שתף קטע נבחר

ה-DNA הסגיר: הפורץ אנס אשה לפני 7 שנים

הישג למשטרת רחובות: החוקרים הצליחו לשים את ידם על חשוד באונס, שנעצר בעקבות פריצה לדירה. הפרופיל הגנטי התאים בדיוק לזירת האונס. החשוד נשבר בחקירה והודה

פריצת דרך בחקירת אונס מלפני שבע שנים בעקבות פריצה לדירה: שבע שנים אחרי אונס צעירה בת 23 בפרדסים בשפלה, הצליחה המשטרה לשים את ידה על החשוד, תושב לוד בן 30. התפנית בחקירה התרחשה לפני שלושה חודשים. שוטרי סיור של תחנת רחובות איתרו שני חשודים שפרצו לדירה בעיר. הם לקחו מהם דגימות DNA וטביעות אצבע. אחת הדגימות התאימה בדיוק לפרופיל הגנטי של החשוד באונס.

 

במשך שנים ניסתה המשטרה להתחקות אחר עקבות החשוד, שתקף ב-2005 צעירה בת 23, שעמדה בצומת ביל"ו. היא ביקשה לתפוס טרמפ לכיוון דרום, הוא אסף אותה ברכבו, סטה לכיוון הפרדסים ואנס אותה תוך הפעלת אלימות קשה. אחר כך נמלט. נהג שעבר במקום אסף את הצעירה והביאה לתחנת המשטרה. כבר אז הוקם צוות חקירה בתחנת רחובות, אך החשוד לא אותר והתיק נשאר פתוח. 

 

כאמור, האיש נעצר עם אדם נוסף בפעילות של שוטרי סיור בעקבות פריצה. המשטרה לא הצליחה לקשור את השניים לפריצה, אך דגימות ה-DNA וטביעות האצבע התאימו לזירת האונס מלפני שבע שנים. עוד התברר כי האיש אחראי לתקיפה ושוד בעוד שלושה מקרים לפחות של זוגות שנהגו להתבודד באזור.

  

צוות החקירה בראשות פקד גרגורי פוקס החל לאסוף מידע על החשוד, ואתמול הוחלט לעצרו. תוך זמן קצר נשבר החשוד והודה באונס. "לא בכל יום מפענחים פרשה שכזו", סיכם פקד גרגורי פוקס, "אני שמח שהחוקרים הוכיחו נחישות ועיקשות שהביאה לתוצאות". החשוד עצמו מובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום ברחובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד באונס, היום בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
נחישות ועיקשות. פקד גרגורי פוקס
מומלצים