שתף קטע נבחר

חשד: ממ"דים לא תקניים בדרום אושרו עבור שוחד

מחקירת המשטרה עולה כי כמה קבלנים ואנשי מקצוע, המתמחים בבניית ממ"דים, קיבלו הקלות בסוגי החומרים, במיקום פתחי יציאה, החלונות והדלתות - על מנת לחסוך בעלויות. על-פי החשד, את האישורים נתן מהנדס העובד עם צה"ל

דווקא באזור בו אזרחים זקוקים להגנה בשל איומים ביטחוניים, ייתכן שהם יהיו חשופים לטרור הרקטות בשל פרשיית שוחד: כמה קבלנים ואנשי מקצוע נעצרו יחד עם מהנדס הקשור לצבא, בחשד שאישר ממ"דים לא תקניים בדרום הארץ תמורת שוחד. במשטרה אמרו כי מדובר בסיכון חיי אדם. חוקרי היחידה הכלכלית, שעצרו את החשודים, יבקשו הבוקר (יום ו') להאריך את מעצרם של חלק מהחשודים בבית המשפט השלום בפתח-תקווה.

 

עוד בחדשות:

החייל נדקר בסכין יפנית, נשכב ופגע במחבלים

בגלל שפעת העופות: אלפי תרנגולים יומתו בדרום

יוזמה: ירדן תגן על הנשק הכימי לאחר שאסד יודח

 

בחודשים האחרונים התקבל מידע אצל רכזי המודיעין ביחידה הכלכלית על כך שממ"דים נבנים בבנייני מגורים בדרום הארץ, שלא על פי התקן. המידע המודיעיני הצביע על כך שמספר קבלנים ואנשי מקצוע, המתמחים בבניית ממ"דים, קיבלו הקלות בסוגי חומרים, במיקום פתחי יציאה, חלונות, דלתות ועוד.

 

על פי החקירה, המנוהלת על-ידי בלשי זרוע התשתיות -  למרות הליקויים בבנייה - שככל הנראה נגרמו על מנת לצמצם עלויות כספיות לקבלנים - אותם מבנים אושרו בסופו של דבר.

 

כל בניין שנבנה אמור לקבל אישור מהרשויות ומפיקוד העורף לפני איכלוסו. תפקיד פיקוד העורף הוא לוודא, שאכן סידורי הביטחון מבחינת ממ"דים ומקלטים בבניין ודרישות אחרות אכן בוצעו. 

 

במהלך השבועות האחרונים קיימה היחידה הכלכלית מעקב סמוי אחר כל החשודים בפרשה ואתמול הפכה החקירה לגלויה עם מעצרם של כמה מהם. חלקם שוחררו בתנאים מגבילים לאחר ששיתפו פעולה בחקירה, אולם חלק מהחשודים יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

החקירה עצמה בוצעה בשיתוף פעולה עם המשטרה הצבאית אשר מטפלת

 בחקירת החשודים הקשורים לצה"ל. ככל הידוע מדובר באזרח עובד צה"ל אחד לפחות, מהנדס במקצועו, אשר היה מעורב בפרשה.

 

לפני כחמש שנים הוחלט בממשלה לבנות ממ"דים בבתים ישנים, ביישובים הסובלים מטרור הקסאם בדרום הארץ. עם זאת, מדו"ח פיקוד העורף שהגיע לידי ynet בסוף השנה שעברה, העוסק בדבר מוכנות ערים ויישובים בדרום, עולה תמונה מטרידה לגבי הצפוי להתרחש בעת תקיפה מאסיבית של טילים מרצועת עזה על הדרום.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממ"ד. ארכיון
צילום: יובל חן
מומלצים