שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  וול סטריט ננעלה בעליות שערים

  דאו ג'ונס עלה ב-0.2% ונאסד"ק התחזק ב-0.7% אך לא הצליח לשבור את הרמה הפסיכולוגית של 3,000 הנקודות

  המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב (ה') בעליות שערים חרף אכזבה מנתוני המאקרו.

   

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.22% ל-12,980.30 נקודות, מדד נאסד"ק עלה ב-0.74% ל-2,988.97 נקודות, מדד S&P 500 עלה ב-0.62% ל-1,374.09 נקודות. מדד נאסד"ק לא הצליח לשבור היום את המחסום הפסיכולוגי של 3,000 נקודות.

   

  יו"ר הבנק המרכזי בארה"ב, בן ברננקי, הופיע היום בפני ועדת הבנקאות של הסנאט במסגרת עדותו החצי שנתית בקונגרס האמריקאי. ברננקי אמר לועדת הבנקאות שאלה שביקרו את תוכנית ההרחבה הכמותית השנייה שהחלה בחודש נובמבר, טעו בכך שטענו כי היא תוביל ללחצים אינפלציוניים. לדבריו, מאז תוכנית ההרחבה הכמותית השנייה ו"מבצע טוויסט" להחלפת אג"ח קצרות בארוכות, נוספו לכלכלה האמריקאית 2.5 מיליון משרות. 

   

  אתמול ננעל המסחר בוול סטריט בירידות אחרי פרסום ספר הבז' ועל רקע עדותו של ברננקי בפני הקונגרס. יו"ר הפד אמר כי הריבית תישאר נמוכה למרות שיפור בשוק התעסוקה וכי מצב התעסוקה "רחוק מלהיות נורמלי".

   

  S&P 500 עלה בפברואר ב-4.1%, ורשם את חודש שלישי ברציפות של עליות. נאסד"ק הוסיף בסיכום חודשי 5.4% ורשם חודש שני של עליות ואילו דאו ג'ונס עלה במשך חמישה חודשים ברציפות ועלה בפברואר ב-2.5%. נאסד"ק חצה אתמול את רמת ה-3,000 נקודות בפעם הראשונה מאז דצמבר 2000, עם זאת המדד ירד מייד אחר כך.

   

  באירופה ננעל המסחר בעליות. נתונים שפרסם האיחוד האירופי הראו כי שיעור האבטלה בגוש האירו טיפס בינואר ל-10.7% בינואר בהשוואה לשיעור מעודכן של 10.6% בדצמבר. זוהי הרמה הגבוהה ביותר מאז הוקם גוש המטבע המשותף ב-1999. מספר האנשים המחוסרי עבודה עלה ב-185 אלף בינואר ל-16.925 מיליון.

   

  באסיה ננעל המסחר הבוקר בירידות לאחר פרסום נתוני המאקרו בסין והאכזבה מדברי ברננקי אמש.

   

  מאקרו

  מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע שעבר ירד לשפל של ארבע שנים. התביעות הראשוניות לדמי אבטלה עלו ב-2,000 בשבוע שהסתיים ב-25 בפברואר ל-351 אלף, כך לפי נתונים של משד התעסוקה. המספר זהה לזה שנרשם בשבוע שהסתיים ב-11 בפברואר, אשר היה הנמוך ביתר מאז מרץ 2008. כלכלנים צפו 355 אלף תביעות.

   

  הכנסה הפנויה של הצרכנים עלתה ב-0.3% בחודש ינואר, והצריכה הפרטית עלתה ב-0.2%. ההכנסות הפרטיות היו צפויות להראות על עלייה של 0.5% בינואר אחרי עלייה בשיעור זהה בדצמבר. הוצאות הצרכנים היו צריכות לפי התחזיות לעלות ב-0.4% אחרי שנותרו ללא שינוי בחודש דצמבר.

   

  מדד ה-ISM למגזר היצרני פורסם בשעה 17:00 שעון ישראל. על פי תחזיות הכלכלנים היה המדד צפוי לעלות ל-54.6 נקודות בפברואר לעומת קריאה של 54.1 נקודות בינואר. בפועל ירד המדד לרמה של 52.4 נקודות בפברואר.

   

  משרד המסחר האמריקאי הודיע היום כי הוצאות הבנייה בחודש ינואר ירדו ב-0.1%, לראשונה מאז חודש יולי. הכלכלנים שהשתתפו בסקר של מרקטוואץ' צפו בממוצע עלייה של 0.7%.

   

  מניות במרכז

  שלושים שנה לאחר שנרשמה למסחר בבורסת נאסד"ק במקביל למסחר בבורסה בתל אביב, טבע בוחנת אפשרות לנטוש את הבורסה האמריקאית ולעבור למתחרה, בורסת ניו יורק (NYSE) - כך נודע ל"כלכליסט".

   

  ג'נרל מוטורס הודיעה אתמול על שיתוף פעולה עם יצרנית המכוניות הצרפתית פיג'ו, אשר יחסוך לשתי יצרניות הרכב סכום של 2 מיליארד דולר בתוך חמש שנים.כחלק מההסכם, ג'נרל מוטורס תחזיק ב-7% מפיג'ו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים