שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "גילה אדרעי תוקעת טריז בין אשכנזים ומזרחים"

  חברי ועד עובדי הרכבת יוצאים בגלוי במתקפה נגד יו"ר הוועד, גילה אדרעי, במכתב ליו"ר ההסתדרות: "גב' אדרעי, בגידופים, בצעקות ובאיומים, דרשה לדעת מדוע אנו חוזרים לעבודה". תגובת הוועד: "הדברים המיוחסים ליו"ר לא נאמרו מעולם"

  משטר האימה של יו"ר ועד עובדי רכבת ישראל: איומים וגידופים נגד עובדים שביקשו לחזור לעבודה, והסתת מזרחים נגד אשכנזים. טענות קשות אלה מועלות במכתב ששלחו היום (ד') שישה חברי ועד ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני. במכתב דורשים חברי הוועד את התערבותו המיידית של עיני בנעשה בחברה, וכן "הוקעה פומבית של השד העדתי" - כפי שבא לטענתם לידי ביטוי בהתנהלות יו"ר הוועד, גילה אדרעי.

   

  עוד חדשות בערוץ הרכב של ynet:

   

   

  יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי(צילום: גיל יוחנן)

   

  "לא יתקיים תהליך של סתימת פיות ומשטר של איומים והפחדות, בטח לא מצד מי שמתיימרת לייצג את כל העובדים מחד, ומאידך תוקעת טריז בין העובדים האשכנזים והמזרחים", כותבים חברי הוועד לעיני. "מכתבנו נועד להציג את התנהלותה הקלוקלת של גב' גילה אדרעי... התנהלות שאין לה אח ורע בהתנהלות נציגי עובדי בכלל, קל וחומר ב'מאבקנו' ה'לכאורה' משותף לכלל העובדים ברכבת".

   

  "בגידופים, בצעקות ובאיומים"

  לדברי חברי הוועד, לאחר שהכריזה יו"ר הוועד על השבתת הרכבת לפני כשבועיים - ומיד לאחר שהסתיימה שביתה כללית במשק - נערך ניסיון להניא אותה מהמהלך. "הבהרנו והסברנו ככל יכולתנו, כי יש טעם לפגם לפתוח בשביתה כ-48 שעות לפני פגישה משותפת עם שר התחבורה ואיתך, מר עופר עיני", הם טוענים במכתב. "פריצתה של השביתה מצביעה על כך כי דברינו נפלו על אוזניים ערלות, ללא שהתקיים הליך תקין - שלא לדבר על קיום פרוטוקול לישיבה, (ו)בנוכחות כל חברי המועצה".

   

  לאחר ששמעו כי בית הדין האזורי לעבודה הוציא צווים המורים לעובדים לשוב לעבודה, ערכו חברי ועד שיחת טלפון עם אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, ובה הובהר להם כי הם אכן נדרשים לשוב מיידית לעבודה. אלא שבשלב זה, כך הם כותבים לעיני, התערבה אדרעי בנעשה. "גב' אדרעי, בגידופים, בצעקות ובאיומים, בנוכחות עובדים נוספים, דרשה לדעת מדוע אנו חוזרים לעבודה, ואף מחזירים עובדים (לעבודה). משהוסבר לה כי החזרה לעבודה מתבצעת על-פי הנחיית מר אבי אדרי לאור החלטת בית משפט, ענתה שלא מעניין אותה".

   

  מתוך המכתב ()
  מתוך המכתב

   

  "לא רק חבר אומרי דבריה"

  להתנגדות למהלכים שיוזמת יו"ר הוועד, יש מחיר. לטענת חברי הוועד, הם אינם מעודכנים בעניין משא ומתן שמתקיים עם הנהלת החברה, והם אינם מזומנים לישיבות מועצת הוועד - ואף לישיבות עם יו"ר ההסתדרות עצמו. "לא יתכן שרק חלק מחברי הוועד ייוצגו, וחלק מחברי הוועד לא יישמע קולם... אנו החתומים מטה משלמים 'מחיר' של אי-מתן ייצוג הולם למאות עובדים שהאמינו ועדיין מאמינים, כי יו"ר הוועד אמורה לייצג את כולם, ולא רק את חבר אומרי דבריה בלבד".

   

  בסיכום המכתב החריף, דורשים חברי הוועד כי עיני יורה לאדרעי להפסיק לאלתר את "מידור חברי הוועד ומועצת העובדים". עוד הם דורשים כי יורה לה לקבל החלטות "בשיתוף כל חברי הוועד והמועצה". התנהלותה של אדרעי, כך הם מזהירים, מסיתה את תשומת הלב "ממהות המאבק האמיתי של עובדי רכבת ישראל". 

   

  "הפוסל במומו פוסל"

  מוועד עובדי הרכבת נמסר בתגובה כי "בוועד ישנם 41 חברים. המכתב חתום על-ידי חמישה חברי ועד, ועובד נוסף שכבר לא מכהן כחבר ועד. כל חברי הוועד הוזמנו לאותה ישיבה, כולל אלה החתומים על המכתב. יתרה מכך, אחד מחברי הוועד החתומים על המכתב אף נכח באותה ישיבה, והצביע בעצמו בעד השביתה. יתר החתומים על המכתב בחרו, מסיבות השמורות עימם כנראה, שלא להגיע לאותה ישיבה".

   

  עוד נמסר מהוועד כי "החלטה על שביתה מתקבלת בוועד ברוב קולות ומאושרת על-ידי ההסתדרות - וכך היה גם הפעם. באשר לטענות לגבי תקיעת טריז בין העובדים, הרי שהפוסל במומו פוסל. הדברים המיוחסים ליו"ר הוועד בעניין זה לא נאמרו מעולם. ועד העובדים הוא גוף דמוקרטי, אך טבעי הוא שיהיו בו דעות שונות בנושאים שונים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יו"ר ההסתדרות, עופר עיני
  צילום: גיל יוחנן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים