות ההיגוי, אמרה אלפרון כי "מדובר בנושא חשוב מאוד. אנחנו מנסים לגרור אנשים בעלי דעה ועמדה". לדבריה, היא מודעת לסטריאוטיפים סביבה, אך מקווה שהגורמים השונים ישיבו בחיוב להושטת היד שלה.

 

"החוק נמצא בתהליכי גיבוש ראשונים לקראת הגשתו", היא מספרת, "בעקבות פוסטים שפרסמתי באחרונה בפייסבוק, פנו אליי חברי צוות ההיגוי ושמחתי להצטרף. יש משהו משותף ביני ובינם".

 

"אני זוחלת לאט כדי לצאת מהסטיגמות ומהסטריאוטיפים", אומרת אלמנתו של ראש ארגון הפשע שנרצח בפיצוץ במכוניתו ב-2008. "אני מושיטה יד. אנחנו חיים במדינה שבה לאנשים קל להיקשר לסטריאוטיפ. היו לי את החיים שלי, אבל אני מנסה להתנתק".

 

בסטטוס שפרסמה היום בפייסבוק כתבה אלפרון: "הנה אני בכנסת

ישראל. הייתי בוועדה לחוק השירה העברית והיה מעולה. ברור לכם שכשנכנסתי רוב המשתתפים היו בהלם. אך אם חשבתם שבאתי על תקן אהובה, טעות. הבעתי את דעתי בכל הקשור להצעת החוק. הכול התקבל. עכשיו אני במזנון הכנסת. ויש פה רעידת אדמה. בגללי".

 

אז האם מדובר בקריירה חדשה של אלפרון, שרק לאחרונה פתחה בוטיק בגדים בביתה ברעננה? התשובה לא חד-משמעית. "מי ירצה אותי?", היא שואלת ומיד מוסיפה: "אם יש משהו שמעניין אותי הוא באמת להצטרף כדי להשפיע בתחום החינוך". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהובה אלפרון. "נושא חשוב מאוד"
צילום: עופר עמרם
מומלצים