שתף קטע נבחר

חשד: בן-לאדן השאיר בספרי תנ"ך צפנים לפיגועים

בבית שבו הסתתר ונהרג מנהיג ארגון אל-קאעידה נמצאו השבוע, רגע לפני הריסתו, שני ספרי קודש עם דפים מקופלים וסימונים. המודיעין הפקיסטני חושד כי מדובר בצפנים לפעולות טרור עתידיות, ויחקור אותם כעת

ד"ש אחרון מהטרוריסט מספר 1: המודיעין הפקיסטני חושד כי מנהיג ארגון הטרור אל-קאעידה, אוסמה בן-לאדן, שחוסל במדינה במאי אשתקד, החביא צפנים הקשורים לפעולות טרור בתוך שני ספרי תנ"ך שנמצאו בדירה שבה נורה למוות באבוטאבד. כך דיווח היום (ד') הצהובון הבריטי "הסאן".

 

עוד חדשות מהעולם הגדול:

 

לפי הדיווח, צוותי ההריסה שבאו בימים האחרונים לבית שבו הסתתר בן-לאדן ונורה על-ידי נחתים אמריקנים, מצאו את שני ספרי התנ"ך מוסתרים ממש לפני ביצוע ההריסה. מקורות סיפרו כי כמה מהדפים בספרים - שניהם בגרסה אנגלית - קופלו פנימה, וטקסטים מסוימים סומנו בהם.

 

הורסים את ביתו של בן-לאדן, השבוע (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הורסים את ביתו של בן-לאדן, השבוע(צילום: AFP)

 

אנשי המודיעין הפקיסטני בוחנים כעת את הספרים בניסיון לברר מה מסתתר מאחורי הצפנים, ויש חשש כי מדובר ברמזים מוצפנים לפעולות טרור עתידיות. עם זאת החוקרים לא שוללים גם את האפשרות שבן-לאדן חקר כתבים נוצריים ויהודיים בניסיון להצדיק את פעולותיו.

 

"הספרים היו באנגלית, ואיננו יכולים להיות בטוחים מדוע הם היו שם", סיפר ל"סאן" גורם במודיעין הפקיסטני. "הספרים האלה נמצאו כשבדקנו את החדרים בפעם האחרונה לפני שהרסנו את הבניין". לדבריו נמצאו שם גם מקלטי רדיו, וגם הם יועברו לחוקרים.

 

שר הפנים של פקיסטן, רחמן מליכּ, הבהיר לפי "הסאן" כי ארצו לא תעביר את חפציו של בן-לאדן לארצות הברית, שמערכת היחסים של איסלאמאבד איתה הידרדרה בשנים האחרונות. "נשמור אותם ואולי נשרוף אותם בהמשך, כשלא תהיה בהם תועלת", אמר. את ספרי התנ"ך, לדבריו, ישלחו לספרייה או לכנסייה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוסמה בן-לאדן. החפצים יישרפו
צילום: AP
הרס ביתו של בן-לאדן בפקיסטן
צילום: AP
מומלצים