שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עובדי הרכבת: "בסוף ניאלץ לפגוע גם בנוסעים"

  תגובה ראשונה להכרזת שר התחבורה על ארגון מחדש של חברת הרכבת ואישור התכנית על-ידי ההנהלה - החל ממחר (ו') מקפיאים העובדים את כל עבודות הפיתוח בקווים שונים. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "במידה ונראה שעדיין לא מבינים את הסימנים, נצטרך לפגוע בסופו של דבר גם בנוסעים"

  תגובה מידתית או יריית אזהרה לפני שביתה מלאה? ועד עובדי הרכבת וההסתדרות הכריזו כי החל ממחר (יום ו') יופסקו כל עבודות הפיתוח בהן עוסקת רכבת ישראל, כולל עבודות תשתית ותחזוקה. בהודעה משותפת אומרים אנשי הוועד כי הפסקת הפעילות באה בתגובה לאישור שקיבלה אמש תכניתו של השר ישראל כץ בדירקטוריון הרכבת.

   

  עוד בנושא סכסוך העבודה ברכבת:

   

  מה יהיה עם הרכבת? הנוסעים לא רגועים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  מה יהיה עם הרכבת? הנוסעים לא רגועים(צילום: עידו ארז)
   

   

   

   

  עוד נאמר כי יופסקו מיידית עבודות לפיתוח קווים, ולכן קווים שונים שאמורים היו להיסגר בשבוע הבא לצורך עבודות פיתוח שונות, כמו למשל הקו בין חיפה לקרית מוצקין, לא יסגרו. בהודעה המשותפת מוזכר גם כי יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הנחה את עובדי הרכבת שלא לשתף פעולה עם הרפורמה עליה הכריז השר כץ במסיבת העיתונאים שערך השבוע. "דירקטוריון הרכבת ממשיך לנקוט בצעדים חד-צדדיים תוך הסלמת יחסי העבודה. המשמעות היא שלא תהיה רפורמה", אמר.

   

  יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אמר היום למהדורת החדשות של ynet ברדיו: "אנחנו לא רוצים לפגוע בנוסעים, חד-משמעית. אנחנו עושים עיצומים מידתיים ומדורגים, ואנו בסך הכול מעוניינים לשדר לשר התחבורה ולהנהלה: 'בואו תשבו ותדברו'. ככל שהם לא יבואו לקראתנו, נאלץ להסלים את המאבק. במידה ונראה שעדיין לא מבינים את הסימנים, נצטרך לפגוע בסופו של דבר גם בנוסעים".

   

  בתגובה לדברים אומרים היום בהנהלת הרכבת ל-ynet כי עבודות שונות אכן לא יתבצעו, שכן לא ניתן יהיה להמשיך בהן ללא עובדי התחזוקה והתשתית המועסקים ברכבת. רק עבודות המבוצעות על-ידי חברות קבלניות חיצוניות יתבצעו כסדרן. בתגובה רשמית להכרזה על הקפאת העבודות, נאמר כי "אנו מצרים על כך שוועד העובדים בוחר להמשיך ולפגוע בציבור הישראלי באמצעות עצירת עבודות פיתוח, אשר נועדו לשפר את שירותי הרכבת.

   

  "עצירת עבודות הפיתוח תביא לכך שהקו המהיר לבאר-שבע שצפוי להיפתח ב-19 למאי, ידחה ליוני. אנו קוראים לוועד העובדים לזנוח את הדרך המיליטנטית, ולהפסיק לסרב לכול סיכום בין הצדדים על-מנת לסיים את המאבק שלצערנו מתרחש על גבו של הציבור."

   

  סייעו בהכנת הכתבה: רון נוטקין ואלכסנדרה לוקש

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  היכונו: השיבושים בדרך
  צילום: ירון ברנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים