שתף קטע נבחר

טיוטת הצעה באו"ם: גינוי אלימות המשטר בסוריה

רשת "אל-ערבייה" פרסמה את פרטי הצעת ההחלטה שגיבשו ארה"ב וצרפת במועצת הביטחון. לפי ההצעה, המועצה תגנה את המשטר בדמשק בשל ההפרה השיטתית של זכויות אדם

עדיף מאוחר מאשר לעולם לא: רשת הטלוויזיה "אל-ערבייה" פרסמה הבוקר (יום ד') פרטים מנוסח הצעת ההחלטה של ארצות-הברית וצרפת נגד סוריה במועצת הביטחון. לפי טיוטת ההצעה שהגיעה לידי הרשת הסעודית, המועצה תקרא לסוריה להפסיק את כל גילויי האלימות ותגנה את שלטונו של הנשיא בשאר אסד בשל ההפרה השיטתית של זכויות אדם.

 

עוד בנושא סוריה:

המורדים בסוריה: הפלנו 3 מסוקים של הצבא

סוריה: 2 עיתונאים זרים שנפצעו נמלטו ללבנון

 

עוד בחדשות ynet:

 

לפי הדיווח, בהצעת ההחלטה, שכוללת עשרה סעיפים, נדרשת ממשלת סוריה ליישם את תוכנית הפעולה הערבית מנובמבר האחרון, תוך הפצרה במורדים של האופוזיציה הסורית להימנע מאלימות. כמו כן, ההצעה תומכת בהחלטת הליגה הערבית להקל את תהליך המעבר הפוליטי של השלטון במדינה.

 

באשר למצב ההומניטרי בסוריה, נדרשת סוריה בהצעה לאפשר להעביר באופן מיידי מזון ותרופות לאזרחים שזקוקים לכך, ולשתף פעולה עם האו"ם והארגונים ההומניטריים. ההצעה מתייחסת גם לשליח המיוחד המשותף, מזכ"ל האו"ם לשעבר קופי אנאן, שבמסגרתה נדרש ממנו לפעול יחד עם ממשלת סוריה,

עפ גורמים נוספים בסוריה ועם המדינות החברות במועצת הביטחון כדי ליישם את ההחלטה הזאת.

 

על פי הצעת ההחלטה, מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, נדרש למסור דו"ח בנוגע למידת יישום סעיפיה של ההחלטה בתוך 14 יום מרגע קבלתה. כמו כן, נאמר כי מועצת הביטחון תבחן את יישום ההחלטה לאחר 14 יום ואם היא לא תיושם, תיבחן באופן מזורז נקיטה של צעדים נוספים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מורד סורי בחומס. קריאה לקץ האלימות
צילום: AP
צילום: רויטרס
אמון על יישום ההחלטה. קופי אנאן
צילום: רויטרס
מומלצים