שתף קטע נבחר

וול סטריט ננעלה בירידות שערים

מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.6%, מדד S&P 500 איבד 1.5% ו מדד נאסד"ק השיל 1.4%; סודה סטרים צללה ב-6%. ג'נרל מוטורס איבדה 5.5%. ברקע: כלכלת גוש האירו התכווצה ב-0.3% ברבעון האחרון של 2011

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ג') בירידות שערים על רקע החשש להאטה בצמיחה העולמית והירידות שנרשמו באירופה.

 

מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.57 לרמה של 12,759 נקודות, מדד נאסד"ק ירד ב-1.36% לרמה של 2,910 נקודות, ומדד S&P 500 ירד ב-1.54% לרמה של 1,343 נקודות.

 

חדלות פירעון לא מבוקרת של יוון ככל הנראה תחייב את איטליה וספרד לקבל סיוע חיצוני על מנת לבלום את זליגת המשבר, ואף תגרום נזק של למעלה מטריליון אירו (1.3 טריליון דולר) לגוש האירו, כך מעריכים במכון למימון בינלאומי (IFF).

 

יוון עדיין צריכה לקבל עד יום חמישי הקרוב את הסכמתם של 95% מהנושים שלה כדי להימנע מחדלות פירעון מיידית. בתאריך הזה יפוגו עסקאות ההחלף של האג"ח שלה - ולכן לא תהיה לה הזדמנות נוספת לקבל הסכמתם של בעלי האג"ח.

 

"יש הטוענים כי חוסר הסכמה של הנושים יאלץ את הוועדה של ה-ISDA לשקול מחדש את ההחלטה שלה לא להכריז על יוון כפושטת רגל", כתב היום אמיר כהנוביץ', כלכלן המאקרו של כלל פיננסים. "כדי ללחוץ על הנושים להסכים עימם מאיימת יוון לכפות הסכם קולקטיבי גם עם הסכמה של רק 66%. אי הוודאות הזאת מקשה על השוק ומפעילה לחץ נוסף להחלשות היורו ולירידות בשווקים. לפני כשבועיים כתבנו כי "יוון היא כמו חולצה שלא מתגהצת, כל פעם מתגלה אצלה קמט חדש". .

 

כלכלת גוש האירו התכווצה ב-0.3% ברבעון האחרון של 2011, כך עלה מההערכה המעודכנת שסיפק גוש היורו.אולי רהן, נציב האיחוד האירופי לעניינים מוניטריים: "אני משוכנע שכתוצאה מהמאמצים המשותפים שלנו, ובמידה שנמשיך בפעולות ההחלטיות, נחווה בחודשים הבאים שינוי במגמה בכלכלת אירופה".

 

סחורות

החוזה העתידי על הנפט מסוג קרוד ירד היום ב-1.9% וננעל על 104.7 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. ברקע למסחר הערכת האנליסטים כי נתוני המלאים שיפורסמו מחר אחרי הצהרים יראו עלייה של כמיליון חביות.

 

החוזה העתידי על הזהב איבד 1.9% מערכו ל-1,672 דולר לאונקיה. בכך ננעל מחיר אונקיית זהב בשפל של חודש וחצי.

 

המסחר בסחורות הושפע מדו"ח שפרסמה יורוסטאט, סוכנות הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי לפיו התמ"ג ב-17 המדינות החברות בגוש היורו התכווץ ב-0.3% בשלושת החודשים האחרונים של 2011, בהשוואה לרבעון השלישי.

 

"בעוד שגוש היורו נמצא כעת במיתון קל, צצים גם סימנים להתייצבות", מסר אולי רהן, נציב האיחוד האירופי לעניינים מוניטאריים. "אני משוכנע שכתוצאה מהמאמצים המשותפים שלנו, ובמידה שנמשיך בפעולות ההחלטיות, נחווה בחודשים הבאים שינוי במגמה בכלכלת אירופה". 

 

מניות במרכז

יצרנית הרכב מגרמניה BMW אישרה היום את הדיווחים לפיהם היא בוחנת שיתוף פעולה עם ג'נרל מוטורס האמריקאית.

 

במחלקת המחקר של ברקליס קפיטל העלו את מחיר היעד למניית אפל ל-710 דולר מ-630 דולר למניה, תוך שהם חוזרים על המלצת תשואת יתר. האפסייד שמעניק ברקליס לאפל עומד על 33%.

 

צוות האנליסטים של מריל לינץ', חיים ישראל, גרג גילברט וסומאנט קולקארני, מאמין שחברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם טבע תצליח לשמור על התרופה האתית ה תנצח במשפט הקופקסון שההכרעה בו צפויה להתקבל בחודש הקרוב או בחודש הבא.

 

אמש הודיעה אקוויטי וואן, החברה בת של גזית גלוב בארה"בף כי בכוונת אחד מבעלי העניין בחברה, CSC Ventures Limited, לבצע הנפקה משנית לציבור על ידי חתם של כ-4.06 מניות אקוויטי וואן אשר ברשותו. ערך השוק של המניות שצפויות להימכר עומד על 77 מיליון דולר. הנפקה זו עלולה בטווח הקצר ליצור לחץ על שוויה של החברה ובסופו של דבר להשפיע גם על המסחר בחברה אם, גזית גלוב.

 

וריפון, ענקית מערכות התשלומים האלקטרוניים המאובטחות, דיווחה היום על הכנסות שיא ברבעון הראשון של 2012 - 425 מיליון דולר, גידול של 9 מיליון דולר לעומת הרבעון הקודם ועלייה של 141 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל ב-2011. רווחי החברה בניכוי הוצאות חד פעמיות הסתכמו ב-58 סנט למניה.

 

מבין המניות הישראליות בוול סטריט, סודהסטרים (ירדה ב-6%) ורדקום ריכזו עניין עם מחזורים גבוהים יחסית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים