שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השותף החדש בתא של משה קצב: עבריין מס
  אחרי שנשיא המדינה לשעבר נאלץ להיפרד משותפו לתא שלמה בניזרי, הוחלט להצמיד לו את ציון אליהו המרצה 27 חודשי מאסר בגין עבירות מרמה. "זה אדם שהוציא אנשים מאשפתות"

  עבריין ההונאה יהיה השותף החדש של עבריין המין המפורסם: יממה לאחר שהשר לשעבר שלמה בניזרי שוחרר ממאסרו, הודיעה הנהלת כלא מעשיהו כי מעתה יחלוק נשיא המדינה לשעבר משה קצב את תאו באגף התורני עם ציון אליהו, המרצה 27 חודשי מאסר בגין עבירות מרמה. אחרי שנידון לשבע שנות מאסר בגין עבירות אונס, מעשים מגונים והטרדה מינית, נכלא קצב בתא אחד עם בניזרי, אולם בניזרי סיים אתמול את מאסרו בעקבות החלטת ועדת הפנים של הכנסת לשחרר 600 אסירים פליליים וביטחוניים.

   

  27 חודשי מאסר נגזרו על השותף החדש. קצב (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  27 חודשי מאסר נגזרו על השותף החדש. קצב(צילום: אבי רוקח)

   

  משה קצב בכלא - דיווחים אחרונים ב-ynet:

  שפטל: ראיות חדשות מוכיחות שקצב לא שיקר

  משה קצב קיבל ביקור ראשון: לבש מעיל אסיר

  יום הולדת ראשון בכלא: "חנוכה שמח, משה קצב"

   

  ציון אליהו שנבחר להיכלא בתא אחד עם קצב, החל לרצות באוקטובר האחרון את מאסרו לאחר שהורשע כי הוא וחברה אותה ניהל (מחסני אופנה בע"מ) קיבלו 77 חשבוניות מס פיקטיביות של חברה אחרת מבלי לבצע עסקאות וכאשר הגיעו דו"חות למע"מ, ניכו מס בשווי של למעלה ממיליון שקלים. כתב האישום הוגש נגדו ונגד החברה בניהולו על ידי מס ערך מוסף. לאחר הרשעתו, העיד לטובתו הרב של היישוב שוהם. הרב תיאר את אליהו כמי ש"הוציא אנשים מאשפתות וחילץ אותם מעולם הפשיעה תוך שהוא מארגן לימודי ערב בבית הכנסת ואוסף נערי רחוב".

   

  גם ראש מועצת שוהם העיד לטובת אליהו
  וסיפר כי הוא חיבר בין הקהילה הדתית לחילונית ביישוב וכיהן כמדריך חבורות רחוב ונערי שוליים זה חמש שנים ומנע מהם הידרדרות. בטיעוני התביעה לפני גזר הדין טענה התביעה כי "אליהו לא הסיר את המחדל ולו באופן חלקי בגינו הורשע".

   

  אליהו עצמו, אב לשישה ילדים טען בדיון כי הוא אדם ישר שמרבה לעזור לזולת וכי מצבו הכלכלי קשה ושהוא נותר ללא נכסים. עוד טען אליהו כי הוא לא ביצע את העבירות שבהן הורשע ושהוא חש נרדף על ידי מע"מ. בית משפט השלום בתל אביב גזר עליו כאמור 27 חודשי מאסר בפועל, שנה מאסר על תנאי וקנס בסך 125 אלף שקלים. על החברה שניהל אליהו הטיל בית המשפט קנס בסך 50 אלף שקלים. גם בשנת 2007 הורשע אליהו בעבירות דומות ונידון אז לשישה חודשי עבודות שירות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים