שתף קטע נבחר

צילום: EPA

לימודים כרגיל בספיר: "משחקים בחיי התלמידים"

הסטודנטים במכללה זועמים על ההחלטה לקיים את הלימודים. "יש נסיעה לא קצרה. למה לסכן אותנו?", מחה אחד מהם. המכללה: כל כיתות הלימוד והמרחבים ממוגנים

סטודנטים במכללת ספיר בשדרות פרסמו אמש (שבת) הודעות נזעמות בדף הפייסבוק של המכללה במחאה על החלטת המכללה לקיים את הלימודים כסדרם. במכללה הסבירו כי המבנים במקום ממוגנים ואין חשש לפגיעה בסטודנטים, אבל תלמידים - שרבים מהם גרים במרכז - הביעו מורת רוח. "כרגע אין לי שום כוונה לנסוע לשדרות ולסכן את עצמי", אמר ל-ynet סטודנט מראשון לציון.

 

 

הסלמה בדרום - הכתבות האחרונות:

דיווח: מנהיגי חמאס בדרך לדיון על רגיעה במצרים

מתקפה מעזה: רקטות יורטו מעל אשקלון ואשדוד

בול פגיעה: צפו בכיפת ברזל מיירטת רקטות

מחר אין לימודים ברוב יישובי הדרום 

 

לאחר הערכת מצב הודיע פיקוד העורף על ביטול הלימודים הבוקר במוסדות החינוך ביישובים הנמצאים בטווח שבין שבעה קילומטרים ל-40 קילומטרים מרצועת עזה. ביישובי עוטף עזה הצמודים לרצועה ייערכו הלימודים כסדרם, שכן המוסדות באזור זה ממוגנים. היישובים שבהם לא יתקיימו לימודים: אשקלון, אשדוד, באר שבע, נתיבות, קריית מלאכי, קריית גת, גדרה, יבנה, לקייה, רהט, והמועצות האזוריות חבל יבנה, גדרות וגן יבנה. במועצות האזוריות נחל שורק וברנר ייערכו לימודים. גם בשדרות יפעלו מוסדות החינוך כרגיל. גם הלימודים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב לא יתקיימו הבוקר.

 

עמוד הפייסבוק של המכללה הוצף בהודעות נזעמות  ()
עמוד הפייסבוק של המכללה הוצף בהודעות נזעמות

  

"זה נכון שאנו הסטודנטים במכללת ספיר לצערנו כבר מורגלים להסלמות ולמטחי קסאמים", אמר סטודנט, "אבל לא יקרה כלום אם אני אפסיד יום או יומיים מהלימודים ואגיע למכללה רק לאחר שההסלמה תסתיים, והשקט יחזור לאזור".

 

סטודנטית נוספת, מאזור רחובות, הוסיפה: "אנחנו רואים בטלוויזיה את המטחים המשוגרים לישראל והתחושה היא לא נעימה. אנחנו אוהבים את המכללה, אבל אני מעדיפה להישאר בבית של ההורים עוד כמה ימים עד שהמתיחות תסתיים, במקום להיות כל הזמן טרודה איפה יש חדר ביטחון והאם אספיק לרוץ תוך 20 שניות למקלט הקרוב".

 

"בושה וחרפה" 

"בושה וחרפה", כתב אחד הסטודנטים בדף הפייסבוק של המכללה, "אתם לא מתביישים לשחק ככה עם החיים של האנשים?". סטודנט אחר הוסיף: "פשוט בושה! הכול בשביל לקיים לימודים, עד שתיפול רקטה על המכללה". והיו גם תגובות חריפות יותר: "איך שנכנסים למכללים יש עמוד קטן לזכר סטודנט שנהרג מקסאם, המכללה רוצה לשים עוד כמה כאלה?".

 

"והדרך לשדרות לא מסוכנת?", תמה סטודנט נוסף, "אנשים לא גרים במכללה. יש נסיעה לא קצרה. למה לסכן אותנו?". אחד הסטודנטים שרטט את התרחיש הבא: "סטודנטים באר שבעים יוצאים מהאוטובוס במכללה ומגיעים לשער, שכמובן מפוצץ אנשים. האם יספיקו להגיע למיגונית? אני בספק! מה עובר עליכם?".  

 

סטודנטים תהו גם מדוע בבאר שבע אין לימודים, "הם כנראה יותר חשובים. פשוט חוצפה". אחד מהם סיכם: "התגובות שלכם לא מועילות. האוזניים פה אטומות. פשוט אל תגיעו. שהמרצים יגיעו לכיתות ריקות. נשבר מהמציאות הזו".

 

באגודת הסטודנטים במכללה אמרו כי יפעלו לביטול הלימודים אם תהיה

החרפה בירי הרקטות. "אין לנו שום כוונה לסכן את הסטודנטים שלנו", אמר אביתר חוגג, יו"ר האגודה. "אם במהלך הלילה תהיה החרפה אנו נפעל מול כל הגורמים הרלוונטיים כדי לבטל את הלימודים. ברור שהתחושה היא לא נעימה ובאווירה הזו קשה לקיים שגרת לימודים. אם יוחלט בכל זאת לקיים את הלימודים כסדרם, אנו נפעל מול הנהלת המכללה על מנת להקל את הדין עם הסטודנטים שיחליטו לא להגיע ללימודים".

 

ממכללת ספיר נמסר בתגובה כי "הלימודים יתנהלו כסדרם. המכללה ממוגנת על כל כיתות הלימוד ומרחביה הפתוחים. אנו מורגלים במצב זה יותר מתשע שנים. וזו המציאות שלצערנו אנו במכללת ספיר נאלצים להתמודד איתה".

פורסם לראשונה 10/03/2012 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכללת ספיר (ארכיון)
צילום: גדי קבלו
מבנה שנפגע מרקטה בסוף השבוע
צילום: AP
מומלצים