שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוצר 'דירת המצוירים': "אמא שונאת את הסדרה"
  בראיון ל-ynet מסבירים יוצרי סדרת האנימציה הפרובוקטיבית "דירת המצוירים" מדוע לדעתם ביטלו להם את הסדרה אחרי שלוש עונות בלבד, מדוע ההורים שלהם שונאים את הסדרה ולמה יהודים טובים כמוהם צוחקים בעיקר על... יהודים
  העשור האחרון על מסך הטלוויזיה האמריקאי התאפיין, בין היתר, בסדרות טלוויזיה מצוירות שהחלו כבועטות ונושכות, אבל התקבעו בממסד ובמרכז לוחות השידורים. בין אלה אפשר למנות את "סאות'פארק", "איש משפחה" ורבות אחרות.

   

  "דירת המצוירים". לא תמים בכלל כפי שמוצג כאן (באדיבות הוט) (באדיבות הוט)
  "דירת המצוירים". לא תמים בכלל כפי שמוצג כאן(באדיבות הוט)

   

  אבל סדרה אחת, שלכאורה נועדה לאותו מסלול בדיוק - מהשוליים אל לב הקהל, פספסה את הרכבת. זוהי "דירת המצוירים" המצוינת ("Drawn Together"), שבמשך שלוש עונות העזה קצת יותר מהאחרות, עד ששידורה בוטל ב-2007 ומה שנשאר ממנה הם רק השידורים החוזרים.

   

  למי שלא זכה להכיר, למרות שהסדרה שודרה עד היום גם בכבלים וגם בלוויין, נספר שמדובר בסוג של בית "האח הגדול" מצויר, עם שמונה דמויות מאגדות וסיפורים מצוירים שונים, שעברו טרנספורמציה ביזארית במיוחד.

   

  אבל הנסיכה קלרה, קפטן הירו, זאנדר, פוקסי, וולדור, לינג לינג, טוט וספאנקי הם רק חצי מהסיפור. החצי השני של "דירת המצוירים" הוא ההומור המופרע, בו משולב בכל פרק ופרק הומור יהודי וכמעט ישראלי: הדמויות זורקות מילים בעברית וביידיש, המסך כולל אלמנטים בשפת הקודש, המפיק המרושע של "הבית" הוא יהודי עלוב עם ראש בצורת רמקול והבדיחות על חשבון העם היושב בציון רצות ללא הפסק.

   

  לכבוד שידור הפרק האחרון אתמול (א') ב-HOT קומדי סנטרל, שוחחנו עם היוצרים מאט סילברסטיין ודיוויד ג'סר, שכמו שוודאי ניחשתם -הם לא בדיוק גויים. "במקרה של מאט - רק האבא יהודי, אבל אצלי שני ההורים יהודים בהחלט", מספר דיוויד שמנסה את מזלו בעברית קלוקלת, חוזר לאנגלית וממשיך: "זה בא עם כל הסיפור של בית כשר, לימודים בישיבה...".

   

  "זרקו אותך מהישיבה, על מה אתה מדבר?", גוער בו מאט, חבר הילדות מניו ג'רזי שמכיר היטב את ההיסטוריה של בן זוגו ליצירה. "נכון, סיפרו לרבי שלי שאני אוכל ברגר קינג עם גבינה, אבל היי, הייתי הכי מגניב בישיבה, כי נהגתי ברכב בשבת. זה הגניב את הבחורות שם".

   

  "הדבר הכי ישראלי מבחינתי זה לאכול קוסקוס", אומר מאט. "אני... אפשר לומר שאני די ישראלי" מצהיר דיוויד. "אבא שלי גר בישראל ואח שלי עובד עבור צה"ל, גם כן בישראל".

   

  צפו בקטע מתוך "דירת המצוירים". זו לא אנטישמיות, זה הומור יהודי

   

   בואו נחזור לסדרה, איך ההורים שלכם הגיבו לבדיחות על היהודים?

   

  דיוויד: "אוי ויי, אמא שלי שונאת את הסדרה. היא אומרת שהיא נוראית. אבל רגע, בעצם אף אחד לא אהב אותה חוץ ממך, אף אחד לא זוכר כבר שהיא בכלל שודרה".

   

  אתם לא מקבלים תגובות על הסדרה למרות שעברו הרבה שנים מאז?

   

  דיוויד: "כן, מאמא שלי, שאומרת שגם היום היא נראית לה נוראית". ומאט מוסיף: "בעצם יש איזה אחד שכותב מיילים אבל לא משנה...".

   

  מאיפה הגיע הרעיון לעשות סדרה מצוירת שמבוססת על "האח הגדול"?

   

  מאט: "דיוויד ואני מעריצים של תוכניות ריאליטי. אנחנו חושבים שהן הרבה יותר טובות מתוכניות מתוסרטות. אנחנו רואים כל ריאליטי שיש. כשיצרנו את הסדרה לראשונה ב-2004, היו המון תוכניות ריאליטי בשידור כאן בארצות הברית, אבל בכולן היו דמויות כאלה נחמדות ונעימות ואוהבות, וזה פשוט שיגע אותנו".

   

  אז החלטתם לחרב את הפורמט?

   

  מאט: "החלטנו ליצור את התוכנית כפי שאנחנו היינו רוצים לראות את התוכניות האלה. לתוך זה הכנסנו את הדמויות המצוירות מהסרטים והסדרות שאנחנו אוהבים, וכן, אנחנו גם אוהבים דיסני וכל מיני כאלה. אפילו את בת הים הקטנה".

   

  דמות המפיק הרשע והיהודי עם ראש הרמקול, הוא בעצם פרודיה על התעשייה האמריקאית היהודית?

   

  מאט: "כן ולא. אלה האנשים שמושכים בחוטים. זו גם ביקורת על תעשיית הבידור וגם המקום שרצינו שייצג את שנינו, האנשים שמאחורי התוכנית בעצם".

   

  דיוויד: "בין הדברים שקרו בבית שבתוכנית היתה תחרות אוכל שחצי בית אכל וחצי בית הורעב כמעט למוות. זה משלב גם את השגעונות שלנו וגם את מה שקורה בכל תעשיית התוכניות מהסוג הזה".

   

  צפו: מה קורה בבית כשהגברים יוצאים מהחדר? לא לילדים

   

  "דירת המצוירים" (שכל העונות שלה ניתנות לצפייה ב-HOT VOD), שודרה כאמור במשך שלוש עונות ב"קומדי סנטרל" בארצות הברית ובניגוד לציפיות היוצרים - לא חודשה לעונה נוספת. על הסיבות לביטול, מאט ודיוויד שמעו בעיקר משמועות. אף אחד לא באמת אמר להם אותה בפרצוף. גם הסרט באורך מלא שיצא לאחר סיומה, לא זכה להצלחה גדולה.

   

  מאט: "אני לא יכול להגיד שום דבר מבוסס, אבל שמעתי שביחס לבעיות שהסדרה יצרה, היא לא היתה מוצדקת כלכלית".

   

  כלומר, מפרסמים נטשו בגלל התכנים?

   

  דיוויד: "בוא נגיד את זה ככה, כבר בעונה השלישית לא היה מימון להפקה. חשבנו שזה יסתדר, אבל זה לא קרה, וזה למרות שהיה לנו כמעט 80% מהרייטינג של 'סאות'פארק', וכשסדרות אחרות עם פחות רייטינג חודשו לעונות נוספות".

   

  כמעט חמש שנים אחרי ההצלחה הפרובוקטיבית ההיא, דיוויד ומאט יצרו עבור רשת FOX את "נפוליאון דינמיט", סדרה מצוירת המבוססת על סרט הקאלט הנושא את אותו השם מ-2004. "הוא הצליח מעבר למצופה", הם מספרים.

   

  וסדרה כמו זו שמשודרת בפריים-טיים של FOX מצריכה מכם להיות עדינים יותר?

   

  מאט: "במקום מסוים כן. לא נגיד שלא. אנחנו לא יכולים לחזור ולעשות אותם דברים שעשינו ב'דירת המצוירים'".

   

  עם הראש המופרע הזה, לא הייתם רוצים לצאת קצת מהסדרות המצוירות לחיים האמיתיים?

   

  דיוויד: "רצינו. זה עבר לנו בראש, אבל אנחנו לא מספיק עשירים בכדי לעשות את זה. אבל בכל מקרה, כנראה אנחנו עושים משהו נכון בסדרות המצוירות, כי עדיין עובדים איתנו".

   

  מאט: "כן, אבל זה מה זה סיפור. אתה יודע כמה זמן לוקח לעשות עונה של סדרה מצוירת? זה שנים של עבודה! ואז באים המפיקים ואומרים שיש לנו המון ניסיון וכשרון, ותוקעים אותנו לעבוד על סדרה ארבע שנים".

   

  לסיום, אני חייב לשאול: למה אתם חולקים את אותו עמוד בוויקיפדיה?

   

  דיוויד: "אה, זה לא כזה סיפור. והאמת, אם צריך לחלוק עם מישהו בעולם הזה עמוד בוויקיפדיה, זה יהיה מאט".

   

  אוווו....

   

  מאט: "לא ידעתי עד לרגע זה שאנחנו חולקים שם עמוד. אני שומע על זה פעם ראשונה וצריך לטפל בזה. רגע, כתוב שם שדיוויד הטריד מינית מישהו כשהוא היה בן עשר?".

   

  דיוויד: "אם זה היה נכון הייתי כבר מקבל עמוד וויקיפדיה משלי. עכשיו תגיד יפה 'להתראות' ו-'תודה רבה'" (בעברית).

   

  מאט: "תודה... רבה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "דירת המצוירים". יהודים רודפי בצע זה מצחיק
  דיוויד ג'סר. "סיפרו לרבי שלי שאני אוכל ברגר קינג עם גבינה"
  מאט סילברסטיין. "אמא שלי אומרת שהסדרה נוראית"
  7 לילות
  מומלצים