שתף קטע נבחר

נשיאת ויצו לשעבר מיכל מודעי הלכה לעולמה

היא יזמה את הקמת המקלט הראשון של ויצו לנשים מוכות וזכתה בפרס ראש הממשלה לפעילות התנדבותית

מיכל מודעי, הנשיאה הרביעית של תנועת ויצו העולמית ואלמנתו של שר האוצר, יצחק מודעי, הלכה לעולמה ביום שישי, והיא בת 81. יצחק מודעי הלך לעולמו ב-1998.  

 

מודעי נולדה בירושלים ב-1931. ב-1951 נבחרה למלכת היופי של ישראל. היא נישאה ליצחק מודעי שהיה לימים שר האוצר. למודעי שלושה ילדים. בתה הבכורה, הראלה, ששירתה כמפיקה בגלי צה"ל, נהרגה בתאונת דרכים בשנת 1979. מאז ועד היום מוענק פרס מפקד גלי צה"ל בטקס שמתקיים מדי שנה לזכרה. בנה, בועז מודעי, הוא שגריר ישראל באירלנד.

 

מודעי החלה להתנדב בתנועת ויצו ב-1968, ולאורך עשורים רבים כיהנה בשורה ארוכה של תפקידים בכירים בארגון הישראלי והעולמי - כולם בהתנדבות. ב-1983 יזמה את הקמתו של המקלט הראשון של ויצו לנשים מוכות ותרמה רבות לפיתוח החינוך ההתיישבותי ברשת כפרי הנוער של ויצו. ב-1999 זכתה בפרס ראש הממשלה לפעילות התנדבותית וב-2004 קיבלה את אות יקירת תל-אביב.

 

מודעי כיהנה כנשיאתה הרביעית של תנועת ויצו העולמית בשנים 2004-1996 ונשיאת הכבוד של הארגון. יו"ר הנהלת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי, אמרה כי "מדובר באבדה קשה לתנועת ויצו ברחבי העולם ולחברה הישראלית בכלל. מודעי הייתה לאורך השנים אחת הנשים המזוהות ביותר עם תנועת ויצו ואחד הסמלים המובהקים של מנהיגות נשית חזקה ואלגנטית בישראל ובעולם היהודי. רבים הכירו אותה דווקא כמלכת יופי בדימוס, אך יופייה הפנימי ומנהיגותה היו מרשימים אף יותר מיופייה החיצוני הרב".

 

הלנה גלזר, יו"ר הוועד הפועל הציוני ונשיאת ויצו העולמית בשנים 2012-2004, הוסיפה כי "מודעי הייתה ציונית אמיתית, אוהבת הארץ, מודל להערכה ולחיקוי והיא תחסר לכולנו מאוד".

  

הלווייתה של מודעי תתקיים מחר (יום א') בצהריים בבית העלמין נחלת יצחק בתל-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עם אריאל שרון לפני 11 שנה
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
עם יצחק מודעי ב-1953
צילום: הנס פין, לע"מ
מומלצים