שתף קטע נבחר

ח"כים הפריעו לנאום זועבי: "לכי לסוריה"

"את לא צריכה להיות פה", אמרה לה השרה לימור לבנת. ח"כ יואל חסון לרה"מ: "מתי בפעם האחרונה ראית חשבון חשמל?"

נאומה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד) עורר היום (ד') מהומה במליאה. השרה לימור לבנת וחברי הכנסת אופיר אקוניס, כרמל שאמה וציון פיניאן מהליכוד הפריעו לה בקריאות ביניים. "את בכלל לא צריכה להיות פה", אמרה לבנת, ואקוניס הוסיף: "את חוצפנית". פיניאן קרא: "לכי לפרלמנט של סוריה". ח"כ יואל חסון (קדימה) קרא לזועבי לעזוב את הארץ ופנה לח"כים הערבים: "אתם הזויים. פוגעים ביכולת להגיע לדו קיום. אתם שטן. אתם המחסום. אתם תראו שתפסידו". 

 

זועבי. שוסעה בקריאות ביניים קשות (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות) (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)
זועבי. שוסעה בקריאות ביניים קשות(צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)

 

המליאה התכנסה היום בשל חתימותיהם של 40 חברי כנסת, דרשו כי ראש הממשלה ישיב לביקורת על התנהלות ממשלתו,

במהלך הדיום פנה ח"כ יואל חסון לנתניהו והתייחס למצב הביטחוני והכלכלי. "שלוש השנים האחרונות היו היקרות ביותר למשפחות ישראל", אמר חבר הכנסת מקדימה ושאל את נתניהו "מתי בפעם האחרונה ראית חשבון חשמל". הוא גם קרא לראש הממשלה לשים סוף לשלטון חמאס ברצועת עזה כדי להגיע לשלום עם הפלסטינים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

עמיר פרץ מציג: מחמאות לממשלה 

ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד) השיב לדברים ותקף בחריפות את מפלגת קדימה, שלדבריו "שונאת בעיקר את עצמה". ח"כ עפו אגברייה (חד"ש) קרא קריאות ביניים, ואקוניס השיב לו: "אתם שונאי ישראל. לך לעזה". הוא פנה לח"כ חסון וטען כי מפלגת קדימה לא עשתה

דבר עבור האוכלוסיות החלשות. "אתם העליתם את מחירי המים, אתם העליתם את מחירי החשמל. כל הדברים האלה בתקופתכם", הטיח בו.

 

ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) הגן גם הוא על הקואליציה והזכיר את המשבר בסוריה, תוכנית הגרעין האיראנית והמצב הרגיש במצרים. "יש בעיות מאוד רציניות אדוני היו"ר", אמר, "ובשביל טיפול בבעיות רציניות צריכים אנשים רציניים". הוא עקץ את ח"כ נינו אבסדזה, שצפויה להשתתף בתוכנית "רוקדים עם כוכבים": "גם אני במצב של המפלגה שלך הייתי הולך ל'רוקדים עם כוכבים', כי אין מה לעשות בה. הכול מתפורר וכאשר ספינה טובעת בורחים ממנה".

 

ח"כ עמיר פרץ (העבודה) הפתיע כששיבח את שיקול הדעת של הממשלה בסבב הלחימה ברצועת עזה. "כל אלה שבאים ואומרים 'בואו נפיל את שלטון החמאס, בואו נכבוש את רצועת עזה', צריכים לשאול את עצמם שאלה אחת - מה יקרה אחר כך. זה יכול לעלות לנו במחיר כבד. צה"ל מסוגל לבצע הוראה כזאת, השאלה היא אם אנחנו רוצים שצה"ל ינהל את הרצועה".

 

ח"כ פרץ התייחס ל"כיפת ברזל", שהוא אישר את פיתוחה כשר ביטחון, וקרא לראש הממשלה לשים סוף לוויכוחים בין משרד האוצר למשרד הביטחון בנושא התקצוב שלה. יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שיבח אותו על כך שקידם את התוכנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זועבי. תחת התקפה
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ יואל חסון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים