שתף קטע נבחר

פקיסטן: "אלמנות בן-לאדן שוהות בלתי חוקיות"

הרשויות באיסלאמבד הגישו כתבי אישום נגד שלוש מנשותיו של מנהיג אל-קאעידה בגין שהייה בלתי חוקית. לא ברור מה עלה בגורל יתר נשותיו של בן-לאדן. השלוש נעצרו לאחר חיסולו

פקיסטן הודיעה כי הגישה כתבי אישום נגד שלוש אלמנותיו של מנהיג אל-קאעידה שחוסל, אוסמה בן-לאדן, בגין שהייה בלתי חוקית במדינה. לדברי שר הפנים הפקיסטן, רחמן מליק, שלוש הנשים נכנסו עם בעלן למדינה בניגוד לחוק. כך דיווח היום (ה') האתר של BBC.

 

לדבריו, שתיים מהאלמנות הן סעודיות והשלישית תימנייה. הוא לא מסר מתי התקיים השימוע בעניינן. הנשים וכ-10 מילדיהן נלקחו למעצר לאחר פשיטת הכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית למתחם שבו התחבאו באבוטבד.

 

משפחת בן-לאדן:

 

לדברי מליק, "רק הבגירים שבהם הואשמו" והקטינים חופשיים לחזור למדינותיהם, אם האימהות יסכימו לכך. מומחי משפט מקומיים מסרו כי על הנשים עלולות להיגזר עד חמש שנות מאסר. לא ברור אם אלה אלמנותיו היחידות של רב-המרצחים, שכן דווח בעבר שהיו לו חמש נשים או תשע נשים.

 

על פי דיווחים, במתחם של בן-לאדן התגוררו תשע נשים ו-23 ילדים. בימים הראשונים שלאחר חיסולו, נאמר שמנהיג אל-קאעידה השתמש באחת מנשותיו כמגן אנושי, והיא נהרגה בפעולה הצבאית האמריקנית. אולם לאחר מכן התברר כי לא הייתה אשתו.

 

אחד מעוזריו של בן-לאדן, שייח ראשד, סיפר כי עליו הוטל למצוא אשה חדשה לארכי-טרוריסט וכי התוצאה של מאמציו הייתה אשתו התימנייה, וכנראה החמישית. "היא חייבת להיות מאמינה אדוקה, צייתנית, צעירה (עדיף בגילים 16-18), בעלת נימוסים טובים, ממשפחה מכובדת, אך מעל הכול - שתהיה סבלנית. היא תצטרך לסבול את החיים יוצאי הדופן שלי", תיאר בן-לאדן את דרישותיו.

 

אביה של אמל אחמד א-סדח סיפר לאחר חיסול חתנו: "בתי היתה אשתו של אוסמה בן-לאדן. לא יותר מזה, ולא היה לא שום קשר לארגון אל-קאעידה. אני בטוח שהיא חפה מפשע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נכנס עם נשותיו בניגוד לחוק
צילום: רויטרס
כמה נשים גרו במתחם?
צילום: AP
האשה החמישית? א-סדח
מומלצים