שתף קטע נבחר

יוון: 85.5% מבעלי האג"ח הסכימו להסדר

אמש הודיע מקור ממשלתי כי המדינה לא תפשוט רגל לאחר שהושגה הסכמה לתספורת בקרב יותר מ-75% מהמשקיעים והבוקר פורסמה ההודעה הרשמית. הסדר החוב הגדול בהיסטוריה יצא לדרך

ממשלת יוון אישרה כי 85.5% מבעלי האג"ח הפרטיים הסכימו להחליף את אגרות החוב הישנות בחדשות בעלות ערך נמוך יותר – בכך נמנעה פשיטת רגל של המדינה ונרשם הסדר החוב הגדול בהיסטוריה.

 

 

המשקיעים יכלו להחליט עד אמש בשעה 22:00 אם להצטרף להסדר ולהפסיד 74% מכספם. התנאי להסכם היה ש-75% מהם יסכימו. כבר אתמול בשעות הערב אמר מקור בממשלה כי רף זה נחצה וההודעה הבוקר של הממשלה מהווה חותמת רשמית לכך.

 

מהממשלה נמסר עוד כי אחוז המשקיעים שישתתפו בהסדר יעמוד בסופו של דבר על 95.7% בגלל סעיפים משפטיים שתפעיל שיכפו על חלק מבעלי האג"ח להשתתף. ממשרד האוצר היווני נמסר כי היקף התספורת עומד על 172 מיליארד אירו.

 

בהודעה נמסר כי המשרד הודיע לשותפים הבינלאומיים כי האריך עד ל-23 במרס את תאריך היעד למשקיעים שסירבו להיכלל בהסכם, אולם לאחר מכן הוא מתכוון לכפות את עליהם את ההסדר.

 

משבר החוב האירופי נמצא כעת בשנתו השלישית, ומטרת החלף אגרות החוב ביוון הייתה לצמצם את החוב היווני המצוי בידיים פרטיות, שהיקפו 206 מיליארד אירו. בנוסף, תקבל יוון סיוע נוסף בסך 130 מיליארד דולר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש ממשלת יוון לוקאס פפדמוס
צילום: MCT
מומלצים