שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פיצל דירה ל-3 יחידות דיור ונקנס ב-75 אלף שקל

  בעל הדירה מחולון ביקש מביהמ"ש להקל על עונשו בשל מצבו הכלכלי הקשה. השופט: "עבירה של פיצול דירות הינה ענישה הנעשית לא מתוך מצוקת הבונה - אלא מתוך רצון להפיק רווחים"

  רוצים לפצל דירה ? כדאי שתחשבו על כך שוב: בעל דירה מרחוב סוקולוב בחולון, שפוצלה לשלוש יחידות דיור נפרדות, ישלם 75 אלף שקל - כך עולה מגזר הדין של שופט בית המשפט לעניינים מנהליים, עזריה אלקלעי, שניתן בשבוע שעבר. בכך קיבל בית המשפט את עמדת עיריית חולון, שיוצגה על ידי התובע העירוני, עו"ד ניר כהן.

   

  עוד בנושא פיצול דירות :

   

  מגזר הדין עולה כי הדירה פוצלה למטרת השכרה כבר לפני שנים רבות. בעל הדירה אף הורשע בשנת 2005 בנושא, אך הטיעונים לעונש ארכו שנים.

   

  בעל הדירה טען בדיון כי הוא לא מחזיק בדירה מזה שנה וחצי, וכי הדירה נמכרה כחלק מהסדר גירושין. במהלך הדיון אף ביקש מפצל הדירה מבית המשפט להקל בעונשו בשל מצבו הכלכלי הקשה, וטען כי חלק מהזמן הדירה לא הייתה מושכרת.

   

  בגלל החמרות הענישה

  אלא שהשופט לא הקל בעונשו של בעל הבית. במסגרת החמרת הענישה בכל הקשור לעבירות של פיצול דירות, הזכיר השופט את המטרד שנגרם מפיצול זה לסביבה ולשכנים וציין את הבעייתיות הבטיחותית והתכנונית הכרוכה בה.

   

  בית המשפט אף לא התחשב בכך שהנאשם טען כי הדירה נמכרה על ידו, והטיל עליו צו הקובע כי עליו להשיב את הדירה לקדמותה, להרוס את הפיצול - ולהפוך את הדירה ליחידה אחת. השופט נימק את החלטתו בכך שבמועד המכירה ידע הנאשם כי קיים כתב אישום נגדו, אך העדיף למכור אותה בעודה מפוצלת.

   

  בגזר הדין נכתב: "העבירה של פיצול דירות הינה ענישה הנעשית לא מתוך מצוקת הבונה, אלא מתוך רצון להפיק רווחים מהעבירה - כך שבמקום להשכיר נכס אחד, יכול הבונה ליהנות מתוצאות העבירה שביצע ולהשכיר 3 יחידות דיור, במשך כל תקופת קיומה של העבירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כדאי לחשוב לפני שמפצלים - ומשכירים
  צילום: shutterstock
  מומלצים