שתף קטע נבחר

המראה הקולנועי במצלמה שלכם

חובבי קולנוע המצלמים במצלמות רפלקס דיגיטליות נהנים מיכולות כמו קולנועיות במחיר זעום, אך הצבע האוטומטי המוגדר במצלמות מונע אפשרות לתיקון צבע, הנפוץ בתעשייה. במדריך תלמדו כיצד להתקין פרופיל צבע שישלים את המראה הקולנועי

לא רק בשביל תמונות - מצלמות SLR הופכות פופולריות בשל יכולות הווידאו המעולות שלהן. מצלמות חצי מקצועיות למתחילים כמו ה-600D של קנון או ה-D5100 של ניקון מקליטות וידאו ב-FullHD וניתן לחבר לחלקן מיקרופון חיצוני ומגוון עדשות. לא מזמן צולם פרק בסדרה "האוס" כולו בשלוש מצלמות Canon 5D בכך הוכיח שניתן גם להפיק סדרות טלוויזיה מקצועית עם מצלמות SLR.

 

עוד מדריכים ב-ynet מחשבים:

מדריך: מתקינים iTunes ומגדירים אפל ID

הפכו את הסמארטפון למודם אלחוטי

6 דרכים להאיץ את המחשב

 

מה זה פרופיל צבע?

פרופיל צבע היא מילה אחת לתאר מכלול ערכים של חדות, ניגודיות, רווית צבעים, וגוון צבע על סולם מספרים בין מינוס 4 לפלוס 4. פרופיל הצבע שהוגדר יקבע את המראה של הסרט. כשמקליטים את חומר הגלם כדאי לצלם בפרופיל עם צבעים "שטוחים" - כשהצבע והניגודיות מוגדרים על ערכים נמוכים.

 

בוידאו מופיע חומר גלם שצולם עם פרופיל "שטוח" ועליו הוספתי תיקוני צבע שונים לאחר הצילום. ניתן לראות בגרף הצבעים בפינה למטה (RGB Parade) איך העוצמה של הצבעים משתנה מתיקון אחד לשני ומקנה אווירה שונה לאותו וידאו.

 

 

למה זה טוב?

כל הסרטים שאתם רואים בקולנוע עברו תיקון צבע כדי להשרות אווירה בסצינה. מצלמות ה-SLR מגיעות עם פרופיל צבע אוטומטי הדוחק את הערכים בסולם לרמות גבוהות אם לא למקסימום. לאחר שתתקינו את הפרופיל של טכניקולור, החומר גלם יהיה הרבה יותר גמיש לתיקון ותוכלו להגיע לתוצאות מרהיבות.

 

התקנת הפרופיל

התקינו את תוכנת Eos Utility שהגיעה עם המצלמה. לאחר מכן גשו אל האתר של טכניקולור, מלאו את הפרטים והורידו את קובץ הפרופיל.

 

1.  חברו את המצלמה למחשב והדליקו אותה > פתחו את ה Eos Utility > ולחצו על Camera settings/Remote shooting

 


 

2.   לחצו על Register User Defined style >

 


 

3.   בחלון שיפתח לחצו על הסימן של פתיחת תיקיה >

 


 

4.   בחרו בקובץ Technicolor_CineStyle_v1.0.pf2 ולחצו על פתח.

 

5.   הפרופיל יתחלף לCineStyle, לחצו על OK, הפרופיל יועבר למצלמה.

 

התקנת הפרופיל במצלמה: 

6.   נתקו את המצלמה מהמחשב > העבירו למצב וידאו > לחצו על Menu > בתפריט השלישי משמאל > סמנו את Picture Style ולחצו על OK.

7.   בכפתורי השליטה במצלמה, לחצו על החץ למעלה (איפה שלרוב רשום WB) עד שהוא יגיע ל-User Def. 1 > לחצו על OK > ועל Menu כדי לצאת.

 

אז מה עושים עם זה?

פרופיל הצבע נועד לתת לכם את מרב הגמישות בתיקון צבע לאחר הצילום. הנה כמה דוגמאות למה שאפשר לעשות עם חומר גלם טוב:

 

 

 

 

טוני ריאלי מ-DVTV דיבר עם אחד היוצרים של פרופיל הצבע החדש על עתיד הפרופיל והשימוש בו:

 

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים