שתף קטע נבחר

לידיעת התרמילאים: מחר שביתת מיליונים בהודו

מיליוני עובדים, בהם אנשי חברות טלפון, נהגי אוטובוסים ועובדי דואר, ישבתו בגלל המחירים המאמירים וידרשו לשפר את זכויות העובדים. בפעילות הבנקים לא צפויים שיבושים

מיליוני עובדים מכל גווני הקשת הפוליטית בהודו יקיימו מחר (יום ג') שביתת ענק ברחבי המדינה, לאות מחאה על מחיריהם המאמירים של שלל מוצרים וכדי להפגין תמיכה בדרישות לשפר את זכויות העובדים. כך הודיעו היום פעילים פוליטיים וארגוני עובדים.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול:

 

השביתה, שתכלול עובדים מחברות הטלפון שמפעילה המדינה, נהגי אוטובוסים ועובדי דואר, היא עוד מכשול בפני ממשלתו של מנמוהן סינג, המתמודדת עם צמיחה כלכלית הולכת ופוחתת ומערכות בחירות שנערכות בכמה מדינות מחוז של הודו.

 

עובדים הקשורים למפלגת הקונגרס השולטת במדינה יצטרפו למחאה, והבטיחו לנקוט פעולות נוספות אם דרישותיהם לא ייענו. השביתה לא צפויה לפגוע באופן משמעותי בבנקים ובשווקים הפיננסיים של הודו, הכלכלה השלישית בגודלה

באסיה.

 

כלכלת הודו צפויה לצמוח בכ-7 אחוזים בסוף שנת הכספים במרס, בעוד הציפיות המוקדמות היו שהצמיחה תנוע סביב 9 אחוזים.

 

ממשלתו של סינג, שביקורת עליה הוטחה גם בשל פרשות שחיתות בשווי מיליארדים, עמדה בפני מחאות רבות שפרצו נגד שלטונה מאז שזכתה בכהונה שנייה בשנת 2009. השביתה מחר תהיה השביתה הכללית ה-14 במספר מאז הרפורמות המעמיקות שעברה כלכלת הודו החל משנת 1991.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנמוהן סינג. ממשלתו עומדת בפני קשיים
צילום: רויטרס
מומלצים