שתף קטע נבחר

ישראל מציעה להעביר סיוע לאזרחי סוריה

משרד החוץ פנה לצלב האדום והביע עניין בהעברת סיוע לאזרחי סוריה. ליברמן: "מדינת העם היהודי אינה יכולה לשבת בלי לעשות דבר, בעת שבמדינה שכנה מתרחשות זוועות"

מדרום תיפתח הטובה? על רקע הדיווחים לפיהם אלפי סורים החלו להימלט ממדינתם בדרך ללבנון, הודיע אחר-הצהריים (יום א') שר החוץ אביגדור ליברמן באופן רשמי כי ישראל מוכנה להעביר סיוע הומניטרי לאזרחי סוריה. בהנחיית ליברמן, פנה סמנכ"ל משרד החוץ לארגונים בינלאומיים אביתר מנור לארגון הצלב האדום הבינלאומי והציע שישראל תעביר באמצעות הארגון את הסיוע המדובר. נציגי הארגון בישראל השיבו כי לאחר שייבחנו הצרכים, תועבר לירושלים תשובה מפורטת.

 

מלחמת אזרחים בסוריה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

בורחים מאסד: 2,000 נמלטו תוך שעות ללבנון

 

ליברמן אמר בנוגע להעברת הסיוע ההומניטרי כי "מדינת העם היהודי אינה יכולה לשבת בלי לעשות דבר בעת שבמדינה שכנה מתרחשות זוועות ואנשים מאבדים את עולמם. גם אם מטבע הדברים ישראל איננה יכולה להתערב בנעשה במדינה עימה

 אין לנו קשרים דיפלומטיים, זוהי חובתנו המוסרית להושיט לפחות עזרה הומניטרית ולעורר את העולם לפעול להפסקת הטבח".

 

מוקדם יותר היום דיווח גורם רשמי בסוכנות הפליטים של האו"ם, כי בין 1,000 ל-2,000 פליטים סורים נמלטו עד כה מסוריה לכיוון לבנון. הדיווח תואם עדויות שזרמו לסוכנויות הידיעות מוקדם יותר הבוקר, לפיהן פליטים נמלטים ברגל מאזור עיירת הגבול קוסייר שאותה החלו להפגיז כוחותיו של הנשיא בשאר אסד.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חובתנו המוסרית להושיט לפחות עזרה הומניטרית". ליברמן
צילום: אבי פרץ
מומלצים