שתף קטע נבחר

עיני יתמודד נגד עצמו? ההסתדרות נגד כבל ופרץ

בהודעת ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות נאמר כי היא דוחה לעת עתה את מועמדותם של חברי הכנסת עמיר פרץ ואיתן כבל, בשל מה שהוגדר כ"חשש לביצוע עבירות פליליות". הוועדה תזמן את השניים לבירור. כבל: "עופר עיני יצא מדעתו"

האם בהסתדרות לא מאמינים בדמוקרטיה? ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות, שהתכנסה היום (ב'), החליטה לדחות לעת עתה את מועמדותם של חברי הכנסת עמיר פרץ ואיתן כבל עד לבירור נוסף. בהודעת הוועדה אף נאמר כי עולה "חשש לביצוע עבירות פליליות".

 

עוד בחדשות ynet:

 

בוועדה ציינו כי הוצגו בפניה נתונים המעלים חשד כי כשליש מהחתימות של תומכיהם מזויפות. בבדיקת רשימת החותמים של כבל התגלה כי כ-500 איש טענו שכלל לא חתמו. מעבר לכך, 1,257 איש ששמותיהם הוגשו כלל אינם בעלי זכות בחירה.

 

כמו כן, בהצלבה בין השמות ברשימות של פרץ לבין הרשימות של כבל התברר כי יש כאלה שחתמו לשניהם, ויש כאלה ששמותיהם מופיעים יותר מפעם אחת, ואף במקרים מסוימים יותר משלוש.

 

חברי הוועדה החליטו לזמן את פרץ וכבל לשיחה שבמסגרתה יוצגו הנתונים וייערך בירור. ועדת הערעורים דחתה בשעתו את ערעורו של ח"כ כבל נגד החלטת ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות למנוע ממנו להתמודד, משום שאינו חבר בארגון.

 

ח"כ כבל אמר בתגובה כי "יו"ר ההסתדרות יצא מדעתו, מישהו צריך לעצור את האיש הזה. אחרי שהכריז ביום אחד שבעה סכסוכי עבודה הוא ביטל את הבחירות להסתדרות ופסל את כל המועמדים".

 

לדבריו, "רק אתמול קיבלנו הודעה מההסתדרות שמבקשת לתקן בתוך שבוע ליקויים קטנים שהתגלו ברשימות ופתאום מודיעים לנו דרך התקשורת על פסילת הרשימה וחשד לפלילים. השיטות הללו לא יעצרו אותי, אמשיך להילחם למען ציבור העובדים שזקוק בדחיפות להנהגה אחרת".

 

ח"כ עמיר פרץ, לשעבר יו"ר ההסתדרות, הודיע בשבוע שעבר על הצטרפותו למרוץ על ראשות ההסתדרות. פרץ ועיני תקפו בשנים האחרונות איש את רעהו באופן חריף ובוטה. פרץ עצמו היה היו"ר שהמליך את עיני לממשיכו, אך בשנים האחרונות עלו היחסים ביניהם על שרטון והובילו למשבר אישי חריף. רק באחרונה כינה הח"כ עמיר פרץ את יו"ר ההסתדרות עיני "בוגד" לאחר שנטש את הברית ביניהם,

ותמך בח"כ שלי יחימוביץ' בהתמודדות על תפקיד יו"ר העבודה.

 

בכירים במערכת הפוליטית מתחו בשיחה עם ynet ביקורת חריפה על עיתוי השביתות במשק שעליהן הכריז עיני לאחרונה. "הוא ישן שלוש שנים וחצי. הוא עשה כל מאמץ להגיע להסכמות ולהבנות עם הממשלה, לא טרח לפעול בכל הנושאים שמעסיקים אותו עכשיו בחודשים האחרונים", הם אמרו. "האם הנושאים האלה לא היו על הפרק בכל השנים האלה?! האם הם לא היו חשובים ולא היה צריך לטפל בהם?! או שעיני לא עשה כלום כל השנים האלה, או שכל מה שהוא עושה עכשיו זה לקראת בחירות. אי אפשר להתעלם מן העובדות האלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט יחיד? עופר עיני
צילום: מוטי קמחי
פסול בינתיים. עמיר פרץ
צילום: צביקה טישלר, ידיעות אחרונות
זומן לבירור. כבל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים