שתף קטע נבחר

ועדת הבחירות של ההסתדרות תקפה את פרץ

הוועדה פרסמה הודעה חריגה ובה תקפה את שני חברי הכנסת מהעבודה - שמתחו עליה ביקורת

המאבק על ראשות ההסתדרות נמשך וכך גם חילופי הדברים הקשים בין ח"כ איתן כבל, בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני והחל מהערב (יום ג') - גם בין ועדת הבחירות של ארגון העובדים.

 

באופן מפתיע וחריג, פרסמה הערב ועדת הבחירות של ההסתדרות, שקבעה אתמול כי יש חשד לפלילים בנוגע לאיסוף החתימות ופסלה את כבל ואת ח"כ עמיר פרץ, הודעה המתנגחת בכבל ובפרץ. בהודעה נכתב: "באשר לטענות של חברי הכנסת כבל ופרץ כי הוועדה חרגה מסמכותה וכי היא 'ועדה מטעם' - חברי הכנסת כבל ופרץ עושים הכול פרט מלהתייחס לנתונים שהוצגו בפניהם, לפיהם למעלה מ-30 אחוזים מהחתימות שנבדקו ע"י החברה החיצונית נמצאו לא כשרות".

 

בוועדה הסבירו: "האמירות לפיהן הוועדה היא 'מטעם' הן מסך עשן שמטרתו לבלבל ולהסיט מהדיון המרכזי - מה מהות 816 החתימות אצל פרץ ו-499 החתימות אצל כבל, שבעליהן אינם מוכרים כלל. חובתה של הוועדה לברר ולקבל הסברים. ציבור הבוחרים דורש הסברים. היעלה על הדעת שהממצאים כפי שהוצגו לוועדה יזכו להתעלמות? יתמוססו ללא בירור?".

 

עוד אמרו בוועדת הבחירות: "השניים הופכים את הוועדה לכלי ניגוח ומפזרים לאוויר טענות לא מגובות על כך שהיא 'מטעם' - אם זה המצב, יתכבדו ויציגו עובדות. יש עובדות ויש נתונים. הוועדה טרם שמעה התייחסות עניינית".

 

כבל זעם על ההודעה. הוא האשים את חברי ועדת הבחירות בפרסומה בעקבות הוראה של עיני: "ניתנה ארכה למלא את השורות החסרות בטפסים. זה מה שאני עושה כעת. לוועדה אין שום סמכות לקבוע אם יש חשד לפלילים או לא. אנשים שחתמו עבורי ונפסלו - סיפרו לי שכלל לא דיברו איתם. זה מצב הזוי: הם פסלו קרובי משפחה שלי וחברים שלי, מבלי לדבר איתם".

 

העניין התקשורתי במאבק על ראשות ההסתדרות הביא את ועדת הבחירות של הארגון למנות שופט מחוזי לשעבר כדי שיבחן את רשימות השמות, ויבדוק אם זויפו חתימות.

 

מהמטה של עמיר פרץ נמסר בתגובה: "תגובת ועדת הבחירות הערב מעידה על כך שאכן הוועדה היא ועדה מוטה המשרתת ביודעין או שלא ביודעין רק את יו"ר ההסתדרות. האמירות חסרות האחריות שיצאו מהוועדה לא ינקו את חוסר תום הלב בעובדה שהנתונים נמסרו למועמדים רק היום בערב ואילו הוועדה קבעה עמדה ושימשה כלי בניסיון להכפיש את המועמדים. בתום הבדיקה אנו נשקול להגיב גם למעשה חסר אחריות זה. כל הטענות שהוצגו יקבלו תשובה מסודרת בהתאם למועדים תוך הגנה על זכותם של חברי ההסתדרות להצביע ולתמוך באופן חופשי למרות האיומים המופעלים מבוקר עד ערב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עיני
צילום: ירון ברנר
ח"כ איתן כבל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים