שתף קטע נבחר

נמצא פרח הטיס שנעדר כשהוא בריא ושלם

מאות חיפשו אחר החייל אשל זילברשטיין, שנעדר מאז הלילה שעבר. מסוק הועלה לאוויר והחיפושים התמקדו באזור בית ינאי, שם נראה לאחרונה. בסופו של דבר הוא נמצא בבית קפה באילת, ובהמשך יועבר לידי המשטרה הצבאית

אחרי שעות רבות של חיפושים - אותר פרח הטיס שנעלם בשרון: אשל זילברשטיין, פרח הטיס בן 19 בחיל האוויר, שנעדר מאז ליל שבת - נמצא כשהוא בריא ושלם באילת. מהמשטרה נמסר כי הוא עושה את דרכו בניידת בחזרה לביתו בשמשית שבגליל התחתון. לא ברור מדוע הוא הגיע לעיר הדרומית.

 

נמצא בריא ושלם באילת. אשל זילברשטיין ()
נמצא בריא ושלם באילת. אשל זילברשטיין

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

פרס נפגש עם אובמה: "הלך יותר רחוק מכל נשיא"

לשכת ברק: ההקלטות שנוטרלו, המסמכים שנעלמו

 

החקירה העלתה כי זילברשטיין הוציא סכום כסף גדול לפני שנעלם. ההערכה הייתה כי הוא נסע למקום מרוחק, כמו אילת. שוטרים איתרו אותו בסופו של דבר בבית קפה באזור התיירות בעיר. עוברי אורח זיהו את החייל כשהוא יושב לבדו בבית הקפה. לדברי קרוביו, ההפצה המסיבית של תמונתו בפייסבוק סייעה לזיהויו. ככל הנראה, הסיבה להיעלמות קשורה לשירות הצבאי של החייל ובהמשך הוא יועבר לחקירת מצ"ח.

 

מאות השתתפו בחיפושים. בית ינאי, אתמול (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מאות השתתפו בחיפושים. בית ינאי, אתמול(צילום: עידו ארז)

 

מאות שוטרים ומתנדבים חיפשו אחר החייל בסיוע מסוק, בין היתר באזור בית ינאי שבשרון, שם הוא נראה בפעם האחרונה. כבר בשלב הראשון העריכו בצה"ל כי לא מדובר בחטיפה. בתדרוך שערכו אתמול בצהריים המשטרה וצה"ל, מסר סגן מפקד משטרת מרחב השרון ניצב-משנה אילן מור כי "מהערכת מצב שקיימנו לא עולה כי החייל נעדר בכפייה. נראה כי מדובר בהיעדרות מרצון ולא ידוע אם יש חשש לחייו. קיבלנו הרבה מידע הנוגע ליציאתו ולנסיעתו והמידע נמצא בחקירה. החיפושים מתקיימים בהתאם לממצאים שעולים".

 

זילברשטיין סיים את הטירונות לקראת תחילת הקורס, לא היה לו רקע משמעתי או נפשי, והוא מוגדר "בן טובים". בחיפושים הנרחבים אחריו השתתפו גם חבריו, וכן פרשי יחידת הכלבנים של הצבא ושל המשטרה.

 

אמו של החייל, נעמה, אמרה לכתבים לפני שבנה נמצא: "אבא ואני אוהבים

 אותך ומחכים שתיצור קשר, אנחנו צריכים לדבר איתך". האם נעמי אמרה כי לא הייתה כל מתיחות בבית, קודם להיעלמותו של הבן. היא הוסיפה כי השבת האחרונה, אותה בילה בבית, הייתה רגילה ונעימה. היא אף כינתה את אשל בשם החיבה שלו "שוליק" והוסיפה: "אנחנו מבינים שקשה לך ושאתה צריך זמן לחשוב, אבל רוצים להשתתף איתך בפתרון הקשיים. נוכל לפתור את זה כשתחזור. אני מאמינה שאתה מקשיב לי שוליק ואני רוצה להבטיח שאני אוהבת אותך, אם לרגע שכחת".


פורסם לראשונה 04/03/2012 23:30

 

בהכנת הידיעה השתתפו רענן בן-צור, אהובה מאמוס ואחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה הביאה לזיהוי. אשל זילברשטיין
צילום: עידו ארז
מומלצים