שתף קטע נבחר

מחיר הדלק לשיא: 'מצמצמים על חשבון המשפחה'

אזרחים רבים פוקדים את תחנות הדלק לקראת ההעלאה במחיר הצפויה בחצות. "הפתרון זה מרד נהגים. צריך לחסום את איילון ולקוות שמשהו יזוז"

הודעת משרד האנרגיה והמים בנוגע להעלאה החדה במחירי הדלק, עוררה תרעומת רבה בקרב ציבור הנהגים. החל מחצות יעמוד מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי על 7.84 שקלים. עמלת תדלוק במשאבה המיועדת לתדלוק על ידי עובד תחנת התדלוק נשארת 21 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם. כך, מחירו של ליטר בנזין בשירות מלא יעמוד על 8.05 שקלים.

 

מחירי הדלק מזנקים - דיווחים אחרונים ב-ynet:

מחיר הדלק מזנק: יעלה מחצות 8.05 שקלים

הכנסת דחתה הצעה להוזלת הדלק: נתניהו נטש

הדלק ל-8 שקלים: "המכונית מתקררת בחניה"

 

הציבור הישראלי מתקשה לעמוד בגזירה. אלכס, נהג מונית מתחנת "קווי הגליל" הגיע לתחנת הדלק "נעמן" הממוקמת דרומית לעכו. בתחנה זו, הנחשבת לאחת הזולות באזור הצפון, נמכר הבנזין 95 אוקטן ב-7.13 שקלים - 5% פחות מתחנות אחרות. "אין לנו ברירה", אמר אלכס לפני כניסתו לתחנה שהופכת לעמוסה במיוחד בימים של עליית מחירים. "המצב קשה מאוד, אבל אי אפשר אחרת. חייבים להמשיך להביא אוכל הביתה ולכן צריך להמשיך לתדלק את המונית".

 

מתדלקים ללא הפסקה. תחנת דלק בתל אביב, היום (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
מתדלקים ללא הפסקה. תחנת דלק בתל אביב, היום(צילום: יריב כץ)

 

את ארז, תושב קריית-אתא שעובד בדרך כלל בחיפה אך מוצא את עצמו לא מעט נוסע בכל רחבי הארץ, פגשנו בתחנת דלק סמוך לבתי הזיקוק. "בימים שבהם אני עובד רק במשרד, אני משתדל לנסוע בתחבורה ציבורית, אבל בימים אחרים אין לי ברירה ואני חייב לתדלק ולמרות המחירים השערורייתיים, עליי לנסוע ברכב הפרטי.

 הצמצום בא על חשבון המשפחה. מנסים לרכז יותר נסיעות, סידורים או חוגים אחר-הצהריים לנסיעה אחת. הילדים הגדולים נוסעים יותר באוטובוס".

 

אילנית חפוטה, מנהלת עמותה המחלקת מזון וריהוט לנזקקים, אמרה בזעם: "כבר קרה שנאלצנו לבטל מתן תרומות בגלל מחירי הדלק. אתמול רצנו למלא את המכלים, אחרי שהודיעו על ההעלאה הנוספת. כעמותה שמובילה בחינם מזון למאות מוקדים, זה מאוד משמעותי. הגענו למצב שאנחנו חייבים להוריד את כמות ההובלות והחלוקות".

 

רמי לוי, מנהל שיווק בחברת הובלות סבור ש"הפתרון היחיד לבעיה זה מרד נהגים. אולי כשכולם יחסמו את נתיבי איילון יזוז משהו. נראה לי שהממשלה שואפת לעוד הפגנות. הפערים גדלים בטירוף, בחמש השנים האחרונות מחירי הדלק הוכפלו. המדינה מרוויחה המון על הדלק ובשום מקום בעולם אין דברים כאלה".

 

בהכנת הכתבה השתתפו בועז פיילר, אלי מנדלבאום ואחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בשום מקום בעולם אין דברים כאלה"
צילום: יריב כץ
מומלצים