שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רמלה: תינוק מת מחיידק המזגנים לגיונלה

  הוריו של תינוק בן מספר חודשים הבהילו אותו לבית החולים אסף הרופא כשהוא לוקה בדלקת ריאות קשה. הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא מונשם, וכשלא חל שיפור במצבו, הועבר לבית החולים שניידר שם חובר למכונת לב ריאה. הוא מת לאחר שלושה שבועות בהם נאבק על חייו. בדיקות מעבדה מצאו: התינוק נדבק בחיידק המזגנים לגיונלה

  טרגדיה מחיידק המזגנים: תינוק בן מספר חודשים מהעיר רמלה נפטר השבוע, לאחר שנדבק מהחיידק לגיונלה הגורם לדלקות ריאה קשות. בדיקות השתן שנערכו לתינוק בבית החולים אסף הרופא שם אושפז לראשונה, איתרו שרידים של החיידק. הוא חובר למכונות הנשמה ביחידה לטיפול נמרץ ומשלא השתפר הועבר לבית החולים שניידר בפתח תקווה, שם חובר למכונת לב ריאה, אולם לאחר עשרה ימים מת ממחלתו.

   

  הפרשה החלה לפני כחודש. התינוק הובהל לחדר מיון ילדים של בית החולים אסף הרופא בשל קוצר נשימה קשה. הוא הועבר מיד ליחידה לטיפול נמרץ תחת עירוי נוזלים ואנטיביוטיקה, וחובר למכונת הנשמה. התינוק שהה בבית החולים כשבועיים, אך לא חל כל שיפור במצבו.

   

  במקביל נתקבלו תשובות ראשוניות שהראו כי התינוק נגוע בחיידק לגיונלה. המדובר בחיידק המצוי במקורות מים, ומתפזר לרוב באמצעות רסיסי מים כמו אלה הנפלטים ממזגנים.

   

  • המידע הראשוני התקבל במייל האדום

   

  "עדיין לא ברור לנו האם הוא נדבק ממזגן או ממקור מים אחר", אומרת ל-ynet ד"ר מירי ויינברגר, ראש היחידה למחלות זיהומיות באסף הרופא, "כדי להדביק, יש צורך שרסיסי המים יגיעו לריאות. לעתים החיידק מסתובב בצנרות ישנות, אולם לעתים הוא גם בצנרות חדשות שלא היו בשימוש ופתחו אותם".

   

  לפיכך, החליטו המומחים למחלות זיהומיות ומומחי טיפול נמרץ ילדים להעבירו לאישפוז בבית החולים שניידר, אחד מבתי החולים הבודדים בישראל המחזיק ברשותו מכונת לב ריאה. הוא חובר למכונה, השואבת את הדם, מחמצנת אותו ומחזירה לגוף ובכך עוקפת את פעולת הלב והריאה באופן מלאכותי.

   

  התינוק המשיך בטיפול אנטיביוטי אגרסיבי, וטיפול תרופתי תומך נוסף, אולם לא חל כל שיפור במצבו. לאחר שבועיים של אישפוז בבית החולים אסף הרופא, ועשרה ימי אישפוז בבית החולים שניידר, נפטר התינוק.

   

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "משרד הבריאות החל בחקירה אפידמיולוגית של המקרה".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התינוק נאבק על חייו במשך יותר משלושה שבועות
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים