שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; ת"א 25 הוסיף 0.6%

  מדד תל-אביב 100 הוסיף 0.6% ומדד נדל"ן עלה ב-0.5%. השופטת אלשיך הורתה לצרף את תשובה אישית להסדר החוב בדלק נדל"ן, שעלתה ב-1.5%. קסטרו קפצה ב-17.1% אחרי שדיווחה על רווח של 27.6 מיליון שקל ברבעון הרביעי. מחזור המסחר הסתכם ב-482 מיליון שקל

  המסחר בבורסה בת"א ננעל היום (א') בעליות למרות הירידות השערים שנרשמו ביום שישי האחרון בוול סטריט ובאירופה.

   

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.6% ל-1,098.48 נקודות; מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.64% ל-1,005.59 נקודות; מדד בלוטק 50 עלה ב-0.38% ל-294.39 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.5% ל-277.02 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  גם בתחילת השנה הנוכחית ממשיכים המשקיעים הזרים לממש את השקעותיהם במק"מ שמנפיק בנק ישראל. בחודש ינואר מימשו המשקיעים הזרים במק"מ סכום נטו של כ-460 מיליון דולר, בהמשך למימושים של כ-820 מיליון דולר בחודש הקודם, כך עולה מנתוני בנק ישראל להשקעות בחודש ינואר.

   

  יעקב שלח, מנהל השקעות במגדל שוקי הון אמר ל"כלכליסט": "הודעת הבורסה ביום חמישי האחרון על שינוי התקנות במדדי התל בונד - משפיעה מאוד על שוק איגרות החוב. האג"ח של חברת החשמל, חשמל 22 הייתה אמורה להיפלט ממדד תל בונד אך היא תישאר בעקבות שינוי התקנות של הבורסה להיכללות במדדים. הדבר נוגע גם לאיגרות החוב של אי.די.בי שעולות היום בגלל העובדה שהן נשארות בתל בונד".

   

  "הסיפור המעניין יותר נוגע למדד תל בונד בנקים, המדד מאפשר למוסדיים להגביר את החשיפה לאיגרות החוב של הבנקים. משקיע מוסדי לא היה יכול להחזיק ביותר מ-5% מהנכסים של אותו גוף מנפיק בגלל מגבלות ההשקעה בלווה בודד, עד כה. ברגע שהשיקו את מדד תל בונד בנקים יוכלו המוסדיים להגיע להחזקות גבוהות יותר. המדדים החדשים בהחלט יגבירו את היעילות בשוק וימעיטו את הלחצים על שוק איגרות החוב באחרונה", מוסיף.

   

  "מחזורי המסחר בבורסה דלילים, מניות הבנקים יורדות ומכבידות על השוק", מסביר שלח. 

   

  בראיון ראשון לכלי תקשורת בישראל חושף אנדרו אביר (בראיון בלעדי ל"כלכליסט"), האדם שאחראי על השקעת יתרות מטבע החוץ של מדינת ישראל, את ההחלטה להשקיע במדינות מחוץ לארה"ב ולגוש היורו. אנדרו מסביר שהיתרות העצומות הן "חלק ממחסני החירום של המדינה"; ומדגיש שמדינת ישראל צמצמה בזמן את החשיפה לאיטליה וליוון.

   

  מנהיגי 25 מדינות, מתוך 27 המדינות הנכללות באיחוד האירופי חתמו ביום שישי האחרון על האמנה למשמעת פיסקאלית כדי להילחם במשבר החובות בגוש היורו. המטרה בטווח הארוך של המנהיגים היא לייצר צמיחה באירופה.

   

  דירקטוריון הבורסה בתל-אביב אישר בישיבתו ביום חמישי האחרון השקה של 3 מדדי תל-בונד חדשים, המורכבים מאגרות חוב מסוגים שונים. מטרת הבורסה היא להגדיל את הנזילות ולשפר את הסחירות באג"ח שלא נכללות במדדי התל בונד. בנוסף, בכוונת הבורסה להגדיל את שווי השוק של איגרות החוב הקיימות במדדי התל בונד הקיימים.

   

  סוכנות דירוג האשראי מודי'ס הורידה אתמול את דירוג האשראי של יוון לרמה הנמוכה ביותר, על רקע המגעים לפריסת החובות של המדינה - מרמה של Ca לרמה C. זאת בשל העובדה שהמשקיעים שייקחו חלק בתכנית המרת החובות של המדינה יקבלו כ-30% מהערך הנקוב של האחזקות שלהם. על פי ההצהרה שפרסמה הסוכנות, ההסכם למעשה מהווה "המרת חוב במצוקה, כלומר חדלות פירעון".

   

  "שוק המניות המקומי שרוי בחוסר ודאות, אשר מביא לתנודתיות גבוהה במדדים ולמחזורי מסחר נמוכים", כתבו כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית, "במישור המקומי התמונה הכלכלית מעורבת - מחד, ישנם סימנים ברורים להאטה בקצב הצמיחה במשק, והתעוררות המחאה החברתית בשבועות האחרונים מהווה איום מסוים על החברות המוטות לצריכה הפרטית בישראל".

   

  מניות במרכז

  החורף והחגים המאוחרים סידרו לקסטרו את הרבעון הרביעי. חברת האופנה עברה לרווח של 27.63 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2011, מהפסד של 16.09 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הציגה גידול של 19.2% בהכנסות ברבעון הרביעי ל-181.9 מיליון שקל. מניית קסטרו זינקה ב-17.1%.

   

  השופטת ורדה אלשיך קבעה כי "ראוי אף ראוי להפוך את יצחק תשובה, באופן אישי, לצד בדיון" על הסדר החוב בדלק נדל"ן. יחד עם זאת, אלשיך הדגישה כי צירופו של תשובה לבקשה אינה משיתה עליו אחראיות אישית לתשלום החובות של דלק נדל"ן, שכן מידת האחראיות של תשובה תיקבע רק אם החברה תגיע לפירוק.

   

  פיבי אחזקות הנמצאת בשליטת צדיק בינו דיווחה ביום חמישי האחרון על הגדלת מסגרת האשראי מבנק בישראל ל-300 מיליון שקל לתקופה של שלוש שנים. מטרת ההלוואה היא מיחזור איגרות חוב של החברה.

   

  דיסקונט השקעות מקדמת את המיזוג הצפוי עם החברה בת כור (70.1%): חברת ההחזקות הודיעה היום כי ועדת הדירקטוריון הבלתי תלויה שלה מינתה יחד עם ועדת הדירקטוריון הבלתי תלויה של כור את דלויט שירותי ייעוץ כלכלי, כמעריך שווי חיצוני בלתי תלוי משותף לשתי החברות לשם גיבוש הערכת שווי כלכלית של מניות כור.

   

  אחרי צניחה של כמעט 60% בשנה האחרונה מחליטה קווינקו שבשליטת יגאל זילכה (65%) להעניק אופציות לבכירים בחברה. בסוף השבוע האחרון הודיעה קווינקו על זימון אסיפה מיוחדת של בעלי המניות של החברה במטרה לאשר חלוקה של 3 מיליון כתבי אופציה ללא תמורה לשורה של ניצעים ובראשם מנכ"ל קווינקו טל טרגן.

   

  דירקטוריון אולטרה שייפ לא מוותר – גייס את חוות דעתה של עו"ד דוידה לחמן-מסר לאישור הקצאת המניות ליוסף גורביץ. ביום שלישי האחרון פורסם כי בית המשפט אישר צו מניעה זמני נגד הקצאת המניות, אך צו המניעה לא נכנס לתוקף, כשקבוצתו של ייני לא העבירה את הערבויות שדרש בית המשפט. ביום שני הקרוב יפרסם בית המשפט את החלטתו הסופית.

   

  פרוקוגניה הודיעה ביום חמישי האחרון על התקשרות במזכר הבנות מחייב עם חברת Cy-Tech הסינית לפיו הוענקה למפיץ הזכות הבלעדית להפיץ את הקיט האנליטי פרי פיתוחה של החברה ה-GlycoscopeTM בסין וטייוואן וכן הזכות להעניק ללקוחות בטריטוריה שירותי גליקואנליזה באמצעות המוצר ובהסתמך על ידע אשר יקבל המפיץ מהחברה לצורך כך, כאשר מעבר לתמורה אשר תתקבל על ידי החברה מרכישת המוצר על ידי המפיץ.

   

  הולילנד פארק, חברת הנדל"ן המוחזקת (30%) על ידי קרדן נדל"ן , מחקה אשתקד 75.5 מיליון שקל בגין ירידת ערך מלאי בניינים למכירה וזכויות במקרקעין, כך עולה מהדו"חות הכספיים ל־2011 שפרסמה בסוף השבוע קרדן נדל"ן. מניית קרדן נדל"ן זינקה היום ב-13.4%.

   

  החברה לישראל תשעבד 80 מיליון מניות של בזן לטובת פטרוכימיים. על פי ההסכם שנחתם ביום חמישי האחרון בין החברה לישראל לבזן, עולה כי במידה ותידרש פטרוכימיים להלוואה של 100 מיליון שקל לצורך מיחזור חוב קיים, תשעבד בזן 80 מיליון מניות, אזי החברה לישראל תסייע לה עם שיעבוד של סכום דומה של מניות מצידה.

   

  אייסקיור חתמה על הסכם עם צ'ינדקס מדיקל (Chindex Medical), ספקית מכשור רפואי בסין ובהונג-קונג לקידום אישור רגולטורי בסין של מוצר ה-IceSense3 שפיתחה לטיפול בגידולים מסוג פיברואדנומה (Fibroadenoma).


  פורסם לראשונה 04/03/2012 10:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים