שתף קטע נבחר

נער שביקר במיידנק דרך על הר אפר הנספים

תלמיד במשלחת ישראלית שסיירה במחנה ההשמדה בפולין, נכנס מיוזמתו למתחם הר האפר בניגוד לכללים. משרד החינוך: המקרה טופל מיידית, פועלים כדי שלא יישנה

מבוכה ישראלית: תקרית קשה אירעה לפני כעשרה ימים במהלך סיור של תלמידים בהר האפר ליד מחנה ההשמדה מיידנק שבפולין. בהר טמונות ערימות האפר של עשרות אלפי היהודים שנספו במחנה ההשמדה. ל-ynet נודע כי בזמן שהמשלחת עמדה סמוך להר וקיבלה תדרוך על מחנה ההשמדה והזוועות של היהודים, פסע אחד התלמידים לתוך מתחם הר האפר ועל אף האיסור דרך עם רגליו על אפר הנספים.

 

מבוכה גדולה במחנה ההשמדה. ארכיון (צילום: יאיר אלטמן) (צילום: יאיר אלטמן)
מבוכה גדולה במחנה ההשמדה. ארכיון(צילום: יאיר אלטמן)

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

איראן על השולחן: נתניהו בבית הלבן

פגעו, ברחו ונשארו חופשיים: שלושה תיקים פתוחים  

 

מדריכים וחברי הצוותים החינוכיים שהיו במקום תפסו את התלמיד מיד והוציאו אותו מהמקום. מיד לאחר האירוע ערכו ראשי המשלחת תחקיר ראשוני והבהירו לכל התלמידים את חומרת המעשה. בנוסף, המקרה דווח מיידית למשרד החינוך, וזה קיים בירור מקיף.

 

מחנה ההשמדה מיידנק שוכן סמוך לעיר לובלין ולפי הערכות נספו

בו כ-80 אלף יהודים. הר האפר נמצא מדרום למחנה ההשמדה והוא מכיל כשבעה טונות של אפר אדם, שנערמו לכדי ערימת אפר אחת גדולה. גורם במערכת החינוך שמרבה לבקר עם משלחות של תלמידים במקום אמר: "אין ספק שמדובר בהתנהגות לא נאותה ופסולה, אך יש לציין כי מדי שנה מבקרים במקום עשרות אלפי תלמידים שמתנהגים למופת וזהו מקרה נקודתי של תלמיד בודד שעשה מעשה שלא ייעשה".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בעת ביקור משלחת תלמידים במחנה ההשמדה מיידנק בפולין, אירעה הפרת משמעת מצד תלמיד אשר טופלה באופן מיידי על ידי הצוות החינוכי. כמו כן, עם חזרת המשלחת לבית המלון, ערכו מנהלי המשלחת בירור מקיף אל מול כל הגורמים הרלוונטיים. המקרה הובא לידיעת כלל החניכים ונערכו שיחות חינוכיות ערכיות באשר למקרה. בימים אלה מתקיים בירור נוסף של המקרה כדי להפיק לקחים ולמנוע הישנות מקרים מסוג זה".

 

Read this article in English

 

המידע הראשוני לידיעה התקבל באימייל האדום  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההר מכיל שבע טונות של אפר אדם. מחנה מיידנק (ארכיון)
צילום: יוסי זליגר
מומלצים