שתף קטע נבחר

בניזרי שוחרר: תפרו לי תיק, תודה למי שתמך בי

השר לשעבר מש"ס, שהורשע בשוחד, השתחרר הבוקר מהכלא אחרי שנתיים וחצי, יחד עם כ-600 אסירים נוספים. "תודה לצוות בית הסוהר", אמר, "לא תודה למערכת המשפט שתפרה לי תיק". לאחר השחרור הוא נסע לבית הרב עובדיה והודה לו על התמיכה במהלך המאסר. ש"ס: מתפללים שימשיך במעשיו הגדולים

אחרי שנתיים וחצי מאחורי הסורגים, השר לשעבר שלמה בניזרי השתחרר הבוקר (יום ה') מבית הסוהר. לפני שנסע לביתו בירושלים, הוא הודה למי שתמך בו לאורך השנים האחרונות ותקף בחריפות את מערכת המשפט.

 

"אחרי שנתיים וחצי אני רוצה להודות לאלוקים שזיכני לצאת מבית הסוהר שלם בגופי ושפוי בדעתי", אמר בניזרי עם צאתו מכלא מעשיהו. הוא הודה למשפחתו ולאלו שהאמינו בצדקת דרכו, אשר "תמכו בי תמיכה מלאה לשרוד את התופת ואת העלילה שנרקמה כנגדי".

 

בניזרי יוצא מהכלא (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
בניזרי יוצא מהכלא(צילום: אבי מועלם)
 

 

בנוסף, הודה השר לשעבר למי שהחתימו עצומה למענו, שלדבריו לא זכתה להתייחסות הנשיא. "תודה לפוליטיקאים מש"ס בלבד, שלא התכחשו אליי ונהגו באנושיות", אמר, "תודה לצוות בית הסוהר. לא תודה למערכת המשפט, מהזוטר ביותר שטיפל בתיקי עד הבכיר בעליון שנהגו בנקמנות, מערכת זו תפרה לי תיק, אני זכאי לחלוטין".

 

בהמשך נסע בניזרי עם אלי ישי לבית הרב עובדיה יוסף כדי להודות על התמיכה בשנות המאסר. הוא סיפר לרב כי שותפו לתא, הנשיא לשעבר משה קצב, קורא ספר של הרב שהוענק לו במתנה ומתחזק מכך. בניזרי ביקש מהרב שישלח לקצב עוד ספרים, והסביר שהנשיא לשעבר חש בודד בגלל מיעוט הביקורים, והספרים מקלים עליו את ההרגשה.

 

"איך לא רעדה היד לשופט לוי?" בניזרי בצאתו מהכלא, היום (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
"איך לא רעדה היד לשופט לוי?" בניזרי בצאתו מהכלא, היום(צילום: אבי מועלם)

 

"היכן הלב היהודי והחמלה" 

קודם לכן תקף בניזרי את השופט אדמונד לוי ותהה כיצד "לא רעדה ידו כאשר שילש את עונשי משנה וחצי לארבע שנים בטענה של תג מחיר. מה, אני הפכתי לתגית בסופרמרקט? איך אפשר להתעלל בי, היכן הלב היהודי והחמלה? יש בארץ הזו קניבליזם תקשורתי. ראיתם מה עשו לכבוד הנשיא לשעבר?".

 

בניזרי אצל הרב עובדיה יוסף (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
בניזרי אצל הרב עובדיה יוסף(צילום: נועם מושקוביץ)
 

"לא זכיתי להיות מרואן ברגותי", הוסיף השר לשעבר, "שזכה לתמיכה אחרי שרצח יהודים, תמיכה של חברי כנסת מהשמאל, אני לא איש עסקים שנתפס בגאורגיה והנשיא רץ לשחררו. הנשיא, למה אותי לא שחררת? למה לא התערבת? מערכת המשפט היא אולי אור לגויים אבל לא ליהודים. לקחו עד מדינה מפוקפק מול שר שתרם כל כך הרבה למדינה ללא רבב. איך אפשר להעמיד זה מול זה? נקרעתי מבני משפחתי". 

 

במפלגת ש"ס בירכו הבוקר על שחרורו של השר לשעבר: "תנועת ש״ס שמחה ומברכת עם שחרורו של הרב שלמה בניזרי, שהקדיש והקריב את כל חייו למען הציבור, ותרם רבות לחברה בישראל, ומתפללת שימשיך במעשיו הגדולים למען הכלל".

 

"ש"ס שמחה ומברכת על השחרור" (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
"ש"ס שמחה ומברכת על השחרור"(צילום: אבי מועלם)
 

בחודש שעבר הוחלט לנכות שליש ממאסרו של השר לשעבר ממפלגת ש"ס, שנידון לארבע שנות מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. הוא קיבל מקבלן כוח האדם משה סלע כספים וטובות הנאה בזמן שכיהן כשר העבודה והרווחה - ובתמורה מסר לו מידע שסייע לו בעסקיו. אתמול, בעקבות החלטת ועדת הפנים של הכנסת שבראשות ש"ס על הקטנת מספר האסירים בבתי הכלא ושינוי התנאים לשחרור מינהלי, הוחלט כי 600 אסירים פליליים וביטחוניים ישוחררו הבוקר, ביניהם השר לשעבר.

 

"ברוך מתיר אסורים"

הבן נתנאל סיפר אתמול כי ההתרגשות לקראת שחרור אביו בשיאה. אלי ישי התקשר לברך את המשפחה, וגם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, עודכן והגיב בברכת הודיה "ברוך מתיר אסורים".

 

שוב ביחד. בניזרי עם השר אלי ישי (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
שוב ביחד. בניזרי עם השר אלי ישי(צילום: נועם מושקוביץ)
 

"דיברנו עם אבא", סיפר בניזרי הבן, "הוא מאוד שמח ומתרגש". הוא אמר כי

המשפחה לא מתכננת חגיגות גדולות לכבוד השחרור. עם זאת, פעילים בש"ס כבר מתכננים עצרת גדולה לכבודו של השר לשעבר, בהשתתפות הרב עובדיה.

  

מוקדם יותר השתחרר שחר מזרחי, השוטר שירה למוות בגנב רכב והיה אמור להשתחרר באפריל בעקבות ניכוי שליש. בני משפחתו של הקורבן, מחמוד גנאיים מבקה אל-גרבייה, מחו על השחרור המתוכנן ובשבוע הבא הם מתכוונים לעתור לבג"ץ. "עכשיו כל שוטר ירשה לעצמו להרוג ערבים, כי הוא יידע מראש מה העונש שמקבלים על זה", אמר ל-ynet בן משפחתו וג'יה גנאיים.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי, הבוקר מחוץ לכלא
צילום: אבי מועלם
שחר מזרחי. גם הוא שוחרר
צילום: חגי אהרון
מומלצים