שתף קטע נבחר

מי תקף את המחשבים של ה-BBC בפרסית?

מנהל רשות השידור הבריטית אמר כי משרדי השירות בפרסית עברו מתקפה ממוחשבת משולבת לא הרבה לאחר מסע איום והפחדה של הרשויות באיראן נגד עובדי BBC. לדבריו, "סמיכות האירועים מחשידה. מי שרוצה לחסום אותנו מרחיב הפעילות"

רשות השידור הבריטית BBC טענה כי הייתה קורבן למתקפה ממוחשבת מתוחכמת לאחר מאבק של הרשויות באיראן בשידוריה בפרסית. כך אמר היום (ד') מנכ"ל BBC, מארק תומפסון. לדבריו, גם נעשו מאמצים לחסום את שידורי הלוויין של הרשת לרפובליקה האיסלאמית ולהציף את משרדיה בלונדון בשיחות אוטומטיות.

 

מתיחות בין איראן לבריטניה:

 

למרות המטרה הברורה של דבריו, לא האשים תומפסון באופן ישיר את המשטר האיראני באחריות למאמצי החבלה, אבל אמר שסמיכות ההתקפות למסע ההטרדות והרדיפה נגד עובדי BBC באיראן "באופן ברור, מחשידה".

 

בחודש שעבר האשים תומפסון את הרשויות האיראניות בכך שהן עוצרות בני משפחה של עיתונאי BBC ומאיימות עליהם כדי שיפרשו משירות החדשות של הרשות בפרסית. "נראה כי אלה המבקשים לשבש או לחסום את BBC בפרסית מרחיבים את פעולותיהם", טען.

 

תומפסון תיאר את התרחשות המתקפות: "באחד הימים היה מאמץ משולב לשבש את שידורי הלוויין של BBC בפרסית לאיראן ואת קווי הטלפון של התחנה בלונדון בהצפת המשרדים בשיחות אוטומטיות. במקביל, התרחשה מתקפה ממוחשבת על המערכות שלנו".

 

BBC מספקת חדשות ברדיו ובאינטרנט בפרסית. רק מעט עיתונאים מערביים מורשים לפעול באיראן. שירות הטלוויזיה של הרשות משובש באורח קבע, ואפשר לקלוט אותו רק בצלחות לוויין בלתי חוקיות. כל אנשי BBC בפרסית עובדים מחוץ לאיראן, ובעבר האשימו בארגון את טהרן בניסיונות לאיים על קרוביהם שעדיין חיים באיראן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים איראנים שורפים דגל בריטניה
צילום: EPA
מומלצים